• heath ledger joker'i canlandırmamıştır. bizzat kendisi joker'dir. aksi durumda zaten bu kadar cuk oturmazdı.

tanım: joker olmak için dünyaya gelen joker olunca da misyonunu tamamlayıp geri dönen aktör.
  • ankara 7. sulh ceza hekimliği'nin jared leto'nun talebi üzerine verdiği 9.10.2019 tarih ve 2019/6423 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • bu versus’un galibi kimdir tartışılır ama kaybedeni kesinlikle jared leto‘dur.
  • joaquin phoenix'in karakteri sindirmek için filmden önce altı haftalığına berbat bir otel odasına kapandığına ve şizofrenlerin aldıkları ilaçlar ağız kuruluğu yaptığı için rol yaparken de sürekli onlar gibi diliyle dudaklarını ıslattığına dair bir şey duymadık, görmedik.
  • heath ledger'ın alacağı versus. heath ledger'ın muazzam performansı olmasa bu şekilde bir joker filmi olmazdı.
  • senaryoların farklı olmasından kaynaklı, yapılmamış olması gereken kıyaslama. şöyle düşünün, phoenix batman'de ledger yerine joker rolünde oynasaydı böyle bir performans ortaya koyabilir miydi veya ledger toz olmasaydı ve joker'da phoenix'in yerine oynasaydı böyle bir performans ortaya koyabilir miydi? bana kalırsa ikisinin de cevabı evet çünkü ledger'ın da phoenix'in de ne denli taştaşlı oyuncular olduklarını biliyoruz.
    tanım: taraf seçmeden 2 dakika duramayan çoğunluk ve kahraman sevdalısı yazarların yarattığı ve kesinlikle olmaması gereken versus.
  • sinema sever olarak unutamadığım iki performans vardır.

1. der untergang ve bruna ganz'ın hitler performansı
    2. heath ledger'in joker performansı.

heath reyiz diyorum.
  • heath ledger'in oynadığı filmde kendisine ayrılan yarım saatlik performansı 2 saatlik film olan joker ile değerlendiriyoruz.

yani heath ledger = (joaquin phoenix) . 4

ayrıca joker'i bize bu kadar sevdirmese gerçekten bu film bu kadar ilgi uyandırmazdı.
  • ikisini de izlemiş biri olarak,
    phonenix diyenlerin tamamen joker üzerine yazılmış bir filmde oynamış adamı, yan rolde girip filmin önüne geçen bir adamla karıştırmaması gerekir.
    ledger batman filminde az rolle çok işler yapmıştır. ayrıca çoğunlukla doğaçlama yaptığını da biliyoruz.
    phonenix kesinlikle iyi oynamış ama bir adamı oynamıştır.
    ledger ise bir ruh hastasını doğaçlama ile oynamış ve filmin önüne geçmeyi başarmıştır. tabii bunda batman rolünü bale 'e kaptırmanın verdiği hırsın da etkisi vardır.
    iki filmi de izledim ve kesinlikle jokeri en iyi oynayan ledgerdır.
  • iki inanılmaz oyunculuk arasında yapılan versus.

benim fikrim joaquin phoenix çünkü bize saykonun karakter gelişimini inanılmaz anlattı. o dansları, o hastalıklı adamı ledger yapamazdı bence.
hesabın var mı? giriş yap