şükela:  tümü | bugün
  • selonun benim vatanim kurdistandir sozunden sonra kesinlik kazanan durum. selonun tutuklu kalmasi bir hak ihlalidir, kabul, ama adamin derdi ihlal edilen bir hak degil egemenlik, yani bir vatanmis esas talebi. onun icin hep diyoruz, reform cabalarinin pkk icin hic bir degeri yok. eger reformlar yapilacaksa sadece kurk kokenli vatandaslarin duygu dunyalarina olumlu tesir icin yapilmali, pkk ve onun yancilari icin degil.
  • tanım: haklı bir talep(!)

sikilecek bi’ götünüz bile kalmadı. yazık ettik size*

hadi şimdi siktir olup dağa çıkın. birbirinizi sikin hakkını hukukunu siktiğiminin orospu çocukları.
  • egemenlik bir hak değil midir sorusunu akla getirir.
  • egemenlik insan haklariyla ilgili bir kavram degildir. siyasal haklardan biri de degildir. egemenlik bir topral parcasinda yonetme yetenegine sahip olan topluluk icin kullanilan bir siyasetbilimi kavramidir.
  • egemenlik talebi sahipleri itinayla öldürülür bu coğrafyada.
  • eskiden kürt haklarını savunan, kürtlere yapılan faşizan baskıları kınayan biriydim. bunların amerikalılara, avrupalılara nasıl köpek olduklarını görünce midem bulandı. onlarla ilgili hiçbir şey artık vicdanıma dokunmuyor.
  • selona sokayım sana biji olmasın eşşeksevici
  • (bkz: dövlet bize bahmir)

bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden,bir gün ekmek yediği yerden 9.19 yer.

egemenlik isteyen konum atsın.
  • yeterince egemenler bence, bir turk olarak daha fazlasina gerek oldugunu sanmiyorum.

apo'nun heykelini dikmek istedigini ifade edebilecek kadar egemendi baskani, kendi egemenligini kendi kisitladi.

simdi ben nasilsa egemenim deyip herhangi bir kürdü, arabi yatirip sikebiliyor muyum? lesini de marmaranin serin sularina atabiliyor muyum? hayir. e bizi de kimse sikemez.

tuyunuz kuruyken susun, aranmayin.