şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yeni bir ata demirer projesi.
  • bir izmirli volkan eseriymiş merak edenler şuradan izleyebilirler. ayrıca yukarıda da belirtildiği üzere ata*'nın, yönetmen koltuğuna kıvanç baruönü'nü oturtacağı yeni filmi. sadece bu yönetmen olayı bile bir şeyi anlatıyor diyeceğim ama ön yargılı olmasam mı aman işte neyse. izleyip görürüz sonuçta bir ata demirer filmi. çok da şey yapmamak lazım. çocuk reklamdan kazanıp sanata yatırmak eylemi diyeceğim peeeh pardon bu sefer de sanat demişim. niye bu kadar sert yazdım bilmiyorum ama severiz ata'yı. bir şahan gökbakar çapsızı değil sonuçta*

not: işbu entry film izlendikten sonra editlenecektir.
  • ata demirer, demet akbağ ve tarık ünlüoğlu’nun eyvah eyvah’tan sonra yeniden bir arada olacağı yapım
  • ata demirer'in boş işi olmaz zaten.şayet olursa yinede bu adamı destekleyin.degerli bir sanatçıdır kendileri.
  • gökçeada izlenimlerime göre filmin çekimleri şu sıralar son sürat devam ediyor ve önümüzdeki hafta içerisinde tamamen bitirilmesi planlanıyor. vizyon tarihi olarak da 29 kasım belirtiliyor.
  • başrollerini ata demirer, demet akbağ ve gonca vuslateri'nin paylaştığı, yeni teaser'ı yayınlanmış bir film. erkan can, tarık ünlüoğlu, ilker aksum gibi isimler de var sanırım filmde.
  • esas fragmanındaki “bahça duvarını aştım” yada “yanıyorum” türküsünü yorumlaması şahane. neşet ertaş türküsü bu aslında iç anadolu türküsü ama ata demirer kürt şivesine kayan bir yorumla söylemiş ki çok güzel, orjinalinden daha hızlı, cover tadında, güzel...ama diğer fragmanlarda zekiriya taştan’ın trakya şivesini duyuyoruz (eleman bunu zaten çok güzel yapıyor. işin içine çiğköfte ve çiçek pasajı girince tekrar şener şen’in züğürt ağa finaline dönüyoruz.

güzel bence, izleyeceğiz, çare yok!
  • fragmanı gelmiştir...

https://youtu.be/cdckwqwps2y
  • ön yargılı olmayayım diyorum ama fragmanında mimik dahi kıpırdatmamış ata demirer filmidir. ata demirer'in başlığında daha önce yazmıştım; kendisini cidden severim, oyunculuğunu ve stand-up gösterilerine laf eden taş kesilir. fakat ata sinemada ne yazık ki cortluyor. eyvah eyvah serisinde ege-trakya karışımı şiveden ekmek yemiştir. o şiveden ekmek tükenince veteriner hekim niyazi gül'ün bu sefer çiğköfteci versiyonu zekeriya taştan karakteri üzerinden yürümüş ama fragmandan her ne kadar yargılamak istemesem de çok tırt film olacağını düşünüyorum.

bunun sebebi de ata'nın keyfi gıcır. yanılmıyorsam gökçeada'ya yerleşti. yazları koy koy geziyor, kışları da rakı-balık-ayvalık yapıyor. yani tıkırı yerinde. proje üretebileceği bi ortamda değil. haliyle para sıkıntısı da yok anladığım kadarıyla. dolayısıyla öyle maksat seyirci beni unutmasın, aa ata demirer film yaptıysa kesin iyidir deyip gitsin, ata da tıkırına devam etsin. amaç bu bana göre.

inşallah film bana bu yazdıklarımı yedirir. bekleyip görelim. yine de içinde emek olan her film için söylenmesi gerektiği gibi gişesi bol olsun.