• basbakan yardımcısı yalçın akdoğan yapmıs bu süper açıklamayı... insan gercekten hayret ediyor artık. bence akp ilk iş barajı %30 a çıkarsın zira akp haricindeki partilerin meclise girmesi demokrasimiz için büyük tehdit gercekten de...

http://m.radikal.com.tr/…cisindan_bir_sorun-1358257
  • akp-hdp uzlaşmasının, bu kirli ittifakın bir kanıtı daha. dınışıklı diviş bınlır.
  • şu lafı diyen bir başbakan yardımcısı ve şu lafı savunun insanlar gördü ya bu gözler... bu ülkeden bir sikim olmaz dedirten bir laf.
  • sizce de artık hdp'ye oy vermek günahtır fetvasının piyasaya sürülme vakti gelmedi mi? veyahut sırrı rus'a gidiyormuş haberi. hayır yani şurada kaldı 20 gün filan.
  • bu adama kızanlar maldır. bu adama kızmayın, bu söyleme destek veren öküzlere kızın.
    bu adamın bu sözü rahatça söyleyebilmesini sağlayan ahaliye kızın.
    ulan meclise girmesin, siyaset yapmasın, silah da olmasın, ne olsun amk? ne yapsın lan bu adamlar?
    akp'li olmaktan başka nasıl bir çıkış bırakıyorsunuz bu ülkede muhalif olanlara, bir anlatsanıza la aktroller allah için?
    akp'li olmayan adamlar ne yapsın bu amk memleketinde?
    "herkes akp'li olsun"dan başka ne öneriyorsunuz insanlara?
    kuracağınız düzeni sikeyim..
  • demokrasi açısından asıl sorun seçim barajının kendisidir.
    sorunlu olanlar da, bu barajın arkasına saklanıp demokrasi lafını dillerine dolayanlardır.
  • yüzde 10 barajı demokrasi açısından bir sorun değil de bir partinin bin bir emekle, çabayla barajı geçmesi demokrasi açısından sorunmuş. sizin demokrasi anlayışınıza tüküreyim.
  • bu cevabı alan gazeteci aşağıdaki soruları sorarak yılın gazeteciliğini yapabilirdi:

- hdp milletvekillerinin şu andaki durumunu bu açıklama çerçevesinde değerlendirir misiniz?

- her zaman dillendirdiğiniz "milletin iradesini" hdp'nin aldığı oylar açısından değerlendirir misiniz?

- demokrasi sorunu dediğiniz insanlar ile neden pazarlık masasındasınız?

- demokratik olmadığını söylediğiniz insanlarla antidemokratik olarak mı çözüm sürecini ilerletiyorsunuz?

- demokrasiden anladığınız nedir?

ama nerde bizim gazetecilerde(!) bu soruları soracak göt.
  • sorunlu bir zihniyetin sorunlu bir yorumu. tabi bu kendine müslüman tayfanın diktatörlüklerinin sarsılma telaşı bu seçimde neden hdp'ye oy vermemiz gerektiğinin cevabıdır.
  • bu adam şöyle düşünüyor ya da milletin böyle düşünmesi için algı çalışması yapıyor:

"ben %40 oy aldım
    a partisi %30 aldı
    b partisi %20 aldı
    c partisi %10 aldı.

bu durumda çoğunluk benim. e o zaman kaç oy alırsa alsın diğer partilerin mecliste işi ne? benim ve sadece benim dediğim olmalı. demokrasi de budur işte. çoğunluk sadece 1 fazla bile olsa, o hakim olmalı, diğerleri ona biat etmeli ve fikren yok olmalıdır. "

adamın demokrasiden anladığı bir tek bu işte. o kendisine oy vermeyen %60 onun için yok hükmünde. milletimizin çoğu da bu zihniyette değil mi zaten? muhabbet ettiğiniz insanlara demokrasiden yana olup olmadıklarını sorduğunuzda çok büyük bölümünün demokratik insanlar olduğunu göreceksiniz. ama bir de demokrasi nedir diye bi sorun bakalım. tanımlamalarınız birbirine ne kadar benzeyecek acaba?

diyecek bir şey yok, bizler ayrı demokrasilerin insanlarıyız. bu halkın demokrasi tam olarak ne demek öğrenebilmesi için dünyanın güneş etrafında daha kaç yüz tur atması gerekecek onu da bilemiyorum işte.
hesabın var mı? giriş yap