şükela:  tümü | bugün
 • e3 2006'da playstation 3 için bir teknoloji demosu gösterilmiş oyun.
  demoda heavy rain filminde(oyununda) oynayacak aktör/aktris seçimleri için baş vurmuş bir kızın ortaya koyduğu performansa tanıklık ediyoruz.ilk bakışta ekrandakiler için "yani tabi iyi,ama öyle çok da değil be..." deniyor; "kızın mümkün olduğunca doğal görünmesine çalışılmış,ama yine de pek iyi değil.".fakat saniyeler ilerledikçe ağızları açık bırakacak unsurlar devreye girmeye başlıyor.önce tamamiyle gerçek gibi görünen mekana ve ışık efektlerine takılıp kalıyoruz.sonrasında ise baş karakterin performansı ve mimikleri öyle bir öne çıkıyor ki,insan o ana kadar izlediği şeylerin aslında tam gerçeği yansıtmadığını,yapımcıların o ana kadar belki de karakterin biraz yapay gözükmesine bilerek neden olduklarını düşünmeden edemiyor.
  türü adventure olacak oyun hakkında şu anda bu teknoloji demosu dışında fazla bir şey bilinmese de,oyunun yapımcısı quantic dream 2008'in ilk yarısı içinde oyunun tamamlanacağını belirtmiş.herhalde 2007 içinde hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün olacaktır.bahsi geçen teknoloji demosu için:

  http://www.gamershell.com/download_13790.shtml
  http://www.gamershell.com/download_13791.shtml (hd versiyon)
 • teknoloji demosunu izlediğimde "aha güzel oyun geliyo lan!" diye düşündüğüm, ortasında gözlerimi buğulandıran, sonunda da kıkır kıkır gülmemi sağlayan oyundur.
  "she's too tall for the part" *
  ahanda kolay ulaşılabilir link:
  http://www.youtube.com/watch?v=uztb718ovvi
 • interaktif filmdir aslında. zira oyundaki kamera açıları ve kemaralar tamamen sinematik amaçlı ve ayrıca oyunda ara yükleme veya ara sahne yok. o an ekranda olup biten herşey bizim kontrolümüzde ve çevre tamamen etkileşimli. şöyle buyrun:
  http://www.gamekyo.com/…sentation-video-mirror.html (video fransızcadır ama izlemek yetiyor anlamak için)
 • gameplay videosunda görülen o fantastik gözlük, william gibson'ın virtual light adlı eserinden alıntı gibi. aynı özellikler, aynı amaç.. hele bir çıksın bakalım, kitaptan başka esintiler var mı diye.
 • son kullanıclarda bu oyunu çalıştırabilecek bir pc olmadığı söylenmektedir. fahrenheit'ın yapımcılarından zaten kötü bir şey beklemek imkansızken bir de bu grafikler... anlatılmaz yaşanır.

  http://shiftdelete.net/…zi-imha-edebilir-13701.html

  eh fotoğraf koymadan da olmaz*.

  http://static.shiftdelete.net/…cle/h21251121983.jpg
  http://static.shiftdelete.net/…cle/h41251122151.jpg
 • oyunici demolarindan anlasildigi kadariyla, indigo prophecy*nin grafik konusunda cag atlamis versiyonu gibi duran oyun. kisitli bir surede ne cevap verecegimize karar vermek, verilen bu kararlarla baska baska sonlara dogru gitmek, bunlarin hepsi indigo prophecy*yi cagristiriyor. en az iyi bir thriller filminde oldugu kadar senaryo olmadigi surece, indigo prophecy gibi hayal kirikligi ile sonuclanmasi kacinilmaz. oyunun cikmasina 3 hafta kaldi, bekleyip gorecegiz.

  bir de artik cok eskilerde kalan safkan adventure turunun yeni nesil konsollarda boy gosterecegi ilk oyun olacak. gelecekteki benzer projelerin onunu acmasi icin, basarili olmasini cani gonulden diledigimdir.
 • kim ne derse desin senelerdir bu kadar yüksek beklentiye sahip oyun çıktığı gün biz kullanıcıların elinde patlayacaktır. her zaman merakla beklenen oyunlar bekleneni vermemiştir. (bkz: max payne) he şimdi max payne süper oyundu diyenler olacak onu da biliyorum, şimdiden açıklamamı yapayım, max payne kötü bir oyun değildi hatta benim hâla oynadığım oyunlardan biridir ama çıktığı dönem istenileni tam olarak vermemiştir. istenileni tam olarak verebilen oyunlar için; (bkz: grand theft auto) (bkz: pro evolution soccer)

  edit: bu ne lan kendimden utandım. gta demişiz, pes demişiz peh. hangi kafayla hangi ruh haliyle yazdım lan bunu ben. gerçi hala heavy rain'i oynayamadım ama içinde bulunduğum yanılgıyı farkettim. belki de zamanında oyun exclusive olduğu ve oynayamacağım için böyle demişimdir kendimi rahatlatmak adına. yine de gta nedir, pes nedir ya yuh kendime.
 • demosu özel bir kod ile normalden 6 gün önce psn'e verilmiştir. isteyen olursa bu koddan bir kişiye verebilirim, başka isteyen olursa da demoyu indirdiğim hesabı paylaşabilirim, böylece demoyu oynamayan kalmaz.

  yorumlara gelince;

  oyun tek kelimeyle muhteşem. fahrenheit'ı oynayanlar zaten oyuna yabancılık çekmeyecektir fakat yeni oynayacak biri için gerçekten çok etkileyici bir oyun olmuş. 5 dakikalık demoda bile yaptığımız konuşmalar, hareketler o 5 dakikalık bölümün sonunda olacakları belirliyor. konuşmamıza göre karşımızdaki kadından bilgi alabiliyoruz ya da alamıyoruz, topladığımız kanıtlara göre soruşturma ilerliyor vs. vs.

  legenn.. wait for it.. daryyy
 • demosunu oynadım, bi l.a. confidential havası almadım değil. buram buram kokuyor olm.
 • yıllardır god of war 3ten daha fazla sabırsızlıkla beklemeye değmiş olan interaktif filmdir.