şükela:  tümü | bugün
 • 2014 yapım, şu an hala devam etmekte olan aksiyon-romantik türünde bir kore dizisi.
 • yeni başlayan bir k-drama. bildiğin kore dizisi yani. yalnız ef-sa-ne'dir. her bölümü heyacanla bekleme duygusunu bayadır yaşamamıştım k-drama aleminde. iyi geldi bu.
 • yeni baslanilan dizi olabilir. zira toplamda 20 bolum ve finale son 4 bolum kaldi. onun disinda bu senenin simdiye kadarki en iyi kdramasi bence. neyse alkislar sana gelsin cnm
  (bkz: ji chang wook)
 • su an fani oldugum kore dizisi. city hunter' i da keyifle izlemistim, bu da biraz andiriyor tarz olarak. anlamadigin koreliler yine kendileri icin soylemesi zor bir isim secmisler. city hunter bir mangaydi tabi onlar secmediler ama oyuncularin city hunter'i dogru telaffuz ettiklerini neredeyse hic gormedim. burada da ayni sorun var, healer demek bazen gercekten cok zor olsa gerek.
 • mmorpg tarzı oyunlarda, heal atan class lara verilen ad.
  tam bu noktada dikkat edilmesi gereken, oyuna daha önceden ba$lamı$ e$$olue$$ek arkada$larınız varsa, "abi healer class lar var, oyunun en baba classları,*bi priest var, dadından yenmez. druid, off tam senlik class, hem healer hem dps*, paladinden büyük healer yok $u oyunda, atarsın balonu kaçarsın icabında, shaman, aman aman, öyle güzel böyle $ekil" $eklinde co$kunca anlatmalarına kanmamak lazım. herif/herifler, açmı$lardır diğer tüm classları, healerları yoktur, arkalarında dola$ıp heal/cure yapacak adam arıyorlardır, kanmayınız. aksi taktirde, gecenin bi köründe telefonunuz çalar, $öyle diyaloglar ya$arsınız.
  -zrrrrr!zırrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!*
  -hmmh,aloğ, ne var?
  -abi, uyuyo muydun, pardon.
  -hmm, hala uyuyorum.
  -abi, kop gel. süper party kurduk, sen de gelirsen tamam oluyor.
  -lan ne party si, uyuyorum i$te ben, okula gitcem sabah.
  -abi bırak okulu, sana süper item var gideceğimiz yerde. hem ba$ka healer bulamadık. gelceksin yani.
  -lan! hani priest açtırırken, yok shadow priest olur damage ın, katliamın dibine vurursun diyodunuz, ibneler. zorla holy yaptırdınız, bi de gece 3.5 ta arayıp healer istiyonuz. ne lan benim bu çektiğim her gece her gece.
  -abi, oyuna gel de ordan konu$uruz. kontör bitiyo benim.
  -mnskym!!!! geldim ulan...
 • öpeyim geçsinci
 • 2015 kdramalarının şüphesiz en iyisi. hatta bana göre gelmiş geçmiş aksiyon-romantik-komedi karışımı en iyi kdrama. bu kadar merak uyandıran sürükleyici bir kdramayla uzun süredir karşılaşmamıştım.

  --- spoiler ---

  healer kod adlı taşıyıcımız kendisini telefonla yönlendiren bir patrondan aldığı gizli görevleri yerine getirir ve karşılığında ücret alır. hayali, güney pasifikten bir ada satın alıp oraya yerleşecek kadar para biriktirmektir. birgün kendisine verilen görevi yerine getirmek için bir kızın peşine düşer. geçmişte kızla olan bir bağlantısını yakalar ve olaylar gelişir.
  --- spoiler ---
 • bir kaç cheesy romantik sahnesi dışında (ki bunlar da izlediğim diğer kore dizilerine göre gayet cool denebilecek sahneler) süper bir aksiyon/romantizm/politik entrika dizisi. her bölümü heyecan içinde geçiyor, resmen izlediğim için mutlu oldum, o derece.

  yalnız adamlar şiir gibi dövüş sahneleri çekmişler, sırf bunlar için bile izlemeye değer.
 • izlediğim tüm kore dizilerini sevmişimdir. şimdiye kadar beğenmediğim bir dizi olmadı. ama bir iki dizi var ki, en başında secret garden gelir, onların gönlümde ayrı bir yeri vardır. işte bu dizi secret garden gibi gönlümde taht kurdu. hiç şüphesiz ji chang wook un etkisi çok çok fazla. nasıl güzel bir erkektir o, nasıl güzel bakışlar, gülümseme... kore dizisi izlemeye başladığımda, başrol erkek başta bana itici gelir, izledikçe hayran kalmaya başlarım. ama bu dizide daha ilk sahnelerde etkilemeyi başarmıştır. özellikle kızın yanında büründüğü saf, korkak, kekeme halleriyle daha da bağlandım.

  --- spoiler ---

  bir bölümde, kızı kurtarmak için ortalığı karıştırır. her yer toza bürünür. kızımıza ağlayarak kendisini oradan çıkarmasını ister. kızımız bunun elini tutar, çıkışa doğru koşarlar. işte o esnada gülümsemesi, muzip bakışları çok çok güzeldir

  --- spoiler ---

  ji chang wook hayranlığını bir kenara bırakırsak, ilk defa bir dizide birden çok karakteri sevebildim. kim moon hoo rolünde ki ağbimiz de harikaydı. ahjuma da, cafede garsonluk yapan eski hükümlü amcada.

  --- spoiler ---

  bu amcamızın birçok sahnesi izlerken kopma sebebi. ama özellikle hor gördüğü bong soo'nun yeteneklerini gördüğünde, ona karşı saygılı olmaya başlaması, izlerken kahkahalar atmama sebep oldu

  --- spoiler ---

  dizi müzikleri, senaryosu, kurgusu, çekimleri, oyunculuklarıyla kusursuz, dört dörtlük. mutlaka izlenmesi gereken kore dizilerinden.

  ayrıca diziye başlamadan önce empress ki ve healer arasında kalmıştım. hiç tarihi kore dizisi izlemediğimden ve bölüm sayısının uzunluğundan, ne kadar iyi yorumlar duysamda, tercihimi healer dan yana kullandım. o sıralarda her iki dizide de ji chang wook'un oynadığını fark etmemişim. tabii ki healer biter bitmez empress ki'yi izlemek farz oldu. kısaca, iki diziyi de izlemiş bulunup son bir ayımı dolu dolu ji chang wook ile geçirdim. mutluyum *
 • durumu futboldaki kaleciye benzeyen sınıf. çok önemli bir görevi var ama pek fazla talibi yok.