şükela:  tümü | bugün
  • bir ihtimaldir.

malumunuz, chp'nin imamoğlu'su ilk istanbul seçimlerini, ak parti'nin yıldırım'ına karşı hdp seçmeninin tam desteği ile kazandı. yani hdp istanbul'da kilit rol oynuyor. bu şartlarda, hdp, öncelikle demirtaş'ın hapisten çıkarılması karşılığında ve belki de bebek katili öcalan'ın hapishane şartlarının iyileştirilmesine (!?) karşılık olarak istanbul'u ak parti'ye satmış olabilir.

demişti, dersiniz.
  • yalnizca, sozde milliyetciyim deyip ortalikta gezen, ulkeye en cok zarar vermis karaktersizlerin yapacagi eylem.
  • bi siktir amk ak gezeni! sieeeeee
    engelle geç çok muhattap olmayın...

ulan ilk entryi okudum, alla alla adam niye böyle yazmış ki diyorum:) meğer başlığı açan lale’yi zaten engellemişim :pp
  • reelpolitikten habersiz insan söylemi.

şu saatten sonra* demirtaş, hatta abartarak söylüyorum, abdullah öcalan televizyona çıkıp, "bütün kürtler oylarını akp adayına versin" dese bile hdp'liler geçtiğimiz 17 seneyi şöyle bir düşünür ve o aday seçimi kazanamaz. kimse aptal değil, herkes her şeyin farkında.
  • olabilir. bugünkü gelişmeler ipucu verdi. önümüzdeki günlerde daha da netleşir.
  • ancak mhp'lilerin aklına gelecek şeytanlıklar.
  • kürtler, sizin gibi gerizekalı değil. bunu sokun kafanıza. 7 haziran'dan önce hdp, akp ile anlaştı hdp özerkliği alacak, akp ise başkanlığı alacak diye kafa s*kenler hemen damlamış.

7 haziran'da hükümet kurulsaydı; referandumda olmayacaktı, başkanlık gelmeyecekti. hükümetin kurulmasına karşı çıkan stepne bahçeli erken seçim çağrısı yaptı. mecliste başkanlık referandumu oldu, mhp ile akp meclisten yasayı geçirdi.

daha sonra ne mi oldu? akp ile ilk işbirliği yapan parti stepne bahçeli oldu, kılıçdaroğlu ne yaptı?
    anayasaya aykırı ama; dokunulmazlıkların kaldırılmasına "evet" diyeceğiz dedi.

7 haziran'dan sonra binlerce hdp üyesi tutuklandı, milletvekilleri içeri atıldı, eş başkanları içeri atıldı, hdp belediyelerine kayyum atandı, bölgede savaş, yıkım aldı başını gitti; ama hdp demokrasiden ve barıştan asla ödün vermedi. tüm bunlara rağmen hdp elindeki sınırlı; ama etkili seçmen kitlesiyle akp'nin ve mhp'nin oluşturduğu faşist-gerici bloğunu geriletti.

31 mart'ta selahattin demirtaş'ın ve hdp'nin stratejisi chp'ye birçok büyükşehiri kazandırdı.

biz, hdp olarak akp'yi iki kere siyaseten iktidardan indirdik. 7 haziran'da ve 31 mart'ta bunu yaptık. 23 haziran'da da yine onlara kaybettireceğiz.
  • demokrasiden yana olan insanların arasına nifak sokmak isteyen bir adet aktrol'ün algı çalışmasıdır.
  • başlığı yazan akpli'nin dediği tutacak mı diye başlığı favorilere ekledim. yaşarsak, göreceğiz ne olduğunu akpli birader.
  • muhahahahah. 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinde ben de hep hdp meclise girince a.ke.pe ile anlaşacak başkanlık sistemini getirecek diye iddia ediyorsun. gittim mhp ye oy verdim.

sonrası malum bahçeli döndü ve yaptı yapacağını.