• düşünün ki charlie hebdo zanlılarından bir kişi polislerce öldürüldü paris'te ve katilin ailesi sokağa bir taziye çadırı açmış. ve oradaki müslüman halk falan da yanında işte. ve parlementodan da bir vekil gidip bu çadırı ziyaret ediyor. halk bildiğin propaganda halinde. ve el kaide bayrağı da var. bildiğin el kaide akıyor orada. ve diyorlar ki ama muslumanlar cok horlandi, asagilandi, kutsalimiza dokundular. bu bizim haklı mücadelemiz. yaşasın müslüman halkı. tililili falan çekiyorlar bi yandan anneler.

gençler o sizin çok nazik sandığınız fransız polisi var ya oradaki herkesi vazelinsiz üzer. net konuşuyorum. vekili de üzerler. hem de ulu orta! laaaps diye çıkarır sokarlar. jopu. o kadar diyim.

zaten bi kere halk sokağa dökülürdü nasıl böyle bir şeye izin verildi diye. bu canileri nasıl korursunuz. işte hep böyle şımarıyor bu katiller diye halk galeyana gelir ve paris'te 300.000 kişi yürürdü. belediye başkanı istifa ederdi. terör yanlısı olsun olmasın ben müslümanım diyen herkes fişlenir ve en azından psikolojik baskıya maruz kalırdı. vekilin işine son verilip sınır dışı edilirdi ve o katilin ailesi de suça yardım gibi maddelerden hapse atılırdı.

ne diyorsunuz? tıpkı bizde olanlar gibi di mi? e hani çağdaş onlardı? e hani biz bu birliğe girmek için götümüzü yırtıyorduk?
  • ...
  • rezilligin, akilsizligin tepe noktasi.

savunulabilecek en ufak yani yok.
  • herifi canlı bombaydı şehrin ortasında kendini patlattı .onlarca insanın katili. hatta çocukların yaralanma sebebi...zannedersin hastaliktan öldü...çadıra girenler ne diyorlar acaba..kendini erken patlattımı diyorlar...çadırın kurulması çok normal de tuhaf olan hdp linin gidip ziyaret etmesi mi? vay ülkem ne günler yaşıyor..olmadı devlet maaş bağlasın ailesine...devlet eliyle lokma döktürelim...inanın bunlar yapılsa hiç saşirmayiz ulkecek.. seyrederiz ancak...
  • taziye işin bir yönü, taziyeden de öteye geçmiş ve ölen kişinin ne kadar doğru, onurlu bir hareket yaptığını anlatan konuşmalar yapmışlardır. yani davaları uğrunda çoluk-çocuk-kadın-sivil parçalamanın marifet olduğunu ilan etmişlerdir.

bu arada, tak'ın ayrı bir örgüt olduğunu yiyen arkadaşlar taziye evindeki pkk bayraklarını da görmediler tabii.
  • bu vekilin derhal dokunulmazlığı kaldırılmalıdır ve bu vekil yaptığı bu rezillikten dolayı kesinlikle yargılanmalıdır... şimdi bazılarına göre bu "hümanizm" lakin bayrak, atatürk, istiklal marşı vb "faşizm"... böyle düşünenlere sabaha kadar konuşsak bir şey anlatamayız...
  • hdpli hevallerin sessiz kaldığı başlıktır.
    aslında bu taziye faşist tc'ye atılmış bir tokattır, ezilen kürt halkının direniş sembolüdür, duygusal bir başkaldırıdır, barış çığlığıdır. şimdi daha da güçlü haykırmalıyız barış için...

ortalama hdpli sıçmıklarını yukarıya bıraktım hevaller, yüz bulursanız birini seçersiniz. suç hdp'nin değil. adamlar ne kadar ağır orospu çocuğu, katil, canlı bomba, uyuşturucu kaçakçısı veya ibne varsa hepsine seçmenim diyerek sahip çıkıyor. türk halkı ise uyuşmuş, leş kesilmiş. neredeyse yüz yıl önce yazmış akif, bir karış yol alamamışız...

imânı olan kimse gebermez bu ölümle:
    ey dipdiri meyyit, 'iki el bir baş içindir.'
    davransana... eller de senin, baş da senindir!
    his yok, hareket yok, acı yok... leş mi kesildin?
    hayret veriyorsun bana... sen böyle değildin.
    kurtulmaya azmin neye bilmem ki süreksiz?
    kendin mi senin, yoksa ümîdin mi yüreksiz?
  • ankara bombacısının eylemi sivillere yönelik değilmiş! bunu ankara'nın göbeğindeki canlı bomba eyleminden sonra duyuyoruz...ölenlerin çoğu sivil memur ve kadın (ha ama onlar da orduya çalıştıkları için sivil kabul edilmeyebilir hdpliler'e göre). oradan geçerken parçalananlar da kabul edilebilir kayıplar, nedir yani 5 asker ölürken 24 sivil de ölebilir, önemli olan eylemin kime yönelik olduğu, kimin öldüğü konu dışı, onlar sadece rakamdan ibaret.

canlı bomba eylemini doğal veya dolaylı olarak makul göstermeye çalışan, amalı cümleler kuranlar dilerim çok vakit geçmeden kendi mayınına basıp paramparça olur. sonra biz de "aslında o mayın sivillere dönük değildi" diye yazarız örgürce fikrimizi...

ek: mealen sıçtım, sıvıyorum demiş. tabi lan cizre'de sivil ölünce ankara'da bir piç kendini havaya uçurabilir. kurduğunuz denklemi, vicdanınızı sikeyim. canlı bomba lan bu, yani sivilin ölmeme şansı yok, hdpli olmak böyle bir şey her şeyden mağduriyet çıkartabiliyorsun. hayır aynı adamlar yemeden içmeden işid'e sövüyor. onlar da bunların laciverti. onlar da mağdur, onlar da memleketlerinden sürülmüşler, onları abd bombalamış, onlar da müslüman oldukları için terörist damgası yemişler. arada tek bir nüans var. ışid kürt değil. hikaye tamamen bundan ibaret...
  • bomba ile sivil öldüren birinin evine taziyeye gitmenin savunulacak bir tarafı yok. pkk ve akp hdp'nin elini kolunu bağlamakla kalmadı, türkiye'nin otoriter bir yapıdan çok sesli ve çoğulcu bir demokrasiye geçme şansının da içine ettiler sağ olsunlar. buna çok üzüldüklerini de zannetmiyorum zira ikisi de bu yapıdan besleniyor.

hdp'nin eli kolu bağlanmış olabilir eyvallah ama bombacıya taziye ziyareti filan bunlar ruh hastası hareketler, kınama, özür filan da gelmediğine göre benden size bir daha oy çıkmaz kardeşlerim kusura bakmayın.

hdp'nin doğru yolda olduğunu düşünüyorsanız ve "biz bize yeteriz al emanet oyunu siktir git" kafasındaysanız da size güzel kafalar diliyorum.
  • hiç şaşırmadım. tüm hdp vekilleri için genelleme yapmak istemiyorum. ama bazıları var ki en az 20 tanesi falan sırf kürt ırkçısı. o yüzden hdp'de böylelerini görmek beni şaşırtmaz. pkk'nın sivillere yönelik hiçbir terör eyleminde iyi bir duruş sergileyemediler ve sergileyemezler de. bakın asker polisle pkk'nın çatışmasındaki hallerini demiyorum sadece sivillere yönelik eylemlerde bir duruş sergileseler az çok bir umudumuz olurdu ama maalesef durumları bu.
hesabın var mı? giriş yap