şükela:  tümü | bugün
  • kürtler, sizin gibi gerizekalı değil. bunu sokun kafanıza. 7 haziran'dan önce hdp, akp ile anlaştı hdp özerkliği alacak, akp ise başkanlığı alacak diye kafa s*kenler hemen damlamış.

7 haziran'da hükümet kurulsaydı; referandumda olmayacaktı, başkanlık gelmeyecekti. hükümetin kurulmasına karşı çıkan stepne bahçeli erken seçim çağrısı yaptı. mecliste başkanlık referandumu oldu, mhp ile akp meclisten yasayı geçirdi.

daha sonra ne mi oldu? akp ile ilk işbirliği yapan parti stepne bahçeli oldu, kılıçdaroğlu ne yaptı?
    anayasaya aykırı ama; dokunulmazlıkların kaldırılmasına "evet" diyeceğiz dedi.

7 haziran'dan sonra binlerce hdp üyesi tutuklandı, milletvekilleri içeri atıldı, eş başkanları içeri atıldı, hdp belediyelerine kayyum atandı, bölgede savaş, yıkım aldı başını gitti; ama hdp demokrasiden ve barıştan asla ödün vermedi. tüm bunlara rağmen hdp elindeki sınırlı; ama etkili seçmen kitlesiyle akp'nin ve mhp'nin oluşturduğu faşist-gerici bloğunu geriletti.

31 mart'ta selahattin demirtaş'ın ve hdp'nin stratejisi chp'ye birçok büyükşehiri kazandırdı.

biz, hdp olarak akp'yi iki kere siyaseten iktidardan indirdik. 7 haziran'da ve 31 mart'ta bunu yaptık. 23 haziran'da da yine onlara kaybettireceğiz.
  • kürt değilim, hatta yıllarca kürtlere önyargıyla yetiştirildim ancak son 17 yılda şunu gördüm ki kürtler kesinlikle akp’nin ekmeğine yağ sürmez. vatan, millet, onur, gurur edebiyatı yapan mhp’den daha omurgalıdır hdp. bu ülkeyi kürtler kurtaracak.
  • bi siktir amk ak gezeni! sieeeeee
    engelle geç çok muhattap olmayın...

ulan ilk entryi okudum, alla alla adam niye böyle yazmış ki diyorum:) meğer başlığı açan lale’yi zaten engellemişim :pp
  • reelpolitikten habersiz insan söylemi.

şu saatten sonra* demirtaş, hatta abartarak söylüyorum, abdullah öcalan televizyona çıkıp, "bütün kürtler oylarını akp adayına versin" dese bile hdp'liler geçtiğimiz 17 seneyi şöyle bir düşünür ve o aday seçimi kazanamaz. kimse aptal değil, herkes her şeyin farkında.
  • yalnizca, sozde milliyetciyim deyip ortalikta gezen, ulkeye en cok zarar vermis karaktersizlerin yapacagi eylem.
  • hdp’nin haysiyetinin zekatına sahip olamayan şerefsizlerin söylemi. allah hepinizin belasını versin.
  • ancak mhp'lilerin aklına gelecek şeytanlıklar.
  • başlığı açan maaşlı troll, 31 mart seçimlerinde hdp seçmeninin millet ittifakına oy atmasını zillet ittifakı olarak niteliyordu. istanbul'da imamoğlu'na oy verenler vatan haini ilan edilmişti. bu defa ise apo piçine iktidar tarafından taviz verilecek ve biz istanbul'u hdp oyları sayesinde kazanacağız diyerek göbek atıyor.

lan var ya, kişiliği olan bir insan böyle omurgasız nasıl yaşıyor hayret ediyorum. ne kadar maaş verirlerse versinler ben bu şekilde yaşayamam, benzin döker yakarım kendimi.

başlık sahibinin çok değil 1 ay kadar önceki entryleri:

(bkz: #88084860)

(bkz: #88376662)

(bkz: #88390732)

(bkz: #88470531)
  • hdp, mhp gibi değildir. mhp ile karıştırmayın hdp’yi. hdp dik duruşludur. 31 mart’ta nasıl hareket ettiyse 23 haziran’da da aynı şekilde hareket edecektir.
  • olmayan bir seydir. hdp 7 haziranda akpnin iktidar olmasını engellemıstir akp bunun cezasini da esbaskanlarinı ve vekillerini hapishaneye gondererek kesmistir. ama yilmadik yilmayacagiz. 31 martta oldugu gibi 23 haziranda da istanbulu haramilerin saltanatindan kurtaranlarin yaninda olacagiz. satilik gormeyen isteyen kucaktan inmeyen sozde milliyetcilere baksin