şükela:  tümü | bugün
  • birkac tatli su solcusu disinda yoktur. onlar da 2828728. defa "ayyy ama hdp boyle degildiiiii ozgee" yapiyorlar o kadar.

onun disinda herkes kimin ne oldugunu biliyor.

arada boyle salak salak aciklama yapmaya calisan birkac mal kaliyor.
  • akp denen katil sürüsünün istiklal marşını hangi yüzle okuduğuna şaşırmayan tiptir.
  • boşuna şaşırmaktadır. lakin bunların ne mal olduğu bellidir..

ama doğrusu bazı terörist o.çlarının bu kadar arsızca "istiklal marşı" na küfretemesini beklemezdim. çünkü biz genelde hdp'lileri türkiye'lileşme ayağına kaypaklık yaparken gördük.

ama şerefsizler anlaşılan palazlanmış ve istiklal marşına küfreder hale gelmiş..

bu itler, istiklal marşımıza ulusalcı, islamcı ve militarist diyerek küfrederler, peki kürdistan bölgesel yönetiminin ulusal marşı olan "ey reqib" nasılmış bakalım;

--- spoiler ---

ey gardiyan hep vardır kürt milleti

yıkamaz (onu) bu zamanın top gülesi

kimse demesin kürt milleti ölüdür

kürtler capcanlıdır, asla boyun eğmez bayrağımız

biz ki kürdüz, devrimin rengiyiz

kanla yazılmış tarihimize bir bak

biz ki medya ve keyhusrev’in çocuklarıyız

dinimiz, inancımız hep vatanımızdır

binlerce aslan yürekli kürt çocuğu

bu uğurda can verdiler, hepsi toprağın bağrında saklı

o çocuklar şimdi de hazırdırlar

can fedadırlar, can fedadırlar, can feda

kürt çocukları yiğitler gibi başkaldırıyor

bak nasılda süslüyorlar yaşam tacını kanlarıyla.
    --- spoiler ---

be şerefsizin evladı, utandın mı şimdi! bizim istiklal marşı'nda "türk" bile geçmezken, kürtlemekten başka bişey anlatmayan şu marşa ne diyeceksin!
  • konuyu bilmeyen tiptir.

ayrıca rahatsız olanlara da şunu sormak istiyorum.

elinde kuranla işportacı gibi miting meydanlarını gezenler, istiklal marşını bağıra bağıra söyleyip de türkiye, türkler ve müslümanlar aleyhine ne varsa imza atanlar da rahatsız ediyor mu sizi?
  • bu tipe laf yetiştiren arkadaşlar da aralardan cümleler çekip bunlar olmaz hacı demiş. içinde türk kelimesi bile geçmeyen bir milli marş için bahane bulmak bedava. ben bunu beğenmedim yeniden yaz. oldu sen çok şey yapma ya, sana sormadan yazdık kusura bakma.
  • chp veya mhp li olup sırf barajı geçsinler , akp tek başına iktidar olamasın diye hdp ye oy veren tiptir..
  • marşta ırk demesin, din demesin, ezan demesin, hak demesin, iman demesin. ne desin beleş elektrik mi desin?

ulan dingil. o marşta türk kelimesi bir kez bile geçiyor mu? cevap: hayır.
    atatürk'ün de öyle dindar bir adam olduğunu düşünmüyorum ama bu marşı benimsemiş. burada önemli olan toplumun saygı duyduğu değerler olmasın sakın? toplumu bir araya getiren, bütünleştiren ve bir ulus haline getiren nedir? ulus olmak istemiyorsunuz ki ama, bölmek istiyorsunuz. size oy veren bu dingil kitle de yavaş yavaş bunu görecek inşallah.

oy veren bir akp/chp seçmenidir bu tip. ben vermedim ve şaşırmıyorum.
  • benim o ! türkçe bilmeyen ya da sonra yapılan açıklamalarla az türkçe bilen olarak düzeltilen milletvekili bile ezberleyip milletvekili yeminini türkçe ettikten sonra olmayacağını düşündüğüm hadiseydi. demek bu kadarmış kendi ikiyüzlülüklerine kendi tahammül etmeleri.

bazı dangalaklar marşın sözlerine takılıp aklı sıra decode ederek marşın aklı sıra buglarını gözönüne koymaya çalışıyor. bayrağın tipini rengini, milli marşımızın sözlerini güftesini beğenmeyebilirsin ama bir devleti devlet yapan önemli ayırt edici simgelerdir onlar. ne ırkla ne dinle ilgim var ama milli marşımı seviyorum. benim ülkemin marşı o. bayrağını da seviyorum. tarihini, her karışını .... bu topraklar üzerinde bu bayrak altında, bu ülke sınırları içinde gayet demokratik duruş sergileyip aldığı ödünç oyları kalıcı hale getirmek isteyen ve bu konuda politik duruş sergilemeye çalışan hdp'nin ergenliklerini anlayamıyorum sadece.

yoksa türkçe, misak-i milli, bayrağımız, istiklal marşı konusunda samimiyetsizliklerini çok farkındayım söz konusu partinin. o yüzden bu samimiyetsiz ve ikiyüzlü partinin sözcüsü olacağım diye anlamsız dangalıklar yapmayın. yokmuş hakka tapanmış yokmuş ateistmiş ... ah be bebeğim yemiyorsa bi tarafın bu ülkeyi ve ülkenin en önemli simgelerini tanımıyorum demeyi bi sus ya raks etme ikiyüzlüce, beceremiyorsun.
  • andımız, bayrak ve muadili kavramlardan sonra sıra marşa gelmiştir. ya biz şu ülkeyi bi silelim, bi yok edelim hep beraber bi siktirolup buhar neyin olalım. bi bitsin artık zırvalarınız. siz de rahatlayın biz de rahatlayalım. soruyo çünkü insan (bkz: o yok bu yok ne var lan it).