şükela:  tümü | bugün
 • gerçekliktir. insanların bakış açılarını, algılarını ne yaratıyor tam olarak bilemiyoruz insanlık olarak. ancak herkesin çok farklı düşündüğü bir gerçek. ben tüm samimiyetimle ve iyi bir insan olduğumu düşünerek hdp'yi pkk ile bir tutup ismini duyar duymaz havlamanın çomarlık olduğunu, insanlığı geri götüren insanların tam da böyle insanlar olduğunu düşünüyorum.

  yeni hiç bir fikre açık olmayan, kendince katı bir ideali savunup kesinlikle orta yol bulmaya çalışmayan insanlardan ne topluma ne kendilerine fayda var, bunu bilsinler. istemiyolarsa bilmesinler hayat zaten öğretir onalara bunu. esnek ve açıkfikirli olmak lazım. yabancılar bunu benimsedi aldı yürüdü biz hala dogmalarla düşünüyoruz.

  ciddi ciddi bir güruh var kaprisli çocuk gibi, dertleri önemsemiyor, talepleri anlamıyor. "ı-ıh" diyor, kürtlere hak da vermeyelim, partileri de olmasın apo'yla da muhattap olmam, pkk'yla da görüşmem görüşen de haindir. kim çözecek o zaman bu sorunu? taş toprak mı çözecek? yüzde 10 gibi saçmasapan yüksek bir barajı geçmiş tabanı olan bir partiyi en ufak anlaşmazlık da kapatmak istemek ne demek? hdp ne yapmış? hdp'ye gelene kadar akp bin kere yasaları çiğnemiştir, usulsüzlük yapmıştır, kimsenin gıkı çıkmıyor(akp'nin yasallığını sorgulamıyor)

  akp'nin kürt açılımını da kötü olarak görüyorlar ki akpnin yaptığı en iyi icraatlardan biriydi, onun da içine edip daha da kötü bir hale getirdiler.

  bir dakikalığına olsun katı düşüncelerinizden sıyrılıp yeniliğe açık olun gözünüzü kapatın ve temiz kafayla bir düşünün, doğruya öyle karar verin. hdp kürt sorunun şiddete dayanmayan tek ama tek çözümüdür, 11 milletvekili içerdedir ve adaletsizliğin son perdesidir. hdp'nin varlığını terörist olmakla suçlayarak reddedenler de gerçeklikle bağı kopmuş, düşünceleri bir çocuğunkinden ileri gidememiş, vicdanları gelişmemiş bireylerdir.

  not: kürt değilim, adaletin herkes için olması gerektiğini savunan normal bir insanım
 • bunu apo denen itin heykelini dikeceğiz diyen hapisteki başkanına, öldürülen tazecik öğretmenlere, kafasına kalleşçe arkadan vurulan askerlerin eşlerine ve tabii kide canlı yayınlarda "biz pkkyı terör örgütü olarak görmüyoruz" diyen eş başkanlara anlat.
 • vicdansızım.
 • pkk dediğiniz yapı green peace falan değil sivil asker, masum, köylü falan ayırt etmeksizin vahşice katliam yapan bir örgüt. bukadar katliam yapan bir örgüt için yok sırtımızı yasladık, yok heykelini dikeceğiz falan diye saçmalarsan elbette bir kaşık suda boğma muamelesi görürsün. bukadarına şükredin, o çok medeni avrupa ülkeleri falan olsa pkklı diye kürtlerin soyunu kuruturdu. dua edinde türk milleti vicdanlı. senelerden beri sağcısı solcusu bas bas bağırıyor türkiye partisi olun, olacaksanız kürtlerin sesi olun pkk nın değil diye. çözüm sürecinde kalmış gerizekalılarsa hala anlamak istemiyor, hala pkkya yaltakçılık yapıyor. çözüm süreci olsada mektup güvercinliği yapsak diye bekliyor.
 • kandil'in değil türkiye'nin partisi olabilseydi, farklı olabilirdi.
  hdp ne yapmış demeyin. komik oluyorsunuz.
 • ulan 72 millet var bu ülkede.

  hangisine farklı davranılıyor? bu ülkenin genlerinde, tarihinde ırkçılık yok be. o göklere çıkardığınız batı ülkelerine bir bakalım. almanya 'da alman olmayan, fransa'da fransız olmayan bir cumhurbaşkanı mümkün mü?

  bizim kürt cumhurbaşkanlarımız var. laza, çerkeze yapılmayan ayrımcılık kürde mi yapılıyor?

  artık şunu görün. kürt sorunu = emperyalistlerin paralı köpeklerinin kürtleri gazlamasıdır.

  ne için gazlıyorlar? kürtleri sevdikleri için mi? tabii ki hayır. böl-parçala-yönet politikası gereği. bölseler ne yapacaklar. böldüklerini kucağa alacaklar...

  bu şartlar altında, hdp 'nin amacı nedir? neye hizmet eder?

  bu partinin kapatılmaması, terörist olmadığını gösterir mi?

  devletin politikası terörist bile olsa siyasi partileri kapatmamaktır. (mehmet ağar'ın bir sözü vardı : dağda terör yapacaklarına, düz ovada siyaset yapsınlar)

  ama bugün geldiğimiz noktada her ikisini birden yapıyorlar...bu durum türk milleti (tc nüfus cüzdanı taşıyan 72 millet) için beka meselesidir. bugün batıda yumuşak koltuğunda oturan ılık götler olaya fantastik bir şekilde insan hakları vs. boyutunda yaklaşabilir.

  ama savaş kapımızda. ve şunu söyleyeyim. abd ordusu karadan türkiye 'ye yüzbinlerce asker göndermeyecek. peki içerideki hakimiyetini nasıl sağlayacak zannediyorsunuz? pkk yandaşı kürtlerle ve fetö artıkları ile.

  sonuç :

  acıma yetime, döner koyar götüne

  sonra mahmut demişti dersiniz..
 • kürtlerle problemimiz yok, pkk ile problemliyiz, hdp bir kürt partisi değil direk teröristlerin yönettiği bir parti.
 • dedi karaktersiz.