*

şükela:  tümü | bugün
 • oktay sinanoğlu'nun son kitabı. otopsi yayınlarından ocak 2002'de piyasaya çıktı. ana temasının; sömürgeleştirilmeye çalışılan ülkemizin* ve dolayısıyla türk insanının topyekun olarak artık bu asimilasyona bir dur diyip, özellikle dil alanında son derece hassas olarak ve milli duygularımızı ön plana geçirerek, aşağılık kompleksimizi yenmemiz ve ülkemizi yeni çağın en güçlü devletlerinden biri yapmamız olduğunu söyleyen kitap. duyurmak ve iletmek istediği anafikri gerekli mercilere iletebildiğini bugünkü* hürriyet gazetesini okuyunca öğrendiğim kitap. matematik ve fen dersleri artık türkçe verilecek tüm ilköretim okulları ve liselerde. ayrıca yabancı dil, yoğunlaştırılarak sadece yabancı dil derslerinde öğretilecek. böylece hem öğrenciler fen derslerinden soğumayacak hem de ülkemizin gelecekte çok ihtiyac duyacağı düşünebilen bilim adamları yetişecek.
  (bkz: buyuk uyanis)
  (bkz: bye bye turkce)
 • sinanoglu hocanin tüm konferans ve söyleşileri birarada. onu ve fikirlerini tanımak isteyenler için ideal. yer yer tekrarlar var ancak bence faydalı.
  düşünce kalıplarını kırmak isteyenler için.
 • hedefteki türkiye ve türkiye'nin hedefinin anlatıldığı kitapta oktay sinanoğlu günümüzde küreselleşmenin ne demek olduğunu, ülkemizi nasıl etkileyeceğini, gelecekte ne durumda olacağımızı açıklıyor, bir de insan tanımı veriyor: insan, kendisinin dışında hedefleri olan varlıktır. mutlaka okunmalı ve ders alınmalıdır.
 • ulusça uyanmamız için
  (bkz: okunması gereken kitaplar)
 • kitabin kendini surekli olarak tekrar etmesi okuma suresini eksponensiyel olarak azaltiyor. $oyle ki kitabin ilk ucte biri 8 saatte bitmisse, tekrarlardan dolayi ikinci ucte biri 4 saatte, son kisim ise 2 saatte bitiyor.

  gereksiz paranoyalarla dolu olduguna kanaat getirdigim bir kitap.
 • türk ulusal bilincini, asıl alanı fen bilimleri olmasına rağmen, sosyal bilimler alanında çalışma yaparak yazılmış kitap. temel tezi, yazılış amacı "türkçe giderse türkiye gider" üzerine kurulmuştur. kitapta yazılanlar iddiadır, oktay sinanoğlunun konuşmalarından parçalar birleştirilerek bir araya getirilmiş iddialar bütünüdür.