şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: geldi yine...)
 • "seçme ve seçilme hakkını kullanan herkes ölmeli" şeklinde de değiştirilebilecek fikir.

  fikirlerin doğru ya da yanlış mecliste temsil edilmesine karşı çıkmak, teröre destek vermektir. 6 milyon insan oy veriyor partiye, sen o 6 milyon insana pkk'nın terör örgütü olduğunu mu anlatmak istiyorsun? nasıl anlatacaksın peki? insan gibi konuşarak, karşına alıp iletişim kurarak mı? yoksa yargılayarak, hapse atarak mı?

  ikincisi çok denendi 12 eylül sonrasında, bütün dünyadan destek buldu pkk. akp ile de direk örgütün kendisiyle pazarlık denendi.

  bir yöntem daha var pek denenmemiş bir yöntem; insanlar oy verir, vekil tayin eder, o vekiller de oy veren insanların istediklerini mecliste gündeme getirirler, anlatırlar, çözüm milyonların gözü önünde aranır. tanıdık geliyor mu bu yöntem? cumhuriyet, demokrasi filan, duymuşsundur mutlaka..
 • 24 haziran seçimleriyle mecliste çoğunluğu sağlamak için hdp'yi baraj altı bırakmaları gerektikleri emrini alan aktrollerin hezeyanıdır.
 • heriflerin parti kurmasina izin ver, aday olmalarina izin ver, meclise sok, milyonlarca lira yardim parasini ver, teskilatlanmalarini okuz trene bakar gibi izle sonra gel yargilayalim diye ciyakla. yahu hdp kuruldugundan beri ayni hdp, oyunun ortasinda kurallarin degistigi nerede gorulmus? mal misiniz? neyle besliyorlar sizi acaba?

  hak hukuk adalet herkese lazim. bu saatten sonra verilen haklar ve siyasi tavizler zor geri alinir. bunca taviz verip meclise parti olarak bile soktuysan artik donusu olmaz, babayi aldiginla kalirsin. uyan sabah oldu.

  ne kadar pekakali yavsak varsa kolum girsin.
 • demokratik haklarını kullanan insanları, özellikle de haklarını demokraside arayan insanları terörist görüp yargılanmasını istemek pek iyi bir niyet değil. pkk'ya olan sempati ve desteklerini kimse yalanlamıyor zaten, mesele de neden desteklemek ve sempati duymak zorunda bırakıldıkları değil midir? haklarını mecliste aramak istiyorlar, kendi halkları tarafından seçilip bu topraklarda söz hakkına sahip olmak istiyorlar. gayet de haklılar bu taleplerinde. kürt halkına, demokrasiye, barışa, türkiye'nin parçası olmaya doğru ilerliyorlar. itimatları terör örgütü olmasın, türkiye olsun, kürt halkı olsun, demokrasi olsun, barış olsun istiyorlar.

  sen de diyorsun ki, olmasın, terör örgütünüzü alın ve gidin buradan diyorsun. barışa, halkına, demokrasiye inanma diyorsun.

  eğitim sistemini eleştiriyoruz, en büyük eğitim sorunumuz çocuklara ilk eğitim dönemlerinden itibaren empati nedir öğretmememizdir. yaşadığımız topraklardaki insanlara nefretle büyüyor, eğitiliyoruz. terörün neden var olduğunu, ne gibi sosyolojik çatışmalardan bu noktaya geldiğini anlatmıyoruz. sonra da nefretle birlikte terör örgütünün kucağına bırakıyoruz.

  artık aşmak lazım bunu, başörtüsü sorununu neredeyse anladık, kürt sorununu da anlayalım, henüz büyük bir çoğunluk anlayamamış.
 • bu ulkede azinliklar da meslis'te koltuğa oturacak, anayasalar modern anlamda gozden gecirilecek..
  aczmendiler de, ataturkculer de, vatansizlar da, komunistler de, travestiler de insan olmaktan kaynakli haklarini kullanacak..

  genelleme yaparak, dogu'da yasayan veya baska yerlere göç etmis, yuzyillar icinde anadolu'da asimile olmus insanlarimizin tümünü "bölücülükle" yaftalayip yargilamak demokratik bir bakis acisi degil, fasizan bir anlayistir. gordugun uzere etnik bir kimlik belirtmemek bile demokrasinin ve insan olmanin geregi oldugu icin telaffuz dahi etmiyorum.

  bölücülük, ayrimcilik veya vatanin bütünlüğüne karsi islenen bir suc varsa, hukuk sisteminde yargilama gerektiriyorsa bagimsiz mahkemeler nezdinde yapilmalidir. devlet kurumu dahilinde vatandas olan ınsanlar ifade ozgurlugu dahil, maalesef sınırsız ozgurluge sahip degillerdir. senin özgürlüğünün siniri, bir baskasinin ozgurlugune mudahale ettigin yerde biter. yani hukukun izin verdigi ölçüde bu hakki kullanabilirsin..

  ilkel düşüncelerimiz ve faşizan propagandalarimizla insanlarimizin beynini uyusturmayalim...
 • terör örgütünü desteklemek bir demokratik hak mıdır?
 • akıl fikir yoksunluğu barındıran teklif.

  hdpyi sevmem. lakin yasal parti olmasına izin verildiyse oy verenin oy vermekle yasa dışı iş yaptığını iddia edemezsiniz.
  azıcık zeka yahu.