• yeni expansion ile hunter'ın yenilmezliğini ilan ettiği ve oyunun anasını siktiğiğni belirtmek isterim.. rank oynayayım dedim demez olaydım.. bi tane hunter indiremedim.. 5 manalık kart ile 5 tane 3*3 wolf çağırıp ortalığın anasını sikmekle kalmayıp elde kart bitince ( ki hunterı yenmenin tek yolu temposunu engelle kartını bitir oyunu al) fill my hand whith hunter spell diye bir weaponu çekip ( bakın weapon diyorum spell bile değil yani) on adet kartla eli doldurup taşak geçmeye devam.. bende hunterların taşak oğlanı olmaktan zevk falan alamadığımdan oyundan bi sinirle çıkıp oyunu ciddi ciddi bırakmayı düşünmekteyim.. bllizort allah akıl fikir versin sana bu kadar over kartları huntera ne diye verdin.. eninde sonunda nerflenecek ..
  • az önce 5 kere üst üste mage karekterina karsi oynadim. hepsi farkli insanlardi, farkli destler ve hepsinde kaybettim. kaybetmek oyunun bir parcasi ama rastegele (rng) gelen kartlara kaybetmek insanin bam teline basiyor.

ilk oyun:
    ikinci tur ve ücündü turda primordial glyph oynadi. ücüncü turun ardindan basladi greetings cekmeye. sonuc, turn 7, coin+ pyroblast (primordial glyph) turn 8 pyroblast turn 9 iki tane fireball.
    ikinci oyun: quest mage buna karsi elimde 2 tane dirty rate ve bir tanede secret eater var, karsima gelen 5 tane ice block (bir tanesi babling book bir tanesi primordial glyph bir tanesi primordial glyphten primordial glyp ondan ice block )

ücün oyun elemental mage: 3 tane meteor iki tanesi primordial glyph

dördüncü oyun: tempo mage 1 pyroblast babling book, 4 tane fireland portal (2 tanesi primordial glyph)
    besinci oyun quest mage: 5 tane blizzard 3 tanesi yine sagdan soldan.
  • eksi hs grubu üzerinden ödüllü olarak turnuvayı şu saat itibari ile başlatmış bulunuyoruz. umarım kazasız güzel bir turnuva olur. herkese şimdiden başarılar.

çeyrek finalden sonra yayın yapılma ihtimali var, o da buradan paylaşılacak.

--- spoiler ---

https://i.hizliresim.com/qjrg2q.jpg

tarihler ve ödüller afişte verilmiştir.

ilk iki tur ve loser bracket bo3 olacak, turnuva için üç adet farklı classlardan deck bulunduracaksınız.
    -rakipler birer deck banlayacak.
    -banlanan deck oyun dışı kalacak, yani oynanabilir iki adet deck kalacak.
    -2 win alan maçı kazanacak.

herkese başarılar.

eşleşmeler: https://i.hizliresim.com/no7yby.jpg
    --- spoiler ---

turnuvaya katılan battle net grubundaki duyuruya da mutlaka baksınlar, maç sonuçlarını girecekleri bir link paylaşılmıştır.

edit: blizzard.net üzerinden kurulan ekşi hearthstone grubu üzerinden turnuvanın iletişimini sağlıyoruz, grupta yer almayan arkadaşlar diskalifiye edilecektir.
  • ekşi sözlük turnuvasını yeni gördüğüm oyun. her ne kadar yeni exp eksik olsa da katılmak isterdim. önümüzdeki turnuvalara artık.

yeni kartları da pek açamadım. fakat mill rogue oynanır mı acaba deyip bir wild deck yaptım kendimce. çok da başarılı olduğunu düşünüyorum. eski decklerden hangileri kaldı değil mi? oynaması en zevkli destelerden biri kesinlikle.

hızlı büdüt:
    aaebayo6agikayyjkbwff+csarmyaodtatdjagveazoc7qlna5sfiaf4b/4ngq71d4asaa==

buradan decke bakabilirsiniz. -refreshment vendor + prince valanar çok yerli bir değişiklik olacaktır. eviscerateleri kaldırıp heroyu immune yapan secret eklenebilir. tercihe göre ikinci bir preperation da eklenebilir.
  • questler gece 2'de yenileniyordu ama sanırım bir değişiklik yapmışlar hala çözemedim kaçta değiştiğini.
  • yaptıkları hatalardan sonra oyuncuların gönlünü almaya pek hevesli olan yönetim ocak ayı başında 3 pack verecekmiş. yeni görev gelmeme sorunu için yapmışlar böyle bir şey. bu arada sorunun çözümü için bir kaç önerileri de var, siteyi ziyaret edebilir ya da mesaj atmayı deneyebilirsiniz.
  • "whenever a beast dies, gain +2/+1" beast hunter deck'leri, "infinite fireball mage" deck'leri, abuk subuk düşük manalara "destroy a minion" özelliği verilmiş kartları ve bunun gibi birçok saçmalığı bünyesinde barındıran oyun. ya hayvan gibi paralar bayılıp paran kadar iyi deck düzeceksin, ya da böyle saçmalıklara ya sabır çeke çeke arada bir belki 1-2 tane keyifli maç yapacaksın. özellikle infinite fireball mage deck'i gerçekten üstümü başımı parçalama noktasına getirdi beni. nasıl zevk alıyorlar böyle meta deck'lerle oynamaktan cidden anlamıyorum.
  • blackrock’tan beri oynayıp constructed’ı hep leş bulmuş biri olarak, mevcutun en sağlıklı constructed metası olduğunu söyleyebilirim. hatta yeni başlayanları face hunter gibi leş desteler ile başlama zorunluluğu olmadığı için şanslı olarak değerlendirebilirim.

arena ise eski havası olmasa da bir loe metasından daha iyi mevcutta. ama artık arena kurtlar sofrası, bu sebeple yeni başlayanlara tavsiye etmiyorum.

en budget desteler dragon big spell priest ve secret mage varyasyonları. evet geri kalan desteler pahalı, bu sebeple ne oynayacağınıza karar verip, dustları ona göre harcayın.
  • kobolds and catacombs güncellemesi sonrası, bir süre günlük görevlerin gelmemesi bug'ı yüzünden, özür mahiyetinde herkese 3 adet kobolds and catacombs pakedi hediye edilen oyun. blizzard menüsünden "claim" edebilirsiniz.

bir de arkadaş 500 kere söyledik, oyunun adı artık resmi olarak hearthstone! warcraft ile bir alakası kalmadı. şu başlığı 1 senedir taşıyamadınız, ne beceriksiz adamlarsınız.
  • oyundan sıkılan fakat emeğime yazık olacak diyen sevgili userlerin hesaplarına talip olabileceğim oyun. selamlar sevgiler.
hesabın var mı? giriş yap