şükela:  tümü | bugün
 • hdp'nin anlatımıyla " milletvekilimiz ve ysk temsilcimiz mehmet rüştü tiryaki, istanbul seçimlerinde akp'nin içişleri bakanlığı, sağlık bakanlığı, sosyal güvenlik kurumu başkanlığı ve diğer bakanlıklar aracılığı ile çaldığı verileri tek tek açıkladı."

  mehmet rüştü tiryaki'nin meclis konuşması

  bu işin ciddi anlamda yasal tarafını bilemiyorum avukat ve hukukçu arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim fakat bütün verilerimiz bir parti tarafından kullanılabiliyorsa, parti devleti olduğumuz net bir şekilde ortaya çıkıyor diye düşünüyorum.

  sandıkta görev almış bir kişinin hangi şirkette çalıştığı, ailesindeki kişilerin bilgileri, veya oy kullananların sağlık durumları, fetö soruşturması geçirip geçirmedikleri gibi bilgiler kolaylıkla toparlanabiliyorsa, nerede kaldı kişisel verilerin korunması kanunu.

  hayal dünyasında yaşamıyoruz, tabii ki devlet bu bilgilere sahip ve çeşitli şartlarda kullanacaktır ama bunu bir partiyle paylaşmak başka bir durum. en başından beri bu başkanlık sisteminin yanlışlığını, devletin başkanı pozisyonundaki kişinin parti başkanı olmaması gerektiğini söyledik durduk ama şu an yaşadıklarımız ciddi anlamda korkutucu olabilir. sanırım tek gizli şey bizim oy verirken perdenin arkasında kime oy verdiğimiz bilgisi, ki bu veri de aşağı yukarı mahalle ve apartmanlardan çıkarılabilir gibi gözüküyor.

  not: daha önce başlık açıldıysa şimdiden gerekli mercilerden özür dilerim ama elimden gelen bütün aramaları yaptım.
 • gerçek hırsızları ortaya çıkaran milletvekili.