şükela:  tümü | bugün
 • 1975 yilinda kurulan, mart 1997 de rancho santa fe californiada hep beraber intihar edince adlarini dunyaya duyuran ufo culti.
 • (bkz: baldurs gate)
 • kris kristofferson, christopher walken, john hurt, isabelle huppert, jeff bridges gibi saygideger oyunculari bulusturan michael cimino imzali western. ayni zamanda sinema tarihinin en buyuk hezimetlerinden biridir bu film. 45 milyon dolarlik butcesine karsilik 1.5 milyon dolar hasilat yapmi$tir ve bu sonucla studyosunu batirmi$tir. cekim sureci hakkinda turlu efsaneler anlatilir
 • semi detached albümünden bir therapy? parçası. yine depresif, yine melankolik. güneşli güzel bir günden bile nefret edebilen insanlar olabildiğini gösteren bir çalışma. evden çıkma korkusu, kısır döngü içine hapsolmuş intihar düşüncesi, ilham eksikliği, amaç yokluğu... çok güzel çook.
 • oh shit, here comes morning
  another ugly bang that i dreaded coming
  go back to sleep, let the curtains protect me
  keep them closed so the light won't get me

  stuck inside afraid of big spaces
  too much noise and too many faces
  all the mail left unanswered
  kicking down my door like a final reminder

  i've been waiting on it coming, waiting so long
  i want to be there when it all goes off
  and everything i need is in the verification of your genius

  ok, but i'm not ready
  i'll get up and go because i feel so guilty
  is anybody there? the door's still ringing
  it's not for me, just another religion

  someone, selling something
  i'd let you in but the house is so empty
  feed me, any salvation
  i'm paying through the nose for my inspiration

  i've been waiting on it coming, waiting so long
  i want to be there when it all goes off
  and everything i need is in the verification of your genius

  wish i could sleep forever
  it's all catching up and i surrender
  clock keeps chipping at my existence
  final reminder, always there in the distance

  i've been waiting on it coming, waiting so long
  i want to be there when it all goes off
  and everything i need is in the verification of your genius
 • toni childs'in 19 yasinda dul kalmis kadinin kocasina agidi seklinde sozleri olan huzunlu sarkisi*.. piyano, akustik gitar ve kadinin sesi cok guzel birlesmis..
 • grup, 21 mart 1997 de 39 kisilik bunyesiyle bol zehir ve votka icerek intihar etmistir. (bkz: marshall applewhite)
 • öğrendikten sonra bu grubu niye daha önce niye duymadım diye hayıflandığım eskilerden bir alman grubu. tarzları klasik alman heavy metali ve 80lerin sonunda beri faaliyet göstermekteler. ben direk kaçmaz bu grup diyorum. çıkarmış oldukları albümler;

  1989 - in control
  1990 - open the gate and watch (ep)
  1991 - livin' in hysteria
  1992 - more hysteria (ep)
  1992 - hell for sale!
  1993 - live for sale!
  1996 - planet e.
  1997 - in the mood (ep)
  1999 - menergy

  grup hakkında bilgi alınabilecek bazı siteler ise şöyle:
  http://www.geocities.com/acontrec/welcome.htm
  http://truemetal.org/…astersofmetal/heavensgate.htm
 • 1997 yilinda eylemini gerceklestirmis tarikat. tarikatin enterasan yani hepsinin nike ayakkabisinin ayni tip olmasi ve yepyeni alinmis olmasiydi. hatta "just do it" sloganindan ilham aldiklari icin boyle birsey yaptiklari iddia edilmisti. cok ilgi cekmeyecek birsey degildi yani.
 • 1997'deki toplu intihardan sonra arkalarında bir video kaset bırakan kült.

  bu kasette, kült lideri bir konuşma yapmaktadır. sonradan birkaç şarkıya konu olacak olsa da, kendisinin söyledikleri oldukça ilginçtir:
  (yazıda ve çeviride gramer hataları olabilir, mazur görünüz. hatta mesaj da çakabilirsiniz anında.)

  "let me say that our mission here at this time is about to come to a close in the next few days. we came from distant space, and even what some might call somewhat of another dimension, and we're about to return from whence we came.

  it requires, if you move into that evolutionary kingdom, that you leave behind everything of human ways -human behavior, human ignorance, human misinformation.

  if i would title this tape, it would be "last chance to evacuate planet earth before it is recycled" - last chance to evacuate earth before it is recycled."

  tercümesi:
  "bu devirde, buradaki görevimizin birkaç gün içinde sona geleceğini söylememe izin verin. biz, -bazılarının bir bakıma diğer boyut olarak adlandırdığı- uzak uzaydan geldik ve geldiğimiz yere dönmek üzereyiz.

  eğer bu evrimsel krallığa hareket ederseniz; bu, insani yolların hepsini -insan davranışlarını, insan cehaletini, insanlığın yanlış bilgilerini arkanızda bırakmanızı gerektirir.

  eğer bu kasete bir isim verseydim, "yeniden işlenmeden önce gezegen dünya'yı tahliye etmek için son şans" olurdu. yeniden işlenmeden önce gezegen dünya'yı tahliye etmek için son şans."

  buradan görülüyor ki, bu arkadaşlar aslında insanlardan sıkılmışlar.

  hemen bir arthur c. clarke havasında bir yorum da getireyim: "belki de gerçekten bu arkadaşlar uzaydan gelmişlerdir ve intiharları ile, ruhlarını saran materyal dünyadan kurtulmayı başarmışlardır. böylelikle, dünyanın değil de, bir bakıma insanların temizleneceği bir süreci başlatmışlardır. böylelikle dünya yeniden işlenip, yeniden kusursuz hale gelecektir.

  fakat yine de, geçmişte de olduğu gibi hala insani kalıntılar dünya üzerinde kalmaya devam edecektir. tıpkı daha önceki ırklara olduğu gibi. belki onlar, dünyanın çorak topraklarının altında yatanları bulacak kadar gelişmemiş olsalar da, insanların kendilerinden önce yaşayanları bulduğu gibi, birileri de kendilerinden önce yaşayan insanları bulacaktır.

  peki bu süreç ne kadar sonra başlayacaktır? belki de, aradan nesiller geçmesi gerekecektir, belki de başlamıştır. fakat, dünyanın tahliyesi ile birlikte gidenlerin zaman kavramı tam olarak bilinemez. bizim binlerce yılımız, onların 1 saniyesinden daha az bir sürede olup biten bir olay da olabilir."

  böyle delirtirsiniz adamı.