şükela:  tümü | bugün
 • hdp barajı gectiğinde chp ve mhp de milletvekili sayılarında oynama olmuyor fakat akp den en az 35-40 milletvekili eksiliyor.

  hdp barajı aşamadığında durum daha vahim akp 60 civarında fazladan milletvekili çıkarıyor.

  hdp barajı geçtiğinde akp 300 vekili zor buluyor.

  hdp yüzde 12-13 bandını yakalarsa akp hükümet kurmak için gereken 276 vekili bile bulamıyor.

  akp nin başkanlık sistemini engellemek için hasan cemal, cüneyt arcayürek, nazlı ılıcak, hikmet çetinkaya gibi hdp ye müzahir olmayan kesimden insanlar da hdp yi bu nedenle destekleyeceklerini beyan ettiler

  akp nin hegomonik bir güç olmasından rahatsız olan kesimler 7 haziran seçimlerinde bu slogan mantığı ile hareket edeceklerini beyan ediyorlar.

  (bkz: slogan)
 • katillere oy vermeyi masumlaştırma çabaları. oy vereni siksinler.

  edit: akp'ye oy verirsem beni de siksinler.
 • teröriste oy ver biji zikik apo başkan olsun!.
 • hala ''hdp'ye oy ver ve erdoğan'ı başkan yap'' diyen kişilere anlam verememekle birlikte, evet hdp'ye oy vermeyi, akp'yi durdurmanın çözümlerinden birisi olarak görüyorum. bugüne kadar akp'ye güvenmediğini yinelemiş, akp'nin yalnızca siyasi muhattabı olduğunu belirtmiş ve seçimler bu kadar yaklaşmışken ''seni başkan yaptırmayacağız'' çıkışını göze almış bir partiden bahsediyoruz. hdp'ye güvenmemek ayrı bir durum, evet güvenemeyebilirsiniz; fakat barajı geçse de, geçemese de ''hdp, akp ile anlaştı'' gibi net çıkarımlar yapmak gerçekten kötü niyet barındırıyor. bu düşünceyi savunmak da niyet okumaktan öteye gidemiyor. ideolojileri, söylemleri ve edimlerinden ötürü herhangi bir siyasi partiye oy veririz. bunun için, mesela hdp parti programını okuyabilirsiniz, sosyal medya üzerinden yayınlanan toplantı, röportaj vb. videolarını ve metinlerini inceleyebilirsiniz, mecliste vermiş oldukları önergeleri araştırabilirsiniz. yine oy vermeyecekseniz de ''hdp, akp ile anlaştı, pazarlık yapıyorlar, erdoğan'ı başkan yapacaklar'' dan öte söyleyecek sözünüz olur en azından.
  hdp barajı geçtiği takdirde akp'nin milletvekili sayısının azaltılması konusunda istatistiki veriler bu durumun değerli bir başarı olduğunu gösteriyor. ayrıca hdp'nin beklenenin üzerinde bir oranla meclise girmesi de akp karşısında bir umut kapısı açacaktır, bu da net şekilde söylenebilir.
 • orospudan kurtulmak için çocuğu olmaya gerek yok dedirten saçmalık.
 • hdp benim gözümde kürt milliyetçisidir daha da önemlisi katilleri savunan rezil insanlardan kurulu bir partidir
 • (bkz: hdp'ye oy ver zira dışarıdan ak-stepne olunmuyor)
  (bkz: tayyip bey'in başkanlığını destekleriz)

  size, romantik cihangir solcusu ve politize olmuş hipster dışında kimse oy vermeyecek sayın hadepeli kardeşlerim, artık bunu kabul edin ve buna da şükredin. çocuk mu kandırıyorsunuz?

  not: korkmayın, barajı her türlü geçeceksiniz.