• tam şarkı listesi aşağıdaki gibidir.

şimdi bu listeye bakınca heavy metal diye bize neler dayamışlar insan görüyor. bununla beraber şarkıların seçilme kriterini gerçekten merak etmekteyim. 30 yıl olacak, hala yanıtsız bu soru benim için :

china - the fight is on - heavy filan olmayıp bildiğin başarısız sıkıcı glam rock grubu china'nın en vasat parçası
    malmsteen - liar - albümde metale sanırım en yakın parça budur
    warlock - east meets west - o zamanlar warlock'un zaten hastasıydık, doro pesch abla'nın ağzının içine bakardık. ya da ağzına değil...sanırım albümde itiraz edilemeyecek bir maddeydi bu.
    victory - never leave you again - bir başka başarısız grubun bir başka berbat ve hatırlanmayacak parçası, ama ben hatırlıyorum allah kahretmesin.
    tnt - tor with the hammer - o zamanlar 3 kişilik ordu diye lanse edilen sanırım kuzey avrupalı bir gruptu bu tnt express world wide. kayboldu gitti tabii, bu şarkısı gibi. böyle oryantal bir nakaratı vardı bu sıkıcı parçanın.
    dio - i could have been a dreamer - toprağı bol olsun, dio'nun bizzat yaptığımız en iyi parça dediği eserdir bu.
    mortal sin - liar - bu gerçekten çok kötü...çok çok ama çok kötü :)
    cinderella - shake me - shake me için herşeyi diyebiliriz ama heavy metal diyemeyiz. yine de kasedin b tarafı için güzel bir açılıştı doğrusu.
    black sabbath - lost forever - türkiye'de yasal olarak piyasaya çıkan ilk kasetleri the ethernal idol'dan bir parçaydı. fena riff'ler yoktu ama vokaller çekilir gibi değildi yahu.
    keel - electric love - sesi götünden çıkan bir vokalistleri vardı bunların, albümde adı geçen heavy metal shock burdaydı sanırım.
    treat - rev it up - bu grubun bir albümünü internete bakmadan söyleyecek kişiyi yemeğe götürürüm.
    nezareth - love hurts - "abicim bu nası heavy metal" diye sormak o yıllarda aklıma gelmemişti. annemin bu şarkıyı sevmiş olması bir işaret olmalıydı.
    paganini - it's a long way to the top - paganinin albümünü parayla satın alan tek kişi, bu heavy metal shock'u derleyen abiydi ki bu albüme de bir parçalarını koymuş.
    bon jovi - never say good bye - ya ben valla bişey demiyorum ya...

bu albümü hayatıma sokan kwisatz haderach'a hakkımı helal etmiyorum...yedin ulan yıllarımı...
  • bizlerin 87-88 yıllarında elimizdeki kopyasında kapağı pembe zeminli olan toplama albüm.

kardeşi için (bkz: heavy metal mania)
hesabın var mı? giriş yap