şükela:  tümü | bugün
 • paradokslu soru.

  zira düşünebilse hdp'ye oy vermezdi. ortada ciddi bir çıkmaz var.
 • akp ye oy verenler ne düşünüyorsa diye cevap verecektim.
  akp ye oy verenler,
  düşünce ,
  yanyana gelmedi enter bastım.
  çözüm süreci meğri meğri ses etmeyenler cevap versin biz bilemeyiz.
 • değişmedi aynen devam ediyor
  bir kasımdada oylar hdp ye seni başkan yaptırmadık
  seni sandığa gömeceğiz
 • öncelikle hayırlı forumlar.
  (bkz: kanzuk eserinle gurur duy)

  yıllarca yok saydığımız kürtler kendilerini demokratik yollarla ifade edebilecekleri bir konuma geldiler. dünya farklılıklarla güzel. herkes aynı renk olmak zorunda değil.
  şehitlerin sebebi de hdp değil. başımızdaki diktatörün iktidar hırsı. asıl hdp barajı geçemezse o dilinizden düşürmediğiniz dış mihrakların piyonu olmuş akp yönetimindeki türkiye başta kalmaya devam ederse olacaklardan korkun.
  neden seçim sonrası çözüm diyenler ortalığı kan gölüne çevirdi bunları düşünmüyor musunuz?
  işte tam da bu başlıktaki soru sorulsun herkes pkk=hdp desin tek sorumlu olarak ona oy verenleri göstersin diye

  aktrollerin açtığı başlıklardaki anketleri düzgün doldurmayın. ucuz bir kamuoyu yoklaması. her yerdeler. sanırım bu cevaplara göre kan hortumunu açıp kapatacak çok sevgili vatanseverler.

  mecburiyet editi: kürt değilim. hdpye oy vermedim. vermem de. asıl yaftalamakta sizin üstünüze yok.
 • (bkz: #54228804)
 • " akp'liler ne güzel "3-5 şehit verdik diye gündem olmamalı" , "apo'ya terörist, bebek katili vs. demek sürece zarar veriyor", "askerlik yan gelip yatma yeri değildir", "andımız ne gereksiz birşey", "sen ne mutlu türküm dersen o da ne mutlu kürdüm der" vs. vs. gibi düşüncelerde iken ne güzel beraber yürüyor haburda pkk'lıları karşılıyor ve apo'ya arkadaşlar gönderiyorduk. üstüne üstlük pkk'lıların tanıklığında subayları da içeri atmıştık. şivan perver, barzani, rte, davutoğlu el ele kol kola megri megri diyordu. barzani akp'liler tarafından türkiye senin grur duyuyor sloganları eşliğinde açıklamalar yapıyordu. yahu 90'lardaki tüm eylemleri de ne güzel ergenekona kakalatmıştık. şimdi niye bunlar bize cephe aldı "

  diye derin düşünceler içerisinde olabilirler.
 • aktrollerin patronunu düşünüyorum. nooldu sahi, gelin gidecekti ortadoğu'da bir yerlere?
 • kurtlerin ne dusundugunu bilmem ama devlet dusmanlari ohhhh daglicada cok sehit var bize laf cikti azcik bizde ortami gerip havalara girelim diye dusunebilirler
 • hdp'ye oy vermedim, vermeyecegim ve hdp karsiti bir siyasi dusuncem var fakat siz hakikaten hdp'nin oyunun yarisinin turk kokenli insanlardan mi gittigini saniyorsunuz? yahu hdp'ye oy veren turk kokenli sayisi %2 dir sadece. o insanlara da niye veriyorsun diyemezsin.

  kürtler (zazalar dahil) zaten hdp'ye oy verseler %13 ila %14 arasi bir oy alacaklari hesap ediliyor nufus durumuna gore. ve soru su? siz kendinizi bir kürt yerine koyun ve kime oy verirsiniz? olmadigim icin bilemeyecegim fakat bana hdp'ye verirdim gibi geliyor.

  yani diyecegim su ki siz hdp'ye oy veren turk'lere ne kadar kizsaniz da ya da kizsak da hdp gene butun bu olaylardan sonra zaten kendi oylari ile baraji asar. (yanlis anlasilmasin ama ureme hizi, doguda her ailenin 5 cocuk dogurmasi, her bir sonraki secimde oy kullanacak kürt sayisi gibi seyleri saymiyorum bile)
 • meraklı bir insanın sorusu. bir türk olarak yanıtlamak isterim:

  7 haziran'da hdp'ye oy verdim. 1 kasım'da da hdp'ye oy vereceğim.

  1- şu anda kürt siyasal hareketi tarihinde ilk kez kendisini pkk'den ayrıştırmayı başarmış durumda. ilk kez bu hareketin lideri pkk'ye silahları susturma çağrısı yapıyor. barış için çaba gösteriyor. bu tutumun desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  2- mhp gibi nobran, kibirli bir partinin mecliste hdp'den daha az sandalyeyle temsil edilmesinin onlara büyük bir ders olacağı düşüncesindeyim.

  3- bu dönemde her zamankinden daha fazla, silahların değil, siyasetin desteklenmesi gerekiyor.

  4- bireysel hak ve özgürlükleri, kadın haklarını, lgbti haklarını, radikal demokrasiyi, sol değerleri bu kadar yüksek sesle dile getirebilen tek anaakım parti olduğu için

  bu seçimde de oyum hdp'ye...

  edit: hdp de, selahattin demirtaş da gözümden tamamen düşmüş durumda. hdp pkk'nin kuyruğuna takılarak, türkiye partisi olabilme fırsatını geri tepti.

  erken seçim olursa, sırf baraj altı kalmasın diye oyumu yine hdp'ye verebilirim. ama bu kez gönül rahatlığıyla değil, diktatörlük korkusuyla...