şükela:  tümü | bugün
2638 entry daha
  • su andaki en populer kart oyunu, muhtelemen gelecekte de bunu koruyacaktir blizzard`in sohreti sayesinde. o kadar populer oldu ki twitchin en cok izlenen ilk 5 oyun listesinde yer almakta ve bir cok unlu streamer ise sadece bu oyun uzerine kariyerlerine devam etmekteler. bunun da en buyuk avantaji oyunun seyir zevkinin oldukca yuksek olmasi sanirsam.

yeni baslayacaklara veya casual oynayanlara birkac tavsiye vermek istiyorum cunku bu aralar oyunun yeni baslayacaklar icin oldukca uygun oldugunu goruyorum, bircok ucuz yuksek seviye deste var ve yeni baslayacaklar icin bu ideal bir durum.

ben de bu oyunu 2 senenin uzerinde oynuyorum. toplamda 10000e yakin galibiyetim, 2000 civari arena galibiyetim var. arenada onlarca kez 12 galibiyet elde ettim. butun herolar gold hero, yani her biri ile en az 500 galibiyet kazanilmis halde. su anda da avrupa serverinda legend 500 civarinda takiliyorum. oyuna neredeyse hic para vermedim, sadece welcome pack almistim 10 classic pack 1 de classic legendary kart veren, yani neredeyse free to play oynuyorum, ozetle tavsiyelerim oyunun gecmisi ile de ilgili olacak.

tavsiyeler

- hearthstone her yeni genisleme paketi ile surekli gelisen, degisen bir oyundur. bu sebeple yeni baslayacaklar icin hemen baslayin derim. su anda standard oyunda kart sayisi oldukca azaldi ve guclu agresif desteler oldukca ucuz. cok cuzi miktarlara yuksek kazanma oranli deste kurmak mumkun.

- desteler icin bakacaginiz birinci adres hsreplay.net/decks olsun. biraz kartlariniz birikmeye baslayinca kendi varyasyonlarinizi da yaparsiniz.

- basta kart toplayana kadar kazanma oranininiz dusuk olacak. cunku ne kadar taktiksel oynarsaniz oynayin, karsinizda cok daha iyi kartlari olan deste genelde kazanacaktir. bu oldukca normal, kart oyunlarinin mantigi basta kart toplamaktir sonucta. ben de oynadigim ilk 6 ay rank 10`a ulasmakta gucluk cekmistim surekli.

- yeni desteler icin agresif desteler secin, cunku hem oyunlariniz hizli biter, hem de deste ucuz olur. bazilari diyecektir kanser destesi mi oneriyorsun diye. bu moronlara aldirmayin. bu bir kart oyunu ve hearthstone da daima beyinsiz agresif desteler olmustur ve olacaktir. bu oyunun parcasi bu. ustelik oyunun kendisi bile agresif desteleri destekleyecek sekilde tasarlanmis. aggro oyunlar cok hizli bitiyor ve de cok hizli sekilde altin kazanilabiliyor. hem de daima aggro desteler kontrol destelerine gore cok cok daha ucuz. kontroller desteleri beyin kullanmak gerektiginden oynamasi elbette daha zevkli olsa da 20 dakkada 1 mac yapacaginiza, 4 mac yapmanizi oneririm. bazen beyni dinlendirmek de gerekli.

- persembe pazar gunu arasi olan tawern brawl llari kacirmayin, ekstra paketinizi alin.

- oyunu biraz ogrendikten sonra yavas yavas arena oynamaya baslayin, 3 ve uzeri galibiyet alabilirseniz, ekstra karli, 2 ve daha az ise en azindan geri veriyor yatiriminizi (hemen hemen). hele hele biraz basarili olabilirseniz surekli gelen altindan dolayi sonsuz arena oynayabilirsiniz.

- arena icin kart secerken overwolf denen uygulamanin hearthstone eklentisini kullanin. kart secerken size puan degerini gosterir, ve de bir nevi tavsiyeler verir.

- deste takip eden deck tracker uygulamasi kullanin. bu sayede ekranda cekilmemis butun kartlarinizi gorebilirsiniz. ozellikle plan gerektiren desteler icin oldukca gerekli bu, aggro desteler icin cok da onemli degil.

- wild formattan uzak durun, cidden gereksiz. kart koleksiyonunuz genisleyince bakin isterseniz o zaman, genelde oyunun eskileri orada, yenileri ezerler orada.

- mumkunse her ay rank 5e ulasmaya calisin, ay sonunda guzel oduller veriyor bu ranka ulasinca.

- youtube dan veya twitch den kripparrian izleyin. bu oyunun en guzel yanlarindan biri, yuksek seyir zevki olmasi ve bu adamin bu isi oyun ciktigindan biri surekli yapmasi. cok temiz ve anlasilir olarak da konusmakta ve guzel tavsiyeler vermekte, kendisi cok iyi bir arena oyuncusu ve ortalama bir ranked oyuncusudur bu arada.

- en onemlisi gunluk questleri mutlaka yapin, 3 gunu gecirmeyin sakin. telefondan bile oynanabilen bir oyun oldugundan gunluk 10-20 dakka ayirsaniz fazla fazla yeterli.

daha cok bilgi edinmek isteyen olursa bana sorulari iletebilirsiniz, herkese iyi oyunlar dilerim.