şükela:  tümü | bugün
  • genelleme yapabilecek kadar "hainsin"
  • yolsuzluk
    hırsızlık
    şarlatanlık
    halka yalan söylemek
    hilekar
    hak yiyen

bunları yapana de bu sözlerini.

emeksiz zengin olanın
    kitapsiz alim olanın
    sermayesi din olanın
    rehberi şeytan olmuştur...

yunus emre
  • “evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
    hainiyim, ben vatan hainiyim.
    vatan çiftliklerinizse,
    kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
    vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
    vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
    fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
    vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
    vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
    ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
    ...
    ben vatan hainiyim.”

demiş zamanında nâzım hikmet.
  • çok şükür bugün de vatan haini olduk
  • birilerine vatan haini demeyi kendinde hak gören herkes, gözümde kürtaj yapan dayıya dönüşüyor.
  • hainlik ülkeyi borç batağına sürmektir.

yiğidin boynunu büktün mü, ne zalime ne haine ses çıkarmaya mecali kalır.
  • hdp düpedüz pkk dır bölücü bir terör ögütüdür. vatan, millet, eğitim, ekonomi, politika, bilim, sanat hiçbiri sikinde değil adamların. hangi iktidar gelirse gelsin kürdistan için ne koparabiliriz diye kovalıyorlar.

akp nin osloyla, dolmabahçe görüşmeleriyle, imralı ziyaretleriyle, sayın öcalan diye diye, megri megri diye diye palazlandırdığı pkk nın meclis içindeki köpekliğini yapmaktan başka bir misyonları yok.

bir de bütün kürtlerin sahibi ilan ettiler kendilerini. kafatasçı sizsiniz amınakoyıyım deyince de kızıyorlar amınakoyıyım.

halkların kardeşliğiymiş. siktir git kodumun kekosu. kürtle türk evvel ezeldir zaten kardeş.

bu vatanın toprak bütünlüğünde gözü olan her oluşumun destekçisi bir vatan hainidir.

bu sebeple mantıklı bir önerme içeren başlıktır.
  • devreleri iyice yandı. milliyetçilere mi yoksa kürtlere mi yanaşayım derken ikisini birden kaybeden akp iyice devrelerini yaktı. ya herro ya merro diyerek mhp’yi de tekrar kaybedecek. evet milliyetçiliği ayaklar altına alan kardeşim mhp’de terör destekçisidir.

tüm mhpli arkadaşlarıma yolladım yazdıklarınızı cumhur ittifakı babayı alsın oyun iyi partiye demeye başladılar.
  • asassaddsjhsj. adam gelmiş nazım hikmet'in şiirini yazmış. lan nazım hikmet görse sizin halinizi suratınıza tükürürla. amına kodugum pkk itleri yallah demirtaş'ın götünü yalamaya.