şükela:  tümü | bugün
  • ekrem imamoğlu'na ibb'yi kazandıran kitleyi yok sayanın sadece akp olmadığını gösteren olaydır.

akp, yalnızca cumhurbaşkanının konuşacağı programa hdp'yi çağırmamış olabilir de; buna tepki göstermeyip aynı çizgide durduğunu kabul edercesine davranan chp de adam akıllı açıklama yapmayarak ondan farksız olmadığını kanıtlamıştır.

değişim için chp'ye destek veren bir hdp seçmeni olarak hata ettiğimi anladım. kemalistlerdeki kürt düşmanlığı bitmiyor, bitmeyecek. bugün zulmettiğini düşündüğümüz tiplerin yerini alınca aynısını yapacaklarını bu "yok sayma" ile göstermişlerdir. yani sadece onlar için her şey güzel olacak.

benim içinse artık ne çok güzel olacak ne daha güzel. özgürlük ve adaleti tarafsız savunacak partim dışında kimseye oy yok. kusura bakılmayacak.

ekleyeyim de tam olsun:

azıcık matematiği olan her vatandaş, imamoğlu'nun seçimi hdp oylarıyla aldığını bilirken bu neyin "gelme ulan ayı" atarı yahu :)

cidden katlanılmaz derecede komiksiniz.

eklemeden duramıyorum editi:

chp'lilerin terörist diye yaftaladıklarının oyunu alınca susmaları mı vatanseverlik? hele gidin o tarafa le ;)

otur bilal anlatayım:

hdp'nin ya da benim umurumda değil samsun olayı. mesele oylarını aldığın kitleyi yok sayana boyun eğmen, senin de yok sayman. sana büyükşehir başkanlığı armağan edeni senin de ötelemen. yoksa kim ne yapsın onların törenini.

tamam mı bilal? anladın mı yavrucuğum?
  • hakli serzenis fakat ilk amac bu fasistlerden kurtulmak..ekrem imamoglu irkci ulusalcilar gibi degil en azindan...
  • e niye çağırılsınlar ki yani saçma sapan algı yapmayın
  • hdp'nin 19 mayıs ruhu ile taban tabana zıt olmasıyla alakalı olabilir.
  • adamların amaçları birleştirici üslup ile kazanildigini gördüğünden taklit ile iyi ve chp'den oy devşirmek. ne yapsalardı imamoğlu'nun yaratmış olduğu bu birleştiricilik kapsayiciligi tercih etmek yerine oyuna gelip mağduriyet meraklısı olan insanların beklediği kutuplastirici dillerini mi secselerdi? diye sordugum haksız serzeniş.
    bunun için hdp seçmeni oy vermeyecekse varsın binali'yi başkan yapsınlar çok işlerine gelir..
  • chp ile ne alakasi oldugunu anlamadigim olaydir.

hadi chp’yi gectim, sirf bu yuzden “yaziklar olsun imamoglu” demek ne demek?! sahsen ben de chp’nin katilmamasi taraftariyim ama kicimizda ayi bagirirken pire icin yorgan yakacak kadar secici degilim malesef!
  • ne bekliyordun? biji apo demesini mi?*
  • hdp'nin pek umrunda olmamıştır.

sonuç olarak hdp türkiye'nin 3.büyük partisidir.
    siz de iki hdp oyu kazanmak için günlerdir apo'nun taşaklarını yalayan insanlarsınız.

devran böyle dönüyor işte. hdp büyümeye, siz de iki oy için hdp'ye domalmaya devam.
  • çağırsınlar da korteje bomba mı koysunlar.

not: şu katil partisini kürt partisi olarak görmekten de vazgeçin kürtlerin çoğunluğu başka partilere veriyor oyunu. hdp zihniyeti bu ülkenin ortak düşmanıdır lazıyla, kürdüyle, çerkeziyle, arabıyla hepimiz bu kan emici vampirlerden tiksiniyoruz.