şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde televizyon ve radyolarda duyduğum, şahsımı ve bir çok kişinin rahatsız olduğunu düşündüğüm reklamdır.

reklamda bir dış ses tarafından şu sözler geçmekte, işe gitmek için uyanan bir kişinin yaşadıkları, hedef filo'nun yaklaşımı ve müşterilerine sunduğu kolaylıklar anlatılmaktadır.

--- spoiler ---

"biliyorum zor, her gün aynı. sabahın köründe kalk, hazırlan, işe git. berbat bir hayat. ama bir de iyi tarafından bak. aç perdeyi bir bak iyi tarafına. "oooo şirket aracı." baksana şu güzelliğe. gıcır gıcır. resmen atla gidelim diyor. yollarda yağ gibi akalım diyor. insan daha ne ister? sonuçta sen işe mutlu git diye biz varız".
    --- spoiler ---

buraya kadar her şey normal. firma doğal olarak kendini ve yaptıklarını anlatıyor lakin...

istanbul gibi günün neredeyse (gece 00:00 - 06:00 saatleri dışında) her saati trafiğin bol olduğu, insanların bu trafik yoğunluğu yüzünden illet ettiği, mutsuz, sinirli, gergin olduğu bir yerde şirket arabaları gereksiz yere trafiği işgal etmektedir.

her geçen gün kalabalıklığı katlanarak artan, artan nüfus yüzünden maalesef çözüm bulunamayan trafik varken böyle bir reklam filmi çekilmesinden son derece rahatsız oldum.

metro ve metrobüslerde sesli bir şekilde bu reklamın yayınlandığını hayal ediyorum. ortamda her daim hazır bulunan gerginlik üzerine edilecek küfürleri hayal bile edemiyorum...

ilgili reklam metnini yazan arkadaşı sabah ve akşam saatlerinde metrobüslerde seyahat etmesini öneriyorum...

not: ironi ile bu metni yazdıysa kendisini tebrik ediyor, hayata bakış açısı ve nice çılgın reklam sloganları fikirlerini merak ettiğimi belirtmek istiyorum...

reklam filmini izlemek isteyen arkadaşlar için link:

https://youtu.be/hc37heaavqk
  • ilk radyoda duydum. yuh dedim -sizin yazdığınız reklama sokayım.
  • son derece severek dinlediğim reklam kampanyası. her sabah yüzümü güldürür kendileri.
    boş boş işlerle uğraşmayalım lütfen.

ne güzel gidiiiyoooom. şirket aracımlaaaa bennn. lalalalalaaaa lalalalalalaaaaa lalalala

reklam için tıklayabilirsiniz

edit; reklamı ekledim dostlar.
  • dış sesi cengiz bozkurt'a (erdal bakkal) aittir.
  • türkçe meali; araç şirketin ya, anasını sik, keyfini çıkar.
  • karşı komşusuyla bakışan bir araba sahibinin dramı lan bu. ama oynayan abi güzel oynamış, mimikler nefis valla.