• "bu gece nerede demlensek?"

hdp'ye oy veren insan düşünmez. düşünseydi vermezdi.
  • sırf hdp'ye oy verenleri pişman etmek için sanki savaş çıkarttılar. son iki seçim dışında hep cumhuriyet halk partisine oy vermiştim. şimdi son 2 seçimdir halkların demokratik partisinin seçmeni olmakla hayatımdaki en doğru politik kararlardan birini verdiğimi düşünüyorum. doğudaki birikimin bir siyasi parti yoluyla salınmasına yönelik desteğim o zaman için hala geçerlidir, pkk destekçisi falan değilim yargılarınızı kendinize saklayın. birilerinin savaş çıkararak ve nefret söylemlerinde bulunarak terörü sindirdiğini veya yok ettiğini değil daha çok terör ürettiğini umarım bir gün fark edersiniz sevgili insanlar... şimdi olsa ne yapardım, o zaman olsa yine hdpye oy verirdim, şimdi bir seçim olsa yapacağım tek şey hiçbir şey yapmamaktır; 2016 yılında oy vermezdim.
    akpsi midir, chpsi midir, mhpsi midir,kimse kimdir, kendi başlarında eğlensinler meclislerinde. ben bu oyunda yokum.

-

sonradan zorunlu edit: hdp barajı geçsin diye oy veren chpli falan değilim. hiçbir zaman chpli veya hdpli olmadım; chp seçmeni veya hdp seçmeni oldum. çünkü partilerin veya ideolojilerin fanatiği değilim.
    tarih 7 haziran 2015: hdp barajı geçti. bunun üzerine tsk birden bire silahlandı, bir kaç şehirde (cizre gibi) sokağa çıkma yasağı ilan edildi. elektrikler kesildi, insanlar bir yudum su içemez hale geldiler, çocuk cenazeleri buzdolaplarnda bekletildi. ben burada pkk'nın yok olduğunu görmüyorum. burada insanlığın yok olduğunu görüyorum; yani devletin namluya namluyla karşılık veririz mantığının geride terörden başka bir şey bırakmadığını görüyorum. teröre savaş açarak terörü yenemezsiniz çünkü savaş her zaman terörü beslemiştir. şimdi bir çocuk yemeklik malzeme almak için kocaman orduların arasından geçiyor o sokaklarda; böyle büyüyen bir çocuk ileride pkk gibi örgütleri kurtuluşu olarak görecektir kuşkusuz. bu dediklerimi masal gibi görüyor olabilirsiniz, ancak dün o bebek öldü veya diğer gün bu bebek öldü diye ölümler yarıştırmanız çözmeyecek, devlet bu politikalarına devam ettiği sürece kim tarafından öldürülürse öldürülsün bebeklerin ölmesi durmayacaktır fikrimce, bunlar benim görüşlerim. benim salak olmam, terörist olmam, chpli olmam, iki partili olmam, hdpli olmam, bilmemne olmam veya olmamam oralarda insanların öldüğü ve bu ölüm politikası sürdüğü sürece buralarda da insanlığın öldüğü gerçeğinin yanlışlığını değiştirmeyecektir. saldırmayın.
  • ama saz çalmıştı
  • gereksiz bir soru.

bir bok düşünemiyorlar görüldüğü üzre...

adamlar dünya kadar silah yığmış, şehrirde örgütlenmiş, asfalt altı bomba döşemişler, hala devlet savaş çıkardı diyorlar fikirsizler...

(bkz: 400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün/@gilbertus albans)

(bkz: metropollere bombaları yığdınız görüyoruz hepsini)

(bkz: #57701970)

(bkz: #57416615)
  • düşünmek mi ? (bkz: sdfghasdgasdasdgasd)
  • gereksiz soru.

düşünebilse pkk destekçileri lehine oy kullanmazdı zaten.
  • siyasi konumlar bir çeşit mevzi ve gerekince siper olduğundan hala mhp'ye kafa yormakla meşguller.

halbuki mhp'lilerin yaptığı gibi bahçeli'yi indirmeye çalışanları görerek, çatışma bölgesinden ayrılan kürtleri ve herkesi tehdit eden milletvekilinin siyasi kariyerinin sonunu isteseler. şehir çatışmasına hazırlanmış pkk'yı eleştirseler ülke nihayet belki ileri gidecek.

ama özeleştiri zor bir şeydir. herkes siperine çekilmeyi tercih ediyor ülkede. öyle bir şey ki bu, çocuk savaştırmanın sorumlusu yine devlet oluyor.
  • ak trollere dert olmuş düşünce.

hdp, kurulduğundan beri barış söylemleri yapıyor.
    senin uzun baktı ki saltanat elden gidecek,hırsızlıktan yargılanıp hapse girecek, milliyetçi oylarla başta kalmak için kürtlere sırtını çevirip savaş açtı.

bu kadar kör olmak için ne içiyorsunuz?
  • tayyip'in "sirtini cevirip savas actigi" kurtler guneydogu'da son secimlerde %30 civari oy verdi akp'ye. tayyip nasil sirtini cevirdiyse artik. simdi de yine ayni kurtler bizi bu pkk belasindan kurtarin diyor.

bir de bizim bu batidaki suursuz tipler var, hala hdp'nin baris soylemlerinde oldugunu iddia eden.

hdp'nin baris soylemleri, ancak barisin irzina gecmek icin olabilir, baska bir sey icin degil.
hesabın var mı? giriş yap