şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: head shot)
 • bir yazar.*
 • (bkz: auto aim)
 • ing. vesikalık fotoğraf
 • the raid'in bu kadar seveni varken hakkında entari girilmemesi ilginç gözüken film. izledim, eğlendim. fakat bir the raid kalitesi beklememek lazım. kötü karakter gene raid'teki kadar sinir bozucu. ama ne dövüşler, ne de öykü raid'in kalitesine erişemiyor. özellikle karakoldaki uzun dövüş sekansları ortalamayı aşamadı. kötü bir film olsa da (özellikle sahil bölümde konu daha da vasatlaştırılmış drama yapacağım diye) gene de izlenir, eğlenilir. konu da bourne'un çakması, bunu da belirtmezsem rahat edemezdim.

  spoiler

  *ana karakterin denizde yaralı halde bulunması
  *karakterin geçmişini hatırlamaması
  *karakterin geçmişinin kirli olması, bunu öğrenince geçmişinden pişman olması
  *onu o hale getirenlerden, yani kafasına kurşun sıkıp ölüme terk edenlerden intikam alması
  *hastahanedeyken bir kadınla tanışıp ona sevdalanması ve onu kurtarmaya çabalaması
  *gerçek adı abdi'yi reddedip ismail'i sahiplenmesi

  hepsi bourne filminde daha etkileyici, daha politik bir şekilde işlenmişti. headshot'ın bourne'dan tek artısı dövüşlerin daha vahşi olması (ama dediğim gibi raid'teki kadar vahşet yok), lakin bourne'daki dövüşler halen favorim. bourne'dan epey araklamalar yapılmış. en azından sıkıcı değildi.

  spoiler
 • ilginçlik olsun diye yazmıyorum... hiç bir filmi beğenmeyen ekşici de değilim...
  00:03:50 de kapattım!!!
  ilk yazıları da çıkarırsam 3. dakika...
  dedim ki yönetmen 3 dakikaya bu kadar saçmalık sığdırabiliyorsa...
  illa aksiyon isterseniz; gidin çok sevdiğiniz bir aksiyon filmini tekrardan izleyin..
 • herhangi bir cüneyt arkın filminden hallice. hatta bir cüneyt arkın filminden tek farkı bütçesinin yüksek ve 2017 teknolojisiyle çekilmiş olması. hatta ve hatta o cüneyt artkın filmlerindeki konu ve diyaloglar buna 1000 basar.

  ilk 3 dakikada kapatma isteği bende de uynamadı değil ama azmettim, izledim; iyi bok yedim affedersin.

  (bkz: blood porn)
 • 2016 endonezya yapımı aksiyon filmi.
  baş rolde the raid serisindeki eleman oynuyor. bu elemanın adını görünce gaza gelip kafa dağıtmalık aksiyon filmi seçimimi bundan yaptım.
  sadece aksiyon filmi olarak bakarsanız fena değil. senaryo falan hak getire aramayın öyle şeyler. yani fikir fena değil, daha önce başka şekillerde işlenmiş konuları endonezya usulü sunuyor.
  tabi bizi ilgilendiren kısım aksiyon kısmı. amerikan aksiyonlarından daha sert bir sürü sahne var. tabi hollywood aksiyonlarında kıvrılan bir konuyu burda kıvıramamışlar o tuhaf geldi bana. bir kaç sahnede bazen adamların silahı oluyor ama yine de önce dövüşüyorlar, hollywood un kıvırdığı konu bu, silah varsa silahlar konuşuyor, olmazsa yakın dövüş, burda tam tersi, hoşlaşmadım.
  filmde olmamış bir konuda filmin akışı. aksiyon ardından bolca drama, yine aksiyon sonra yine drama böyle böyle gidiyor film. the raid'le karşılaştırınca film epey yavaş kalıyor.
  tabi esas oğlanımız film boyunca bir araba dayak yiyor, bu güzel. bazen esas oğlanlar süper kahraman gibi oluyor o da güzel değil. dövüş sahneleri her ne kadar inandırıcılıktan uzak olsa da oğlanın yer yer bolca dayak yemesi falan biraz da olsa inandırıcılık katılıyor.
  unutmadan. en büyük eksiği karakterler. enterasan karakterler var gerçekten ama film sanki aceleye gelmiş gibi, adamımız da dahil bunlara hiç dokunulmamış, esas oğlanla olan dialoglardan bir şeyler çıkarıyorsunuz o kadar. keşke bu tatlandırıcı figürlere biraz daha odaklanılsaymış, o zaman film güzel film sınıfına girermiş.

  sonuç olarak canınız aksiyon filmi arıyorsa bunun yerine the raid e falan baştan başlayın daha iyi. ha yok illa seyredecem diyorsanız gereksiz uzatılmış dramalara canınız sıkılmazsa film iyi kötü gidiyor.
 • filmin bitmesine kaç dk kalmış diye sık sık player a baktırtan, hikayesi çok klasik olup

  --- spoiler ---

  kötü adamların elinden yeni karşılaştığınız kızı kurtarma ve arada farklı bosslarla vs ye girme gibi klasik bir hikayeye sahip.

  --- spoiler ---
  daha ilk 10. dakikasında senaryoyu bitirdiğiniz vasat bir dövüş filmi. filmde kullanılan ak 47 silahına da bu kadar kötü efekt kullanılamazdı.
 • alternatif türkçe çeviri; kafa kondik