şükela:  tümü | bugün
 • artık veri akışı durmuş gibi görünüyor, bu sebeple biraz önce (bkz: reddit)'te de veriyi paylaştık

  son durum: şu anda 30 kişinin katılımı mevcut ve toplam veri şöyle:
  açılan toplam paket: 1541
  açılan toplam rare: 955 (684 paket açan 12 arkadaş saymamış, yani 1.114 paket başına ortalama rakam.
  açılan toplam epic: 316 (40 paket açan 2 arkadaş saymamış, paket başına ortalama 0.210, epic oranı önceki paketlerde ortalama 0.190 civarı iken ciddi bir yükseliş söz konusu)
  açılan toplam legendary: 87 (paket başına 0.056, normalde bu rakam 0.045 civarı olurken ilk 10 paket legendarysinin az paket açanlar için büyük bir etkisi varken 80+ paket açanlar için hala iyi bir oran etkisi yapıyor gibi görünüyor)
  ilerleyen saatlerde düzenli güncellemeye devam edeceğim, herkese katılımı için tekrar teşekkürler.

  merhaba (bkz: hearthstone)'a ilgi duyan sözlük okurları ve yazarları. giriş tarzımla beraber biraz formatı sikiyor olmakla beraber bu başlığın amacı tamamen ekşi sözlük'e, bu "kutsal bilgi kaynağı"na bir katkıda bulunmak.

  malum 11 ağustos tsi 06.00'da yeni expansion )bkz: knights of the frozen throne) eu serverında devreye girecek ve muhtemelen yalnızca birkaç saat içinde binlerce paket açılacak. bütün bu paket açılışları sonucunda yeni kft paketleri üzerine uzun bir sürede ancak elde edilebilecek bir paket çıktısı verisi elde edilecek pre-orderlar, biriktirilen goldlar, bedava alınan 3'er paketler vesilesiyle.

  madem önümüzdeki saatlerde bu kadar büyük bir veri çıkışı olacak, diyorum ki bu veri ziyan olmasın ve bunları bir araya getirip, derleyip yeni paketlerden çıkan kart oranlarını bir araya getirelim ki hem sözlük okurlarına, hem de internette bu veriden faydalanabilecek herkese aydınlatıcı bir bilgi sağlayalım.

  sözünü ettiğim olay reddit olsun, hearthstone siteleri olsun birçok platformda zaten yıllardır her yeni expansion'da yapılan bir olay. yani bu internette bir ilk değil. ancak bütün türk hearthstone oyuncuları bu ingilizce platformlarda takılmıyor. yani sözlük'te böyle bir girişimde bulunmak, hem bu platformlara pek girmeyen oyunculara da bir bilgi sağlayacak, hem de bu oyuncuların elde ettiği veriyi global veri ile birleştirecek. bunun için kafamdan geçen düşünce ise burada elde ettiğimiz kart çıktılarını bu entrynin editlenmesi ve /hspulls adlı, yığın kart datası elde etme üzerine kurulu subreddit'te paylaşmak.

  peki bunu nasıl yapabiliriz diye düşündüğümde ise aklıma gelen yegane metot bir google formu oluşturmamız ve paket açarken yanınızda bir kağıt-kalem ile paketlerden çıkan rare-epic-legendary kart sayılarını not alıp sonrasında bu formu doldurmamız. ben de gelen cevapları elimden geldiğince düzenli bir şekilde derleyerek, düzenli güncelleme yaparak entryi güncel tutmaya çalışacağım. daha iyi bir fikri olan arkadaşlar varsa yeşillendirebilir veya aşağıda belirtebilir tabii.

  paketlerimizden çıkan kart sayılarını not almak bize en fazla bir iki dakikaya mal olacakken hearthstone komünitesine sağlayacağımız katkı olağanüstü büyük olacaktır. gelen cevapları elle düzenleyeceğim için spam yapmazsanız da çok müteşekkir olurum: form

  edit: "veri" kelimesini kullanmaya büyük bir özen göstermiş olsam da alışkanlık her yerde nüksedebiliyor, başlıkta "data" kullanmışım... yönetim başlığa el atabilirse hoş olur.