şükela:  tümü | bugün
  • hdp'nin kürtçe resmi twitter sayfasından, ingiliz beslemesi şeyh sait'in idamının yıl dönümünde yapılan paylaşımdır.

https://mobile.twitter.com/…tus/1012709167579070465

türkçesi "idamlarının 93.yılında şeyh sait efendi ve 47 yol arkadaşını saygıyla anıyor ve katillerini bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz" şeklindedir.

atatürk'e katil demiş üstüne de lanetlemişler.

atatürkçü geçinen, mustafa kemal'in askerleriyiz diyerek bunlara koşa koşa oy veren geri zekalı sürüsünün suratına vurulan binlerce tokattan birisi olmasına rağmen bu davarlar hâlâ akıllanmadı.

şeyh sait gibi, isyan ederek yüzlerce türk askerini şehit eden ve esir alan bir vatan hainini diyarbakır meydanında sallandıran türk ordularının başbuğu gazi mareşal mustafa kemal atatürk'ü saygıyla ve özlemle anıyorum.
  • orospu çocukluğunun tasdikidir.
  • hdp'liler atatürk'ten nefret ederler çünkü hdp ve türevleri ırkçı, faşist kürt milliyetçisidir. en büyük düşmanları da türklerin başbuğ'u atatürk'tür.
  • emanet oy veren yavşaklar mutlu mu acaba?

edit: okuduğunu anlamaktan aciz mallar da bu sayede ortaya çıkmıştır. yukarıda ki metinin neresinde chp yazıyor acaba? hayır parti ismi dahi belirtilmemiş. yarası olan mı gocunuyordu neydi?
  • saitti apoydu derken yüz yıldır bu sikik hayatı yaşamaya mahkum olduklarının farkına vardıklarında umarım sikilmedik kulak arkaları kalmış olur.

verilen cevaplarla yarmıştır :)
  • emanet oy verenlere yavşak diyen bir adet gerizekalıyı ortaya çıkarmış paylaşım.

hiçbir chp’li hdp’ye atatürkçü çizgisinden veya artık böyle bir duruş sergileme ihtimali gördüğünden oy vermez. chp’lilerin bir kısmı hdp’den daha fazla atatürk düşmanı olan bir partiyi engellemek için daha azına razı oldu.

şu durumu okuyamıyorsanız siyaset yapmayın.

edit: bir sürü mesaj geliyor. gördüğüm şu. pisa'da okuduğunu anlama puanımızın neden düşük olduğunu çok iyi anlıyorum şuan.

gelen mesajların çoğu benim hdp'yi desteklediğim yönünde. peki ben ne demişim? konu hdp değil konu akp demişim. hala bana terörist diyen var. tüm chp'lileri terörist olarak gördüğünüz, chp'lileri insan yerine koymadığınız adil ve demokratik davranmadığınız sürece chp'den normal bir duruş bekleyemezsiniz. insanlar sizden o kadar nefret ediyor ki kendileriyle hiç alakası olmayan bir partiye bile oy vermek zorunda kalıyorlar.

trt'nin ince'nin mitinglerini de yayınlamasını gayet normal ve olması gereken birşey olarak düşündüğünüz zaman
    eğitim sistemini imam hatip'le doldurmak yerine bilimsel, sanatsal ve sportif gelişime dair yatırımların doğru olduğunu düşündüğünüz zaman
    kürtlerle yakınlaşırken pis chp, kürtlerden uzaklaşırken terörist chp demek yerine olgun bir siyaset izlemeye başladığınız zaman
    göbels yöntemlerini terk ettiğiniz zaman
    şeker fabrikalarını cargillere satmamak gerektiğini, doğayı korumanız gerektiğini öğrendiğiniz zaman
    kız erkek aynı evde kalamaz, valim gereğini yapacak gibi toplumu aşırı derecede geren açıklamaların zarar verici olduğunu bildiğiniz zaman
    erdoğan'ın muhalif gazetecilerin karşısına çıkmamasını absürt bişey olarak yorumlayabildiğiniz zaman
    öğrencileri cemaat yurtlarına mecbur bırakmanın ileri derecede amatör bir manzara olduğunu düşündüğünüz zaman
    basına açıklama yapılacaksa, kadın kıyafetleri hakkında konuşma haddinin modacılarda olduğunu düşündüğünüz zaman

anlat anlat bitmez...

o zaman akpye normal bir parti olarak bakabilir ve hdp gibi bir partinin meclise girmesine nötr yerine soğuk bakabiliriz. ama önce hatalar üstüne hatalar yaptığınızı kabul edin.

edit2: eleştirmek için mesaj atanların %90’ı niye küfür ediyonuz? saygılı bi şekilde yazdınız da cevap vermedik mi?

edit3: hala ve hala dediklerimi anlamak istemeyenler var. arkadaşlar öncelikle ben hdp'ye oy vermedim. ama hdp'nin barajı geçmesini olumlu yorumluyorum. ayrıca kişisel olarak doğu siyasetini de hiç sevmem. kürt sorunu, iran'la ilişkiler, ırak'ın durumu falan bende matematiği seviyorum ama olasılık sorularından haz etmiyorumdaki olasılık soruları gibi geliyor. zorla konuşturtuyosunuz beni. ege türkü, avrupa kafasında biriyim.

şunu çok net olarak anlamalısınız: chp'liler; hdp'ye, çok beğendikleri için değil, bir adet güçlü atatürk düşmanı parti yerine; 1 adet zayıflatılmış, 1 adet de zayıf atatürk düşmanı parti olsun diye oy verdi. 1 adet güçlü yerine 2 güçsüzle kavga etmek daha kolaydır. ayrıca bu 2 parti de birbirinden haz etmiyor. bu da chp'nin işine geliyor. çok basit neyini anlamıyorsunuz?

sanıyor musunuz ki hdp iktidara gelecek olsa chp'liler yine hdp'ye oy verir. asla!
    tedavide alkol kullanılır. peki alkol genel olarak iyi bişey mi? akp'yi zayıflatmak için hdp kullanılmak zorunda kalındıysa burada geçmişte

oy verdiklerinizin geçmişte ensar vakfında dönen olayın karşısında yer alıp ona göre gerekeni yapmak yerine korudukları için
    sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu terör ve şehitlerin varlığı için ''kaosun sebebi başkanlık sisteminin olmaması'' dediğinde kendi üslubunuzca ne alaka amınakoyum diyemediğiniz için
    finlandiya cumhurbaşkanı türkiye'ye tarifeli uçakla gelirken akp genel başkanının 1000 tl'lik bardaklarına reis biz burda asgari ücretle geçiniyoz diyemediğiniz 3 liralık bardak neyine yetmiyor diyemediğiniz için, devletin malını kişisel serveti sanan birine seçmenleri olarak haddini bildiremediğiniz için
    bilim bakanı fikri ışık ''koalisyon gelişmiş demokrasilerde olur bizde o kültür yok''(30.10.15) dediğinde kendi üslubunuzca ''13 senedir sen yönetiyorsun geliştiremedin mi lan hala dalyarak'' diyemediğiniz için
    rte ülkenin gelişmişliğini(?) anlatmaya çalışırken ''330 bin liralık mercedese lüks diyebilir miyiz'' dediğinde ''reis sen ne diyon ağzını topla bir reno klio bile alamıyoruz 1 araba parası vergi alıyosun'' diyemediğiniz için
    chp'nin erzurum'daki seçim tırı sözde tarihi dokuyu bozuyor diye kaldırılırken ''hadi lan ordan, tamam sevmiyoruz ama demokratik ve adil olun bu tır burada durmalı'' diye oy verdiğiniz akpye gereken duruşu sergileyemediğiniz için
    kamu araçları akpnin seçim araçları olarak kullanılırken ''ayıp ayıp lanet olsun devletin malını kişisel işleriniz için kullanıyorsunuz allah'tan korkun'' diyemediğiniz için

chp'nin akpnin karşısında yer alan düşmanlarına malesef destek vermek zorunda bıraktırdığınızı göremeyeceksiniz. chp'yi bu ülkenin temel unsurlarından biri kabul edip adil ve demokrat bir tavır sergilediğiniz küfür etmeden saygılı bir şekilde konuşmayı başarabildiğiniz gün gelin yeniden konuşalım. ama önce dönüp aynaya bakın ve biz kendimize iyiyiz ama rakiplerimize adil ve demokrat davranmadık diyin. kendinizle hesaplaşın. iktidar olmanın olgunluğu içinde yer alın.

bana koyduk mu diye mesaj atanlar, önceden birikim yaparken 30-40€ alırdım. şimdi sadece 10€ alıyorum. bir çılgınlık yapayım deyip bazı aylar 20€ alıyorum. sanıyorum size €'lar akp merkezlerinde 2 liradan dağıtılıyor.

edit4: düzgünce soru soran birkaç kişi dışında eleştiri maksadıyla gelen mesajların neredeyse tamamı küfür içeriyor. analiz yok. neden böyle oldu diye düşünmek yok. yarın evlenince eşiniz sizden boşanmak isterse ona da hep o ayşe/ahmet yüzünden dimi diye eşinizi suçlarsınız siz. kendi yaptıklarınıza/yapmadıklarınıza bakmazsınız. eşinize düzgün davranmazsınız, güzel sözler söylemez milletin içinde rezil edersiniz, onurunu kırarsınız, değerleriyle dalga geçersiniz sonra sizden boşanmak isteyince suçlu siz değil dışarıdaki x kişisinin eşinizi ayartması zannedersiniz. akpliler sorun sizde. bunu unutmayın, sorun sizde. daha da mesajlara dönmeyeceğim. küfür edip duruyonuz.
  • chp'li yoldaşlarıyla iyi ikili oluşturdular. umarız aralarına kara kedi falan girmez. :)