şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: dolayli yoldan terör destekcisi oldugunu söylemek)

  (bkz: abi simdi hdp sivil siyaset yapiyo bi kere)

  (bkz: milyonlarca secmeni var hem)

  (bkz: o yüzden terörle alakasi yok bu partinin)

  bebek katilinin heykelini dikme hayaliyle yanip kavrulan bir parti terörü destekliyordur. nokta.
 • hdp, pkk, ypg...

  adina ne dersen de.

  itin biri elinde silah yok demis bir de. belediyelere verilen paranin daga aktarildigini bilmeyen yok. e dagdakiler de dondurma almiyor o parayla.
 • hdp bu ulkenin basina gelen en guzel sanslardan biri, yillardir bir turlu cozulemeyen sorun icin olmasi gereken yol, demokrasi, baris...

  iste keske bu kadar toz pembe olsa, adamlar bebek katilinin heykelini dikmeyi istedikce, teroristleri gerilla olarak gormeye devam ettikce (neye karsi gerillasin amina kodugumun andavali), utanmadan pkk ile yapilan catismalarda iki taraftan sehitler var demeye devam ettikce bu ulkenin en buyuk belalarindan biri olmaya basladilar.

  hdp pkk ile organik bagini kesse, teror olaylarini lanetleyebilse (sozde lanetlerler ama yemeyelim birbirimizi, hendek olaylarini bile savunma olarak goruyorlar), biz bu problemi demokratik bariscil yollarla mecliste cozecegiz, pkk hicbir kurtu temsil edemez diyebilse, ben seve seve oyumu hdpye veririm. bu vatan icin gelecegimiz icin veririm. herkes verir.

  ama olmuyor. hdpyi pkk zannetmiyoruz, pkknin siyasi ayagi iste. ne yazik ki...
 • zannetmenin hafif kaldığı eylemdir.formül basit aslında
  teröriste terörist diyemeyen = terörist.
 • arkadaş lanet olsun cesaretime ne sağlam küfür yedim gece boyunca. alın o zaman size şiir.

  (nâzım'a ithaf edilmiştir)

  kaldırayım var gücümle davamızı yerden
  yükünü ben çekeyim umudunu sen

  öyle yekpare taşıyayım sırtımda toprağı
  tortusunu ben soluyayım buğusunu sen

  yemekler yapayım nasırlı ellere
  paylarını ben dağıtayım tatlarını sen

  marşlar öğreteyim, şiirler yazayım
  hiddetlerini ben çekeyim sevgilerini sen

  belki bir anıt dikerler yıllar sonra bana
  baktıkarı ben olurum gördükleri sen
 • hitler'e oy veren alman vatandaşlarını nazi sanmakla birdir. yekten hepten toptan cehalet göstergesidir. halbuki ona oy veren almanların kaçı eline silah aldı?

  pkk bugün sandıkta oy kullansa hdp'ye bir tane oy çıkmaz. hepsi anap'lı, liberal demokrat partili tipler. geçen bir deklarasyon vermişler bu sefer hepar'ı destekleyeceklermiş.

  geyik bir yana hdp'ye oy verenlere tatlı ısmarlıyor demirtaş'ın kardeşi. kekten daha iyi bir alternatif olduğunu düşünen buyursun yesin.

  bu beni kesmez diyenlere yönelik said-i nursi şenlikleri var.

  hala kesmez beni diyene bir adet öcalan'ın akrabası milletvekili adayı hediye.

  herkesi kucaklamalı diyenler için önceki dönemde şeriat isteyen bir altan tan verdilerdi. bursa adayları eşcinseldi ama olsundu, doğudaki seçmeninin batıdaki adayını görse saldıracağı bir mozaik pasta bu.

  sol partiyiz ama milletvekillerimiz tüsiad'ın kapısında, toprak ağası kaynıyor adaylarımız.

  sahi bu kılıçdaroğlu'nun ekranda yolsuzluklarını çıkardığı dengir mir mehmet fırat sonradan sizin adayınız olduydu de mi?

  çözüm süreci döneminde gezide darbeyi gösteren dürbün partinizle beraber hediye.

  şeyh sait'in torununu meclise sokmak için hdp.

  kritik yargı referandumunda aman ali rıza bey hükümetle papaz olmayalım diye 2010 referandumunu kağıt üzerinde muhalif kalacağım diye boykot eden seçmen kitlesini de unutmadık. sonunda yargı fetöcülerle doldu.

  seyit rıza anmasında parti broşürlerinizi almayı unutmayın!

  hüda-par'la da bir görüştüler acep olur mu diye baktılar oy çıkmıyor vazgeçtiler. ki arkadaşın mantığına göre hüda-par'ı hizbullah'ın siyasi ayağı sanmakta cahillik.

  demirtaş desen sadece saz çalmakla kalmıyor sanat düşkünü bir aday, apo'nun heykelini yapacakmış gerekli malzemeleri temin ederseniz.

  olm sizin partide power rangersın dinazor robotunun ayakları gövdesi var, kolları başı transformers autobotlardan ,birleştirince ayakta zor duruyor. sırtını bi dağa ya da pyd'ye ypg'ye dayayın.
 • apo'nun heykelini dikmek isteyenler, istekleri yerine gelmezse ülkeyi silahlı ve bombalı saldırılarla tehdit edenler, gerillaları akp heyeti ile beraber sınır illerinde davullarla otobüs tepelerinde karşılayanlar tamamen chpli ve iyi partililerdi zaten.
 • hâlâ emin olamayanlar mı var aramızda yani? gerçekten büyük saflık ya da cahillik.

  çünkü; her zaman savunduğum gibi hdp pkk'nın şehirdeki uzantısıdır.
 • hdp oyları sayılsında ülkede kaç tane pkk'lı var bilelim
 • hdpyi barış güvercini gibi göstermekten vazgeçin artık pkklılar gerçeği hdpye oy verenler dahil herkes biliyor. hdpnin ezici bir çoğunluğu bölücü ve pkklı. bölücü olmayıp da oy verenler ise akp devrilsin diye pkk ile iş tutmaktan gocunmayan kesim.

  sırf meclise girebilmek için akp karşıtlığını ön plana çıkarıp keriz ayıklama derdindesiniz ama hem atatürk'e hem türk bayrağına hem türkiye cumhuriyeti'ne düşman olduğunuzu bilmeyen yok. hdp manisa milletvekili adayı sırrı'dan gelsin.

  yurtdışındaki hdplilerin biji biji pekeke apo diye gezerken buradaki hdplilerin abi barış, demokrasi, sosyalizm diye gezmesi de taktığınız maskeye ufak bir referans.
  (bkz: standart hdp'li tanımı)

  hükümetin yanlış politikaları, muhalefetin yanlışa yanlışla cevap vermesi, pkknın siyasi koluna karşı alınacak herhangi bir aksiyonu cahil doğulu halka karşı propaganda malzemesi olarak kullanması, açılım saçılım zart zurt derken iş pkknın meclise girmesine kadar geldi işte.

  sizin gibilere de gün doğdu biliyorum çok heveslisiniz ama ne güneydoğuda ne de türkiye'nin herhangi bir komşusunda o hayalini kurduğunuz pkk devleti kurulamayacak.