şükela:  tümü | bugün
 • anafikri okulda adam olun kumara neyin bulasmadan dersinizi calisin fena oluo sonu, bi de tanimadiiniz sari paltolu heriflerden uzak durun olan, birbirini tamamlayan uzun oykulerden olusan king eseri.
 • stephen kingin ilk sosyal icerikli eseri olarak kabul edilen birbirne baglı oykulerden olushan kitap. ana hikaye, bizdeki rifki stresini, maca kizina mal eden bir grubun hıkayesi. zaten bi sure sonra o oyunun king degil kupa almaz oldugunu orginal adınında burdan geldıgını anlıyosunuz ama gec oluyo. ozensiz ceviriyle kotu isim koyup konuyu saptırmasalardı, adamın ne anlatmak ıstedıgını de anlıyabılıcektık sanırım.
  seksek lerin yanındaki yıldız ve aylar, abuk subuk hayvan ılanlarından olushan ılk oyku tıpık king gerilimi tarzında oldugundan dıger oykuler havada asılı duruyor ... kotu ısım kotu son keshke yazmasaydı veya yayınlamadan evvel bı daha okusaydı dedırten kıtap
 • stephen king in hafiften ayıcana kitaplarından biri...
  (bkz: kendini kaptırmak)
  (bkz: elinden düşürmemek)
 • 3 ayrı öyküden oluşan kafamdaki stephan king önyargısını (korku,bilimkurdu,karabasanlar canavarlar hede hödö) dumuru uğratan ukunası kitap..
  ilk öyküdeki bobby ve ted ilişkisinde belki biraz olanüstülükler vardı lakin kitabın genelinde herşey 60 yıllar kadar gerçek..ösellikle her 3 öyküdede var olan carol karakteri ve son bölümdeki kör willy önemli noktalar..
 • anthony hopkinsin oynadigi stephen kingin romanindan uyarlama film. cok basarili bulunan bi sneak preview arkasindan haftaya gosterime giricek olan bu filmi siddetle tavsiye ediorum.
 • (bkz: maca kızı)
 • icersinde birbiri ile alakalı 4 hikaye bulunur.ilk hikaye kitabin genel icerigine uymuyor gibi gorunse de,vietnamla ne alaka yaa dedirtse de diger hikayelerde olan hersey o 1960 yazında olan seylerle baglantılıdır.
  sıkılmadan 3 gun icinde bitebilen bir baska stephen king romanı
  (bkz: carol gerber)
 • stephen king'in son kitabı bu. her ne kadar hearts in atlantis öyküsünün ortasında olsam da stephen king'in storytelling yeteneğine ortaokul yıllarımdan beri hayran olduğum için, ortaçağda ateşin başında çocuklara korku hikayeleri anlatan dedeler kadar yakın bulduğum için kendisini direk spellbound durumdayım. objektif olmam gibi bir durum söz konusu olmadığı için sadece iç geçirip kitabın ben bitirdiğimde epey dağılmış durumda olacak olan kabını şöyle bir sıvazlamakla yetiniyorum.

  ayrıca low men in yellow coats'daki supernatural öğelerin filme nasıl uyarlanacağını çılgınca merak ediyor, kara kule dizisinin benim gibi sadık takipçilerine ise bu kitaptaki birkaç sayfada kara kule dizisinin bütün kitaplarından daha çok "information" var kara kule hakkında diye bir tip gönderiyorum. onlar beni anlar. es kaza lord of the flies'ı okumayıp önce hearts in atlantis'i eline geçirmiş olan varsa koşarak gitsin william golding'e tribute okuması yapsın.
 • tahmin ettiğim gibi kitap filmden çok daha iyiymiş derken inanın ben de üzülüyorum. gerçi yönetmeninin snow falling on cedars'ın yönetmeni scott hicks olduğunu bilsem çok daha temkinli yaklaşır, çok daha az hayal kırıklığına uğrardım, tahmin ederdim romantik ve epik görüntüler elde etmek için oyuncularının ve sahnelerin cılkını çıkaracağını. yazacak çok şey var ama iki çift meraklı gözün bakışları altında olmuyor.

  son söz: kitap filmden bir on kat kadar daha iyi.