şükela:  tümü | bugün
 • cocuklugumun efsanesi idi.
  bunu izledik.
  lakin deve kadar adam olduk ama hala heman gibi bacaklarimi capraza acarak yürüdügüm rivayet ediliyor.
  e üzücü bir hadise ve pek ho$ kar$ilanmiyor tabiiki.
  ozellikle koridor tipi mimari yapilarda.(koridor tipi mimari yapi kelimesi yeni bir cagin ba$langicidir)
 • tgrt'de oynayan ilk bolumlerinde "yuce yaradanin rizasiyla, guc bende artik" dedigi rivayet edilio. izlemedim bilemiorum.
 • http://www.he-man.org/
  siddetle tavsiye olunur. özellikle faq bölümünde he-man hayranlarini pek çok sürpriz bekliyor. (mesela he-man'in son bölümünde n'ooluyor? iskeletor'un kökeni nedir? teela'nin anasi babasi kimdir? vs vs...)
 • (bkz: himen)
 • tahminimce 87 falandı türkiye'de gösterilmeye başladığında... büyükler bile televizyon başına konuşlanırdı. he-man'in hikayesini anlatan intro'nun ardından eternia prensi he-man'ın sırtından kılıcını çıkarıp, hep aynı animasyon eşliğinde "gölgelerin gücü adınaağ, güüç bende artııık" diyerek birden güçlenip kas yapmasını, iskeletor'a, hayvan adam'a karşı cenk etmesini ilgiyle izlerdik.

  filmation firmasına ait bu çizgi filmde he-man'in elbetteki yardımcıları da wardı. general, tila, atilgan, orko gibi... çoğu zaman şebek olmaktan ileri gitmeyen bu yardımcı karakterler, he-man'e dersler verir, nadiren de yardımcı olurlardı.

  he-man her bölüm sonunda bir öğüt verirdi izleyenlere, tabii ki pırsık prens haliyle değil de, sözü dinlensin diye he-man haliyle.. çizgi film bittiğinde sokaklar "beeeen he-maan" diye bağırıp, oradan oraya koşturan, birbirine yiğitlik yapmaya yeltenen bir sürü çocukla dolardı, şüphesiz ki ben de onlardan biriydim.
 • halen dc comics tarafından çizgi romanı yayınlanmakta olup bi ara da sinemaya uyarlanmış, dolph laundgren tarafından canlandırılmıştı. filmde dünyaya geliolardı, zıpır bi çocuk bunnara yardım ediodu falan, o ara sevilmişti film de.
 • en sonunda da orko mesaj verirdi, bugün ne öğrendik derdi, ayrıca müziği güzeldi...
 • "güüüç bende artııık" derdi, o zamana kadar güç nerdeydi bunu kimse bilemez...
 • prens generalin kızının odasını anahtar deliğinden dikizlemektedir:
  general: he man sana ihtiyacımı.. hööst naapıyosun lan sen?
  prens: *hasktir nerden çıktı bu herif* eeee .. ayakkabılarımı bağlıyorum, bak bağlı
  g: haa, he man'a ihtiyacımız var prensim
  p: *lan nerden çıktı bu tam kız soyunacakken* anlıyorum general... git bak bakalım mutfakta mı?
  g: emredersiniz efendim!
 • heman (normal hayatta adam (edim) olarak gordugumuz sahis) her bolumun sonunda dislerimizi fircalamamizi veya yabancilara guvenmememizi belirtirdi. eger heman o bolumde rahatsizlanmissa bunu shera, orko veya titrek (atilgan) yapardi, bi de general vardi. turuncu pek yakisirdi bu adama, biyiklari da adamin turklugunu eleverirdi. di mi?
hesabın var mı? giriş yap