şükela:  tümü | bugün
 • danimarka'li enteresan bir etnik muzik grubu. avrupa'nin demir cagi ve viking doneminden sesleri tema olarak oldukca basarili bir sekilde kullanmaktadirlar. canli performanslari isitsel ve ozellikle gorsel olarak son derece etkileyicidir. samimi bir sekilde icra edimis, uzerinde epeyce dusunulmus bir pagan ayini havasi mevcuttur performanslarinda. ornek

  bana kalirsa grubun canli performanslari album kayitlarinin otesindedir.

  grubun kendini tanimlamasi su sekildedir:

  "heilung is sounds from the northern european iron age and viking period. we used everything from running water, human bones, reconstructed swords and shields up to ancient frame drums and bronze rings in the songs.
  the lyrics contain original texts from rune stones and preserved spear shafts, amulets and other artifacts. furthermore poems, which either deal with historical events or are translations/ interpretations of the originals.
  every attempt to link the music to modern political or religious points are pointless, since heilung tries to connect the listener to the time before christianity and its political offsprings raped and burned itself into the northern european mentality.
  heilung means healing in german and describes the core of the sound. ıt is supposed to leave the listener eased and relaxed after a sometimes turbulent musical journey."
 • bugün yahşi batı filminin partları arasında dolaşırken tesadüfler sonucu farkettiğim grup. şu performansı oldukça etkili. 5:15'ten sonraki vokaller ise çok başarılı. umarım bu çizgide kalırlar...
 • garmarna senin wardruna benim youtube'da gezerken denk geldim arkadaşların performansına. güzel görünüyorlar ancak videoda bir wardruna performansından aldığım tadı göremedim. kötü değiller ama ne bileyim bir şeyler eksik geldi.
 • kendileri cermen druidlerdir arkadaşlar. odin 'e wotan bile diyebilecek kadar haysiyetsizdirler.*

  krigsgaldr nefis bir şarkısıdır mesela bu druidlerin.
 • iskandinav severlere acil ve şiddetle tavsiyedir.
 • acayip işler yapan danimarkalı grup. şamanik tarzda müzikler dinlerken karşıma çıkıp, beni afallatmışlardır.

  edit: canlı performanslarını izlerken, bir kabilenin törenine katılmış gibi oluyorsunuz. tiyatral olması ayrı bir hoş.