şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizdeki faaliyetlerini bir numara yayıncılık ile ortaklaşa sürdüren devasa kuruluş.
  • m.ö 1550 yılından bir papirüs. (eski mısır) "hearst medical papyrus" olarak da bilinir.

    papirüste cerrahi ve ortopedi üzerine bilgiler vardır. örneğin kırık - çıkıkların sarılması ve tedavisi konusunda şu bilgi yer alır: mısırlılar unu, bal ve kaymak gibi maddelerle karıştırarak hamur yapıyorlar, kırık ve çıkıklara uygulanan sargıyı bu hamurla buluyorlardı. bu madde ağır ağır kuruyarak sertleştiğinden, yerlerine konan kırık ve çıkıkları sabit tutmak bakımından faydalıydı.
  • türkiye'de turkuvaz medya grubu bünyesinde faaliyet gösteren medya kuruluşu. dinç bilgin zamanından beri türkiye pazarında sabah-atv grubuyla beraber bulunuyorlar.

    medya kuruluşu tmsf'ye devredildiği dönemde cosmo girl'ün kapatılması gündeme gelmiş ama hearst medya grubu sağlam tehdit etmiş ''türkiye'deki ortaklığımızı sonlandırırız ona göre'' diye. dergi kapandı, ortaklık da son bulmadı. hatta geleneksel ve muhafazakar bir yapıya sahip olan turkuvaz medya grubu cosmopolitan gibi müstechen içeriklere sahip dergiyi kabullenmek durumunda kaldı. en büyük dergileri cosmopolitan olsa da en prestijlisi harper's bazaar'dır kesinlikle.