şükela:  tümü | bugün soru sor
 • moba olacak. aha buraya yazıyorum.

  edit: kart oyunu çıktı ya la...
 • (bkz: dota)
 • isminin heroes of newerth ile world of warcraft oyunlarının isimleriyle harmanlanmış olmasının yapımcı firmanın yaratıcılığından kaynaklandığı oyun.
 • blizzard'ın az önce duyurduğu hatta tanıttığı yeni oyun, dijital kart oyunu olarak özetlenebilir. şirin birşeyler yapmışlar, f2p modelinde olacakmış falan filan... ama kart oyunu işte.

  (bkz: magic the gathering)
 • blizzard'ın, diablo 3 ve starcraft 2: heart of the swarm campaign'le de belli ettiği üzere, artık iyice sıçmaya başladığının belirtisidir.
 • nedir ne değildir bilmiyorum, beklemedeyiz. en kısa sürede buraya bilgi editleyeceğim.
 • free to play değildir. blizzard'ın free to play anlayışını bilen bilir. oyunda üstünlük sağlayabileceğiniz iyi kartlar yine battle.net hesabınızındaki bakiyenizle satın alınabilecektir. amaç işten güçten wow'la uğraşamayıp hesabını dondurmuş kitleyi tırtıklamaktır.zaten ayda 35 lira verip wow oynayan, oyun oynayabileceği boş zamanını kart oyununa harcamayacaktır.

  bir de tablettir, akıllı telefondur en çok kurcalanan oyuncaklar olmaya başladığından ve blizzard da remote auction house nanesini uzunca bir süre parayla kakalamaya çalışıp yeterli verimi alamadığından geliştirilmiş oyundur. önce windows, macintosh sonra ipad diye gidecekmiş.

  mottosu da "çok basit, çok eğlenceli". casualdan devam. eski masaüstü kart oyunları falan beklemeyin diye dedim.

  http://eu.battle.net/hearthstone/en/faq/
 • (bkz: heartstone)

  blizzard'ın ellerinden, collecting card game sevenler için warcraft temalı ücretsiz digital kart oyunu. basit sekilde kavranabilecek, ancak uzun süre oynatabilecek derinliğe sahip olacakmış. başlangıç destesinde süper kartlar vericez demişler, başka kartları da süre içerisinde oynayarak ya da para verip kart destesi alarak edinebileceğiz. şimdilik ücreti düşünülüyor olsa da 5 kartlık bi deste için 1 dolar gibi bi rakam düşünmüşler kendileri. bu destede 1 tane rare kart olması garantiymiş (bu rare, epic veya legendary bile olabilir), ayrıca normal kartların da golden versiyonları çıkabiliyormuş.

  çok ccg hayranı değilimdir ama bi denerim heralde.
 • free to play olmasının yanı sıra pay to win'dir. pay to win'in ne olduğunu bilmiyorsanız ama free to play'in ne olduğunu biliyorsanız çok kazık yiyorsunuz/yiyeceksiniz demektir. ayrıca 1998'den (world of warcraftı warcrafttan farklı düşünme gibi lüzumsuzluklara girişeceksek 2004'den) beri ilk defa yeni bi ip duyuracak olan efsane bi oyun geliştiricisiyseniz kabızlaştığınızın göstergesidir.
 • bu olayın aslı astarı nedir nasıl oynanır blizzard işin içindeyse mükemmeldir demek içimden geliyor lakin biraz kısır kaldı konu galiba. biri anlatsa incelese de eskisi gibi oynamayan ama wow'u görünce içi kıpır kıpır olan bizim gibi bireyler olayı algılasa.