şükela:  tümü | bugün
  • öyle bir ihtimal yoksa akp'ye verelim be abi? kazanması garanti nasıl olsa. eğer mantık buysa tabi!
  • "yalçın akdoğan: "nihai hedef öcalan'ın tasfiyesi, demirtaş'ın onun yerine geçmesidir." ilginç günler yaşıyoruz. tc'nin bir bakanı, muhalefet liderini pkk liderine şikayet ediyor. "uyan apo, adam senin yerine göz dikmiş!" diyerek içeride kavga çıkaracağını umuyor. ilk kez hdp'nin barajı geçeceğinden bu kadar emin oldum. panik diz boyunu aşmış, boğaz boyuna yükselmiş."

bülent somay
  • akp'lileri deliye döndüren ihtimal.

o yüzde 1-2 oy chp'ye gitsin diye dua bile ediyorlardır namazlardan sonra..
  • epey artmıştır. gerçi stepnelik yapmaya devam edeceklerse neye yarar? dik durup, adam gibi siyaset yapacaklarsa ben de desteklerim meclis'e girmelerini.

tabii bu, hdp'yi desteklediğim anlamına gelmesin:

(bkz: halkların demokratik partisi/@barisunver)
    (bkz: selahattin demirtaş/@barisunver)
  • yüksektir.

çevremden biliyorum. ilkokul ve ortaokulu istekte, liseyi yabancı liselerden birinde, sonrasında ise vakıf üniversitesinde okumuş biri olarak gayet modern, laik, kemalist bir çevrem var. bu çevrede bile insanların çoğu hdp'ye oy verme konusunda fikir birliği yapmış durumda. kararsızlarda fazla. tabi ki hala chp çoğunlukta ama benimde içine dahil olduğum bu insanlar bile hdp'ye vermeyi düşünüyorsa hdp beklediğimizden fazla oy alabilir diye düşünüyorum.

bide halk artık akıllandı, yok pkk partisi, yok kürtler bölücü pis kaka gibi abuksabuk argümanları yemiyor. sadece çocuğunu rahat rahat askere yollamak ya da pkk'ya katılma korkusu olmadan yaşamak istiyor. gerisi fasafiso.
  • hagi ve ronald koeman'ı derin düşüncelere salmış ihtimal.

geçerse gol olur.
  • apo'nun akp ile anlaşmasını hdp'nin barajı geçmesinin akp'nin işine gelir gibi yorumlayanları görmemize vesile olan ihtimal.

tayyip erdoğan süreçte geri vitese takmaya çalışması bile akp ve hdp arasındaki ilişkiye dair ip uçları veriyor. işimize gelir, gelmez bölücüdür barışçıdır tartışılır ancak kürtler 30 senelik mücadelelerinin meyvelerini topluyorlar. bu ülkede demokratik yollarla alamadıkları haklarını silahla öyle ya da böyle alıyorlar.

ve bu süreçte akp'den de chp'den de daha akılcı ve rasyonalist bir politika izliyorlar.
  • hayatında hiç "oğlum neden eline silah verilip dağlara askerliğe gönderiliyor " diye sormayanların bişeyleri anlamak için balli çekmesi gerektiğini gösteren tartışma