şükela:  tümü | bugün
  • öyle böyle bir şarkı değildir bu. kendisine saygısızlık olmasın diye olur olmaz dinlemem. dinlediğim zamanlar düğmelerimi iliklerim, kıpırdamadan beklerim bitene kadar.
  • nirvana adlı grubun en iyi şarkısı. bu da böyle bilinedir.

not: buralar bööööeeyle benim olmasada bu netry üzerime zimmetlidir. ayık editlerde görüşmek üzere.

ayık editler: entry olacak. evet.
  • californication adlı dizide çalındığından beri sabahlara kadar dinlediğim müthiş şarkı
  • lana del rey coverlamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=elcj83xu1fw

işin konuşulacak tarafı bu değildir ama.

courtney love, lana'nın coverını duyduktan sonra basına iyi malzeme vermiş, lana del rey bir daha heart-shaped box coverlayacaksa benim vajinamı düşünsün çünkü şarkı onun hakkında demiş. özellikle "throw down your umbilical noose so i can climb right back" kısmına vurgu yapmış. lana del rey'in yerinde olmak istemezdim herhalde.

courtney'in vajinası -> şarkı hakkında bütün fikirlerin değişmesi.
  • kapakta kullanilan kutu,courtney love in kurt cobaine bi konser zamani(her ikiside seyirci)hediye ettiigi kutudur..icinde deniz kabuklari ve bilimum incik cinciklan hediye edilmistir..
  • evanescence ( ya da sadece amy lee) bu şarkıyı akustik gitarla gayet güzel yorumlamıştır.
  • nirvana nın sniper tadında sizi duydugunuzda en beklenmedik yerden vuran şarkısı.
    kurt cobain i bunu söylerken görüp azıcık bile olsa aşık olmamak imkansiz.
  • favorim
    klibi de $ahane..

yıllar sonra gelen aydınlanma: yaptığı diğer müzik videolarını da senelerdir bilinçsizce takip ve takdir ettiğim anton corbjin işiymiş.*

http://www.corbijn.co.uk/…ge_anton_music_videos.htm
  • klibindeki bazı görüntülerin bana feci derecede ressam frida kahlo'nun tablolarını hatırlattığı muhtesem nirvana sarkısı.
  • türkiye'de kadife kutudaki hayalet ismiyle yayınlanan korku romanı. oldukça akıcı dili var. aşırı betimlemelere gitmeden düz bir şekilde insanı yormadan anlatıyor. lakin rüya anlatımları gereğinden fazla uzun ve sıkıcı.

konuya gelince: eski bir death metal müzisyeni olan jude internetten bir hayalet satın alır, olaylar gelişir.

okuması sonrası edit: kitabı son derece başarılı buldum. kapağında anlattığı kadar korkunç falan değil ama özellikle karakterlerin derinliği, anlatımdaki akıcılık çok güzel. stephen king tadı alıyorsunuz. ve kendi adıma sonunu çok beğendim.