şükela:  tümü | bugün
 • kesinlikle varolus amacini anlayamadigim hediye. madem asil hediyeyi kendin secemiyorsun bari nakit parayi direkt takdim et bana da magaza kisitlamamiz olmasin. ha bak bir tek soyle bir versiyonu olsun isterdim (belki vardir tabi), ust limiti olmayan hediye karti. kendine guvenen alsin argadas. boyle ikiyuzluluk olmaz olsun.

  edit: bir dugun icin hediye almam gerekti, hayatimi kurtardi namussuz. butun sozlerimi yiyorum su anda. yasasin emperyalizmin getirdigi samimiyetsizlik!
 • kuzey amerika'da fazlasıyla yaygındır. ne ödedikleri, ne de teslim aldıkları miktardan gocunuyor insanlar.
  çok matah bir şeymiş gibi anlatmıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. ben $20'a hediye kartı vermeye utanırım. $20lık hediye alırım, o ayrı ama öyle kart üstünde göstere göstere $20 yazdıramam. ne o öyle, "al şunu, kendine bir şeyler alırsın" diyen teyzeler gibi..
 • çok da kötü bir şey değil...

  şöyle ki, bunca yıl tüm "yılbaşı çekilişi ayh hadi birbirimize tanıdık tanımadık insanlarımıza hediye alalım" saçmalığından kurada benim adım çıkan insanlar şimdiye kadar hep en facia hediyeleri almayı başarmışlardı. o kadar da şanssız biriyimdir.

  bu yıl bir baktım hediye kartı, beğendiğim, takdir de ettiğim bir giyim markasından...

  düşündüm, lan olur mu olmaz mı, neyse mutlu olmuş gibi yaptım, nötrdüm.

  gittim bozdurdum bugün, sağolsun epey de bir para koymuş, rahat rahat iki parça üst aldım kendime, gayet de mutlu oldum. hatta diyebilirim ki yukarıda bahsettiğim bunca yıllık şansızlıktan sonra ilk defa işe yarar bir şey aldım.

  o yüzden bence güzel bir şey. ha ben tercih etmem bir "hediye veren" olarak, ama hediye alan olarak hoşuma gitti, kafama da yattı...
 • elektronige taksit siniri yasagini delmek icin firmalarin ilk kullandigi yontem bu olmustur gün itibariyle.

  taksitle hediye karti satin alip onu cep tel alisverisinde kullaniyorsun.

  yeni yontemler de gelir sirayla. bunlar basit seyler.

  icine sictigi ekonomiyi oyle kolay toparlayamaz bazi iktidarlar ozetle.
 • pazartesi bilemedin salı günü çıkacak bir karar ile taksitle satışı yasaklanacak alışveriş hedesi.
 • hediye seçme konusunda tam bir özürlü olduğum ve bu işten nefret ettiğim için, dahası karşı cinse hediye alacaksam nelerin uygun olacağı, nelerden hoşlanabileceği konusunda iyice kafam karıştığı için son derece pratik bulduğum icat. gidiyorsun, şık bir markanın birinden içine şu kadar lira olan bir kart istiyorum diyorsun, işlem halloluyor. kartı alan kişi artık pantolon mu alır, şal mı alır, cüzdan mı alır, kendisi bilir. bence süper icat! düğünlerde altın takmak gibi birşey bence.

  bu da var (bkz: hediye çeki)