şükela:  tümü | bugün
  • halil babür'ün yazdığı, yigit sertdemir'in yönettiği ve halil babür, ayşegül uraz ve alican yücesoy'un oynadığı müthiş oyun. bu sezonun ve muhtemelen önümüzdeki sezonların en iyi metinlerinden ve en iyi oyunculuklarından dolayı müthiş diyorum. halil babür, dehasını hem metinde, hem de oyunculukta konuşturmuş. mutlaka izleyin, izlettirin. yarın ve ertesi gün kumbaracı50'de sahneleniyor. bana teşekkür edersiniz!
  • kumbaracı50 oyunu şu sözlerle tanıtıyor: hego değil; he-go; he-go değil; çetin!
    çetin milyonlarca izlenmiş bir filmin ana karakteri olan süper kahraman he-go’yu canlandırmıştır. hemen herkesin he-go olarak tanıdığı çetin, kendini izole ettiği evinde, yurt dışından gelen bir teklifle yeni rolüne hazırlanmaktadır. evin yerleşiklerinden, eski karısı saffet’e inat, evine bir hayranını misafir edeceğini duyurarak prova sürecini hızlandırmak ister. piyango ersin’e vurmuştur. çetin, saffet ve ersin arasındaki bu tuhaf karşılaşma, gerçek bir tanışmaya dönüşür.

    geçtiğimiz sezon izlediğim oyunlar içinde en keyif aldıklarımdan birisi olan he-go 19-20-21 ekim 2017 tarihlerinde kumbaracı50 sahnesinde gösterimlerine devam ediyor. halil ibrahim babür'ün yazdığı aynı zamanda ersin karakterine fazlasıyla başarılı bir şekilde can verdiği oyunu izlerken farklı kişiliklerin kendi içlerindeki hesaplaşmaya tanık olacaksınız.
  • kasap ı izledikten sonra, oyunun yazarı halil babür'ün diğer oyunu he-go'yu da izlemek istemiş ama oyun sahnesini okuyunca uzak diye hayıflanmıştım yalan yok. başka bir şey isteseymişim, oyun 27 kasımda ilk kez kadıköyde oynayacakmış, baba sahne'de.
  • beni hem çok güldüren, hem davranışlarımla alakalı düşünüp, bunun farkındalığıyla çok güzel bir akşam geçirmemi sağlayan müthiş tek perde 80 dakikalık oyun, bizim düşünce yapımıza göre yazıldığı için içine girmek kolay oldu, müslümanlık değil hıristiyanlıkla alakalı da olsa ülkemizde hassas sayılabilecek bir konuda özgür düşüncelerin yerli bir yazar tarafından belirtilebilmesi ayrıca hoşuma gitti, iki karakterinde kafalarından eski sevgilileri ile konuşmaları ince bir detay, sosyal medya bağımlılığına da dikkat çekilmiş, benim çıkarımlarım şunlar: hayatı kapalı yaşayınca duyguları açığa çıkartmak da zorlaşıyor, insan iyiyi de kötüyü de içinde barındırıyor, herkesin birbirinden öğrenebileceği birşeyler var aslında.

    kendimi oyun sonrası aklımda kalan birkaç diyalokta "acaba burada ne denmek istenmiş? " diye düşünürken buldum, dekor da çok güzel, tüm emeklere sağlık, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.