• evet kepeği önleyebilen bir şampuan. lakin saçlar artık ahenkle dans edemediği gibi, rahat taksi durdurmayı sağlayacak kadar da parıldamıyor. ayrıca her gün kepeklerinizi silkeleyen dost elleri de özler oluyorsunuz. insanı yalnızlık girdabına sürüklüyor hızla hem de ne hız ışık misali. lan alçak formül, kepeklerimi geri ver diye bağırmak istiyor insan bir süre sonra. en yakın arkadaşa telefon açıp "bana acil clear bulun laaaan, dışarı çıkamıyorum bu kafayla" şeklinde bir takıntıya mashar olup, kafayı ütüleyebilen şampuan. bir de ah ah ah ki ne ah, kırk yıllık bakkal sülüman amcaya hedendşolders var mı diye sormuş ve daha adam ne ne ne demeden zırrrt erenköy deyip sıvışmış olmanın vücutta sonra sonra başlayan pişmanlık karıncalanmalarını üzerinden atmadan hem de. lan uğur abiyi de getirin saçlarımdan böcükler dökülüyor, sittir ya ne oluyo lan bana.
  • çok başarılı bir kepek şampuanı, denedim hakikaten hemen kepek yapıyor.
  • yeni ambalajının tasarımını yapan arkadaşların ellerini tek tek sıkmak istediğim şampuan. adamlar çalışmış didinmiş öyle bir kapak tasarlamış ki; avucunuza her şampuan alışınızda 1-2 ml. şampuan kapağının üst yüzeyinde kalıyor. 750 ml. şampuanın 35-40 ml kısmı bir hiç yoluna heba olup gidiyor. sonra bu akan şampuanın kuruyup ambalajın üzerinde kuruması da ekstrası. tasarımcılar kapağı tasarlarken ne düşünüyorlardı, karınları aç mıydı-tok muydu, hergün kaç saat seks düşünüyorlar? bunlar hep zihnimde soru işareti.
  • acilen kapak tasarımını değiştirmesi gereken şampuan markası. olum öyle kapak mı olur lan? derini tırnağını yaralamadan açmak için resmen cebelleşiyorsun hazretleriyle. sen o kadar şampuan yap, kepekleri uçuruyor diye reklam yap, bu reklamlara dünya kadar para dök ama adam akıllı bir kapak yapmaktan/yaptırmaktan geri kal. yakışıyor mu hiç? hayır siz kendi ürettiğiniz şampuanı hiç mi kullanmadınız, hiç mi açıp kapatmadınız? yoksa bi ben mi zorlanıyorum bu kapağı açarken? bidaha uyarmicam, ya acilen kapağı değiştirin ya da şampuanın yanında bi kapak açıcı verin.
  • kullandığımız şampuan. şimdi reklamlarda komple bakım ismiyle çıkan yeni ürünü gördüm. bu zamana kadar kullandıklarımız komple bakmıyor muydu yani, kandırıldık gibi vesveselere düşmekten kendimi alamıyorum. zaten bu şampuan, diş macunu gibi kimyasallarda her sezon bir "yeni formül" işi oluyor ya, feci kafayı takma sebebi. yeni formül ismiyle bir şeyler çıkardıkları an, o zamana kadar kullandığımız ürünler halı şampuanına mı dönüşüyor yani, ne olıyor orda. bu şampuan da komple bakmıyormuş demek ki saça, birazını da neye kime bırakıyormuş bize sormadan herkes elini o kazanın içine sokacak.

(bkz: elini taşın altına koymak)
  • 6 yaşımdan beri yıkanıyorum bu kadar göz yakan bir şey görmedim yahu.
  • sayesinde, her duşa girişimde "head and shoulders knees and toes" diye şarkı söylüyorum, onu geçtim, salak bi çocuk olduğumuz vakitte yaptığımız head and shoulders knees and toes dansını da yapasım geliyor. bazen yapıyorum da, kafamı duşakabine çarpıyorum sonra:( ha kepek problemine kesin çözüm. iki üç kere yıkayınca bile farkı hissediyosun ama, keşke başka bi isim koysaydınız be... and eyes and ears and mouth and nose, head and shoulders knees and toes, knees and toes!!!
  • 9 lira civarına satılırken ne ara 16 liraya satılmaya başladı anlayamadık.
  • michael phelps'li reklamına anlam veremediğim marka. adam diyor ki özgüvenim, mözgüvenim bilmem ne. yahu sanki saçlarını savura savura yüzüyorsun. ağda reklamı filan olsa anlarım, hani "göğüs kıllarımdan çok utanıyorum veet'le artık bu derdim kalmadı, özgüvenim arttı" falan desen ama yüzerken bonenin altında görünmeyen saçlarla neyin özgüveni bu?
  • piyasa şampuanları içinde en pahalısıdır. bunun nedeni çok gizli, özel, über bir formülü olması değil muhtemelen özellikle üst fiyat üzerinden pr çalışması yapılmasıdır (en pahalı kepek şampuanı = en iyisi). kepekle ilgili olan şampuanların formülü basittir, hepsinde zinc pyrithione vardır. antifungal ve antibakteriyel bir bileşiktir bu. gidin bakın ipek şampuanın kepeğe karşı etkili olanına yine bundan vardır. zinc pyrithione saç derisinin ebesine atlar, böylece kepekleri yok eder. ama bunun sonucunda saç derisi zayıflar ve saçlarda dökülmeler artar. kepek şampuanlarının hepsinin saçları matlaştırmasının, keçe gibi yapmasının nedeni de budur.

çok ağır kepek problemin varsa bu piyasa şampuanları çözüm olmaz zaten. hatta seboreik dermatit bile olabilirsin. ilaç formatında bişeyler kullanmam gerekebilir ki neutrogena t/gel var mesela eczanelerde satılan. zinc pyrithione yanında coal tar (kömür katranı) da barındırır. saçına napar bilemem ama kepek mepek bırakmaz. burada tecrübe konuşuyor.

benim size tavsiyem, markaların reklam masraflarını karşılamaktan vazgeçin. gidin en ucuzundan başlayarak alın deneyin şampuanları, duş jellerini. mesela dushy var bim'de. 10 numara. yalnızca watson'larda satılan litrelik ürünler var hepsine 10 basar. deneyin olm korkmayın bir yıkamada ölecek değilsiniz. ha bi de haftada bir kez yıkanıp yaa kepek oluyor bende diyorsan, çok afedersin bir siktir git.
hesabın var mı? giriş yap