şükela:  tümü | bugün
 • maliyeti yüksektir. maliyetten ziyade hediye edilen kişinin o hayvanı bakıp bakamayacağı önem teşkil eder. 2-3 ay hehehe hihihi hohoho, sonrasında çok tüyü var yok gezdiremiyorum gibi safsatalarla bakacak birisini araması hatta barınak bulması işten bile değildir.

  ama eğer gerçekten hak edene aldıysanız, aldığınız pisicik ilk gece koynunuzda yatar ve pisipisi dilinde konuşabilir mıçmıçlı, yumuklu.

  (bkz: çinçilla)
 • "almak"tan kasit; sokaktan almak, eve getirmekse ve bir daha sokaga birakilmayacagi garanti ise hayvanca bi davranistir.

  kiyafet, makyaj malzemesi ya da ceket degil bu...
 • çok yanlış bir davranıştır.

  zamanında annesi ölmüş 3 yavruya sahip bulmaya çalışırken 10 kadar insanla muhatap olmuştum. bunlardan biri yavrulardan birini kızına, diğeri de kız arkadaşına hediye olarak almak istiyordu. ilk başlarda gayet olumlu yaklaştım. en sonunda merakla beklenen o soruyu sordum: "ya hediye ettiğin insan bu kediyi istemezse, bakamazsa ne olacak?"

  gönül isterdi ki "öyle bir şey olmaz, zaten çok hayvanseverdir kediyi vereceğim insan, çok iyi bakar." gibi cevaplar alayım. biri "e bakamazsa barınağa bırakır." dedi. diğeri ise "bir başkasına veririm, bulurum ben verecek birini." gibi pişkince bir cevap verdi. kedileri veremeyeceğimi söyleyince de "tamam başkasını buluruz, olmadı petshoptan alırız." dediler.

  eminim o insanlar hediye edecek başka hayvanlar buldular ve oldukça eminim ki o hayvanlar en iyi ihtimalle şu an sokakta bir yerlerde.
 • bana yapılmaması gerekendir. yabani insan istiyorum ben hediye olarak. diledigim gibi yetiştirir evcilleştiririm. hem belki evlenebilirim de fetvası çıkarsa. hatlarım karıştıgı gibi fikir de fena degil sanki.
 • hayvanın sokağa atılmasıyla sonuçlanması muhtemel olan eylem.

  o küçük beyniniz anlasın; hayvanlar eşya değildir.