• ayni isimli muhtesem albumun muhtesem sarkisi. dinlemeye doyamiyorum.zaten melis sokmen muthis keyifle dinledigim bi yorumcu.

albumun diger sarkilari ve cover'lari da guzel. deli mavi ve gemiler coverlari dikkat cekiyor.
    ozledigim coveri, tabii ki bi sigara yaktiriyor.

yemen turkusu ise albumun suprizi...

bigun cok zengin olursam bu kadini orkestrasiyla birlikte bi gece eve kapaticam. akustik gece hayalim var.
    acilis sarkisi da bu olsun
  • en en en güzel sıcaklardandır olmuş. ben bugüne kadar nasıl fark etmemişim, nasıl keşfedememişim dilhan şeşen'i. bayıldım!
  • ilhan şeşen'i oldum olası sevmem nedeniyle fizy'e düşer düşmez dinlediğim albüm.
    öncelikle şarkılar özlerine dokunulmadan söyleyen şarkıcılara göre güzel modifiye edilmiş. baştan sona aralarda tökezlemeler olsa da kendini dinletmeyi başarıyor.
    açılışın bu tarz albümlerde görmeye alışkın olmadığımız alpay'la yapılması ayrı bir hava katmış. onun dışında aylin aslım, buray, ceylan ertem, mehmet erdem, yalın ve yaşar'ın yorumlarını çok beğendim. ancak cem yılmaz ve eser yenerler'in ne sıfatla böyle bir proje için de bulunduklarını maalesef çözemedim.
    uzun süredir dinlemediğim ve üstü tozlanmış şarkıları gün yüzüne çıkardıkları için yine de emeği geçen herkesin eline sağlık. yaş nostaljiyi seven taraflara doğru kaydıkça, insan eskiye ait şarkıların kulağına çalınmasından daha da bir mutlu oluyor sanki.
  • aylin aslım'ın başka kimseye şans vermediği albüm.
    muhteşem söylemiş.

ps. dilhan sesen’e asik oldum:(
  • çağan ırmak'ın benim adım feridunadlı filmindeki çok tatlı bir melis sökmen şarkısı.

sözleri el emeği göz nuru*:

gel, uyandırsan ne olur rüyamdan
    al götür beni çocukluğuma
    gökyüzü yıldızları gibi
    kayarak giriversem koynuna
    sakın bana geç oldu deme
    o sapsarı saçları okşamak
    ve gözlerine bakmak
    teninin mis kokusunda uyanmak
    aman allahım yaşat yeniden al kollarına
    gün ışığında görebilsem seni
    sensizliğin yüzünü öyle hüzünlü
    bir ömür bir ömür sandım bak ne oldu
    şimdi sen yoksun özlem bu
    bir gün ışığında görebilsem seni,..

gün ışığında ve bir gün dediği kısımlardaki yükselişine ölürüm ahhh.
hesabın var mı? giriş yap