şükela:  tümü | bugün
 • halil babür'ün yazdığı, yigit sertdemir'in yönettiği ve halil babür, ayşegül uraz ve alican yücesoy'un oynadığı müthiş oyun. bu sezonun ve muhtemelen önümüzdeki sezonların en iyi metinlerinden ve en iyi oyunculuklarından dolayı müthiş diyorum. halil babür, dehasını hem metinde, hem de oyunculukta konuşturmuş. mutlaka izleyin, izlettirin. yarın ve ertesi gün kumbaracı50'de sahneleniyor. bana teşekkür edersiniz!
 • kumbaracı50 oyunu şu sözlerle tanıtıyor: hego değil; he-go; he-go değil; çetin!
  çetin milyonlarca izlenmiş bir filmin ana karakteri olan süper kahraman he-go’yu canlandırmıştır. hemen herkesin he-go olarak tanıdığı çetin, kendini izole ettiği evinde, yurt dışından gelen bir teklifle yeni rolüne hazırlanmaktadır. evin yerleşiklerinden, eski karısı saffet’e inat, evine bir hayranını misafir edeceğini duyurarak prova sürecini hızlandırmak ister. piyango ersin’e vurmuştur. çetin, saffet ve ersin arasındaki bu tuhaf karşılaşma, gerçek bir tanışmaya dönüşür.

  geçtiğimiz sezon izlediğim oyunlar içinde en keyif aldıklarımdan birisi olan he-go 19-20-21 ekim 2017 tarihlerinde kumbaracı50 sahnesinde gösterimlerine devam ediyor. halil ibrahim babür'ün yazdığı aynı zamanda ersin karakterine fazlasıyla başarılı bir şekilde can verdiği oyunu izlerken farklı kişiliklerin kendi içlerindeki hesaplaşmaya tanık olacaksınız.
 • kasap ı izledikten sonra, oyunun yazarı halil babür'ün diğer oyunu he-go'yu da izlemek istemiş ama oyun sahnesini okuyunca uzak diye hayıflanmıştım yalan yok. başka bir şey isteseymişim, oyun 27 kasımda ilk kez kadıköyde oynayacakmış, baba sahne'de.
 • beni hem çok güldüren, hem davranışlarımla alakalı düşünüp, bunun farkındalığıyla çok güzel bir akşam geçirmemi sağlayan müthiş tek perde 80 dakikalık oyun, bizim düşünce yapımıza göre yazıldığı için içine girmek kolay oldu, müslümanlık değil hıristiyanlıkla alakalı da olsa ülkemizde hassas sayılabilecek bir konuda özgür düşüncelerin yerli bir yazar tarafından belirtilebilmesi ayrıca hoşuma gitti, iki karakterinde kafalarından eski sevgilileri ile konuşmaları ince bir detay, sosyal medya bağımlılığına da dikkat çekilmiş, benim çıkarımlarım şunlar: hayatı kapalı yaşayınca duyguları açığa çıkartmak da zorlaşıyor, insan iyiyi de kötüyü de içinde barındırıyor, herkesin birbirinden öğrenebileceği birşeyler var aslında.

  kendimi oyun sonrası aklımda kalan birkaç diyalokta "acaba burada ne denmek istenmiş? " diye düşünürken buldum, dekor da çok güzel, tüm emeklere sağlık, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
 • oyunu halil babür'ün yazdığını duyunca şaşırdım. biraz terbiyesiz ve yersiz kaçacak belki ama oyundaki rolünü sanki oynamıyor da kendisini canlandırıyor gibi gelmişti. o bıçkın mahalle delikanlısından böyle bir oyun beklemezdim, helal olsun diyorum.
  oyundaki çetin'in halka inmek konusundaki beceriksizliği ve yetersizliği, hayranları ile yakınlaşmasının kendi çektiği sınırların ötesine geçmemesi yönündeki ısrarı ama bu konuda yine de onun dayatmalarına teslim oluşu sahneye güzel aktarılmış. kış uykusundaki haluk bilginer'in yaşadığı ikilemlere benziyordu. ayşegül uraz'ın canlandırdığı tiplemelere de bayıldım. kostüm harika olmuş. oyuna renk veren bir yorumu var, en keyifle hatırladığım sahneler onunki.

  süper diyemem oyun için. tek perde 80 dakika. keyifle kendini izleten, biraz kafa dağıtmalık bir oyun. gidin izleyin bir şey kaybetmezsiniz.

  puanım 7/10

  iyi seyirler.
 • efendi görünümlü bir gencin giderek bıçkın ve tehlikeli bir bitirime dönüşmesini ve kibirli, mizantrop ve takıntılı bir oyuncunun yavaş yavaş içindeki avamı ortaya çıkarmasını anlatan, ana ekseni sınıf çatışması olan muazzam oyun. başrollerden birini oynayan ve aynı zamanda oyunun yazarı halil babürkumbaracı50'de izleyebilirsiniz. modern, taze ve iyi yazılmış, iyi oynanmış bir metni var. böyle düzgün işleri izleyince insan daha fazla tiyatroya gitmek istiyor.
 • bir süre sonra halil babür'ün oyunculuk biçimini sarmaşık filminde nadir sarıbacak'la, instagram ünlüsü gökhan tevek arası bir yerde hissetmeye başladığım oyun olmuştur. hatta şimdi düşündüm; konusu instagram'a dokunan bir oyun için bu tuhaf bir "benzerlik" oldu diyebiliriz.* oyundaki artan gerilim resmen sinir stres yaptı. çok beğendik. mutlaka izlenmeli. tabii ki sahnelenen 2 farklı eser için kıyas doğru değil ama insan yapmadan edemiyor. kasap'taki kaotikliğin yarattığı etki bambaşkaydı elbette. tebrikler. kesin izleyin.

  edit: bu da oyundan çıktıktan sonra mırıldanma isteği duyacağız güzel şarkısı: https://youtu.be/kphlbsjs5tu
 • cumartesi akşamı kumbaracı50'de seyrettiğimiz oyun.

  çok keyif aldım. hem altı dolu, göndermeleri çok başarılı hem de aşırı eğlenceliydi. yuva için sezonun en iyi oyunu diyordum ama sanırım bu, onu geçti.

  mutlaka izleyin.