• infected mushroom masterpiece'idir. efendim, öncelikle ortadoğudasınızdır. bir çocuk size geleceğini anlatır. verimli topraklarının nasıl kanlarla yıkandığından söz eder. sitemi, isyanı anlatır size. daha sonra oraya yardım yollamaya çalışan kuzey ülkeleri gelir. metal havalarını getirirler beraberlerinde. çocuk yine belirir. bu sefer sesi daha gürdür. umudu, mutluluğu anlatır.

derken amerikan progress başlar. küstaf gitar seslerini çıkarırlar. metal havasını domine eder bu ses. elektro konuşmaya başlar. herkes susar. drum'lar ayaklanıyor şimdi. hissediyorum. elektrolara katıldılar. ortam sessizleşir. çocuklar girer. ilk insandan beri savaş kokan toprakların çocukları tüm sesleri susturur. anlatır gücü, geleceğin onların olduğunu. binlerce yıldır kanayan ortadoğu kazanmıştır. hafif klasik gitar ile seremoni sonlanır.

huzur had safhadadır. kafası gelmiştir ve yatağa uzanıp bunu avatar gibi 3d'ye dökme zamanı gelmiştir. ciao sözlük.
  • dinlerken hissettiklerimi anlatmakta en çok zorlandığım şarkı . yıllardır dinliyorum, 1000 den fazla kez dinlemiş olmama rağmen 4:30 dan sonrası hala tüylerimi ürpertiyor...

ilk bir kaç dinlemede "güzel şarkı" denilip geçilebilirken. bir kaç kez gözleri kapatıp veya yolda tek başına yürürken dinlendiğinde, bir masterpiece olduğu anlaşılıp daha da fazla sevdiriyor kendini. sakinken; enerji, sinir, güç veriyor sinirliyken; bütün negatif enerjiyi alıyor. inanılmaz bir kompozisyon. bir gün şarkının girişi etkilerken ertesi gün ortası, başka bir gün de sadece sonunu açıp dinleyesi gelebiliyor insanın. bu şarkıyı 50 defadan az dinlemiş ve değerini anlamamış insanlara üzülüyorum açıkcası, anlatıp onlara sevdirmekte bile zorlanıyorum çünkü.
  • özellikle yolda yürürken klip çeken bünyeler için gayet yararlı enstantaneler çıkmasına vesile olacak parça.
  • solosuna taktığım şarkı. buraya yazıyorum, çalıcam seni oğlum.

edit: solosunu atarken yüz ifademe hakim olamadığım şarkı, kendinden geçiyor insan.
  • baş yapıt. smack my bitch up'a saygımız ne kadar sonsuz olsada lütfen bununla karşılaştırmayalım. aynı kulvarın oyuncuları değiller.

çok başka dünyalar.
  • başyapıt az gelir bunu tanımlamaya. fevkaladenin fevkinin de fevkinde. hele 6:24 de giren gitar sikip atıyor ortalığı.
  • infected mushroom un buzluktan henüz çıkmış callipponun tadındaki şarkısı. önce bir soğuğuyla dile yapışır sonra hafif ısıtır en sonunda portakal tadıyla, uyuşmuş ağızda hoş, biraz da garip bir tat bırakır. ayrıca bunu ismini vermek istemeyen bir izleyici snatch in sahnelerinden yararlanarak fevkaladenin fevkinde bir yayın akışına uydurmuş çok süpersonik olmuş.http://www.youtube.com/watch?v=db-3-tvjrxu
  • çok farklı bir kafada bir infected mushroom şarkısı.

ben normalde kafam çok iyiyken bu tarz müzikten haz alan bir insanım. ama bu şarkıyı dinlemem zaten alkolsüz kafamı iyi yapıyor.
  • efendim snatch filminden sahnelerle oluşturulmuş klibi* bir defa izleyip dinleyenlerin bundan sonra şarkıyı bu klipsiz dinleyenlerinin kör, filmi bu müzik olmadan izleyenlerinin sağır olduğu eser.

bu arada filmi kare kare hayal edip mu muazzam klibi hazırlayan insan evladının da adını saygı ve sevgi ile anıyorum!
  • 55. saniyeye geri alip duruyorum, yarin sabahin korunde kalkicam ya la ben.
hesabın var mı? giriş yap