şükela:  tümü | bugün
 • dogum günlerinde, yılbaşında, ve bilimum özel günlerde alınır, eş anlamlısı için(bkz: armagan)
  (bkz: dogum günü hediyesi) (bkz: surpriz hediye) (bkz: surpriz hediyeler kervani)
 • insanlarımız hediye vermekte zorlanır nedense.
  bir misafirliğe gittiniz, kapı önünde hediyeyi kim verecek sorunu yaşanır, hediye aile bireyleri arasında elden ele geçer durur. sonra hediyeyi alan kişi, içeri girdikleri zaman hediyeyi münasip bir yere iliştirir, o hediyeyi vermemiş gibi yapar, ev sahibi de almamış gibi. sonra çıkıp giderler, hediye hakkında bişi demeden.
  misafir kapıdan, ev sahipleri bacadan hediyeye düşer, hemen açılır paket. evde 'paketinizi unuttunuz' diye hatırlatacak bi babanne olmamasının riski yanlış hediye açmaktır. çat kapı geri gelip paketimizi unuttuk diyebilirler. en iyisi makul bir süre bekledikten sonra paketi açmaktır. haa açtınız içinden röntgen gibi bişi çıktı, o zaman gene yanlış pakettir.
 • alani oldugu kadar vereni de mutlu eder bir hamledir. mutluluk katsayisini arttirmak için alanin begenecegi degil, verenin begenecegi bisi ehvendir. bencilce görünüyor ama böylesi daha keyifli..
 • bir bayan ismi olarak da ka$imiza cikar.
 • bir insana hediye verilecekse bence alinmamis bir hediye olmalidir kendinizin yaptigi bir sey guzel olacakdir hediyede her daim bu onemlidir tabi illa bastan yaratin demiyorum hediyenin tami bitmis hali alinmis olmasin degisik parcalar alip bir sey yapa bilirsiniz yani eliniz dokunsun modifiye edin filan

  ki tabi bu her durum icin gecerli degil boyle ilgi alaka hediyeleri gonulden gelen hediyeler icin yoksa kitap filanda hediye etmek isteye bilirsiniz o zaman kitabi siz yazin demiyorum (zaten fazla yakin olmadiginiz insanlara gonul rahatligiyle bir seyler satin alip vere bilirsiniz) veya birisine ev filan hediye ettiginizde evi kendiniz yapmaya kalkmayin tabii (ama ben mesela bir sevdicege dag evi hediye etmistim ki kendi ellerimle agaclardan yapmistim)

  ha ama gelin gorunku soyle gercekten tamami goz nuru el yapimi yurekten kopmus ufak bir hediye verdiginizde sevdicege (mesela sevgililer gununde) ne lan bu aha bunun kesin siktigi baska bir kiz var gibi tepkilerlede karsilasa bilirsiniz ben soyliim boyle oldugunda baska bir kiza bir hediye "satin alip" yeni kizi sikmek caizdir
 • hatun kısmısı "he" desin diye er kısmısı tarafından icadolunmuş bir bir bir....birdir.* hanım kızlarımız kısmısının icadettiği yarımalma gönülsüzalma durumu (yani aksi seksekseni) ise armağandır. kesinlikle bu iki kavram karıştırılmamalıdır.
  hediye alması vermesi herbiri ayrı bir derttir. bir de "herkese aynı hediyeyi almak" meselesi vardır ki, kimi dem ahmakça, kimi dem ahlakçadır. çıktığı kızların hepsine aynı hediyeyi alan ferit beyin akibeti malumunuzdur. öte yandan herhangi bir dönüm yılının binlerce davetlisi vardır, herkese aynı rozetten hediye edilir, bu ayrı durumdur. (ahlakça olan bu idi)
  bir de sipariş edilen hediyemsiler mevcuttur. misal kualalumpura giden emmioğlunuzdan kualalumpurun en ünlü hadisesi fişdişi taraktan sipariş edersiniz. emmioğlunuz size "a olmaz benim hediyem olsun" mantığı ile kualalumpur sokaklarında fişdişi tarak ararken, aklına birden "ulan bunlardan onyüzbinmilyon tane daha alayım da, öteki kuzenleri de sevindireyim" der. siparişiniz gelir, nezaketen ücret temin etmez emmioğlunuz. bir haftaya kalmaz bakarsınız ki bütün sülale fişdişi tarak kullanıyor. e böyle hediyenin içine edesiniz gelir, ama içine ettiğiniz klozetin içine atarsınız, üstüne bi güzel sifon çekersiniz. bu durumlarda ağanın bokunun üstüne bok olur mu skatasözünü hatır edersiniz.
 • seçmesi en zor şeylerden. en boktan şeyleri bile anlamlı kılması gibi kabiliyetleri olan şey. vermek için sabırla beklediğiniz, uğruna dağları taşları aştığınız güzelliklerdir. hiç bir zaman anlamını yitirmez hediye insanı sevindirir, gözlerini parlartır vücutta ki yağ oranını düşürür. düşünmekten kendinizi alamamnıza sebebiyet verilir. sakıncalı değildir. 16 yaşın altındakiler rahatlıkla alabilir.
 • ah... bu sungu iletişimi iyileştirmede*, ilerletmede ve hatta gün boyu yukarıya kıvrılmış dudak kenarlarıyla aval aval dolaştırmada ideal yöntemmiş; uygunlusundan oluverince bu oturaklı armağan, hiç beklenmedik anlarda geliverince neş'e oluşturuyormuş işte pırıllıca. herkes herkese yapsın, etsin, bağışlasın*.
 • inceligin tasviridir.

hesabın var mı? giriş yap