şükela:  tümü | bugün
  • hdp'liler olarak zamanında bizim için emanet oy veren seçmene selam çakıyoruz ve ikinci tura kalması halinde kendisine emanet oy veriyoruz. eğer gerçekten türkiye cumhurbaşkanı olabilir ve çoğulcu demokrasiyi inşa ederse de emanet oylarımızı sonuna kadar helal ediyoruz.

tatava yapma, ikinci tura ince kalırsa, oyunu bas geç!

not: bir arkadaşın dediği gibi emanette değildir emaneti iadedir.

not 2: ayrıştırıcı entry girenleri görmemezlikten geliyorum ve olası bir erdoğan zaferinde ise kendilerine oh, biz gibilerine yazık diyorum.
  • benim de dahil olduğum gruptur. demokrasiyi yeniden inşa etmenin bir umudu olarak ikinci tur oyumuz ince'yidir. emanet oylarımızın kıymetini bilsin türkiye cumhurbaşkanı olsun istiyoruz.
  • kürt kökenli vatandaşlarımızın oylarının özellikle bu seçimlerde belirleyici olacağı düşünüldüğünde ve muhalefet partilerine oy veren seçmenin erdoğan karşısında kesinlikle meral hanım veya muharrem bey'e oylarını tevdi edeceği malumken, erdoğan sonrası döneme hazırlanmaya başlasak iyi olur diyeceğim vefa açıklamasıdır.

verdikleri oy emanet bile olsa, bence emanetlerine hıyanet etmeyecek bir isim muharrem ince.
  • beklenen emanettir. ince gibi muhakeme yeteneği üstün bir siyasetçiye emanet edilen şeyler, asla hıyanet ile karşılık bulmayacaktır. başımızdaki belayı def ettikten sonra sorunların çözümü daha akılcı ve kalıcı olacak, barış ortamını sağlamak adına daha güzel adımlar atılması için her şekilde yapıcı olacaktır.
  • çok büyük ihtimalle hdp, tabağı boş geri getirmeyecektir.
  • ikinci tura ince kalırsa biz iyi partililerde ince’ye basacağımızdan doğal olarak ince’ye başkandır diyebiliriz.

(bkz: hayırlı olsun)
  • önce selo, sonra ince... makul bir yaklaşım. beni de bu gruba dahil edebilirsiniz.
  • 1 kasım seçimlerinde hdp barajı geçerek, akp'nin 400 milletvekili almasını engelledi ve bir anlamda cumhuriyeti kurtardı. eğer 2.turda ince veya akşener fark etmez desteklerlerse, zafer muhalefetin olur. ve kürt halkı teoride olmayan cumhuriyet saygısını, pratik de herkese göstermiş ve akp'lilere en büyük dersi vermiş olur. ben inanıyorum ki bunu yapacaklar. birlik olmanın gücünü suratlarına çarpacaklar.

sandığa gidin ve oyunuzu kullanın. çünkü oyunun sonuna geldik. biz kazanacağız.
  • al benden de o kadar. şu kavramsal çerçeveyi unutmadan: faşizm özel bir devlet biçimidir. ve bu özel biçimle mücadele etmek için ikinci turda akşener (ama akşener de faşist diyen için dimitrov'un faşizm kitabını öneririm) de olsa verecektim. o zaman önce selo sonra ince
  • eğer hdp'liler cumhurbaşkanlığı seçiminde gerçekten böyle bir şey yaparsa başkanlık muharrem ince'ye hayırlı uğurlu olsun.

şuan herkes kendi derdinde ama seçimin kilidini açacak parti hdp ve seçmenidir. umarım doğru ve mantıklı olan kararı verirler.