şükela:  tümü | bugün
 • enteresan bir etnik muzik grubu. avrupa'nin demir cagi ve viking doneminden sesleri tema olarak oldukca basarili bir sekilde kullanmaktadirlar. canli performanslari isitsel ve ozellikle gorsel olarak son derece etkileyicidir. samimi bir sekilde icra edimis, uzerinde epeyce dusunulmus bir pagan ayini havasi mevcuttur performanslarinda. ornek

  bana kalirsa grubun canli performanslari album kayitlarinin otesindedir.

  grubun kendini tanimlamasi su sekildedir:

  "heilung is sounds from the northern european iron age and viking period. we used everything from running water, human bones, reconstructed swords and shields up to ancient frame drums and bronze rings in the songs.
  the lyrics contain original texts from rune stones and preserved spear shafts, amulets and other artifacts. furthermore poems, which either deal with historical events or are translations/ interpretations of the originals.
  every attempt to link the music to modern political or religious points are pointless, since heilung tries to connect the listener to the time before christianity and its political offsprings raped and burned itself into the northern european mentality.
  heilung means healing in german and describes the core of the sound. ıt is supposed to leave the listener eased and relaxed after a sometimes turbulent musical journey."
 • bugün yahşi batı filminin partları arasında dolaşırken tesadüfler sonucu farkettiğim grup. şu performansı oldukça etkili. 5:15'ten sonraki vokaller ise çok başarılı. umarım bu çizgide kalırlar...
 • garmarna senin wardruna benim youtube'da gezerken denk geldim arkadaşların performansına. güzel görünüyorlar ancak videoda bir wardruna performansından aldığım tadı göremedim. kötü değiller ama ne bileyim bir şeyler eksik geldi.
 • (bkz: heilung krigsgaldr)
  muhteşem ötesi bişey.
  ses tonu,çalgılar,kostüm vb.herşey muazzam şekilde düşünülmüş profesyonel grup.
 • danimarkalı böyle nordic ayini shaman ayini kafasında deneysel müzik yapan bir topluluk kendileri, youtube dan live videolarını izleyip evde ışıkları kapatıp mum,tütsü fln yakıp adamların ayinlerine ortak olabilirsiniz, örnek olarak

  https://www.youtube.com/watch?v=qrg_8nnptd8

  2 tane de albümleri bulunmakta

  2015 - ofnir

  2017 - lifa
 • acayip işler yapan danimarkalı grup. şamanik tarzda müzikler dinlerken karşıma çıkıp, beni afallatmışlardır.

  edit: canlı performanslarını izlerken, bir kabilenin törenine katılmış gibi oluyorsunuz. tiyatral olması ayrı bir hoş.
 • graspop metal meeting 2018'in ilk gecesinde metal dome sahnesini yıkıp geçmiş grup.

  seyircinin bis isteği program akışı nedeniyle yerine getirilemeyince festival yönetiminin protesto edilmesine de vesile olmuşlardır.
 • şimdilik "ofnir" (2015) ve "lifa" (2017) adında albümleri bulunan folk metal gurubu. insanı öyle içine düşüren müzikleri var ki "hipnotik" diye tanımlasam yanlış olmaz sanırım. paganistik ögeler muhteşem verilmiş. modern müzik aletlerinin yanı sıra keçi boynuzları, geyik derisinden davullar ve kemikler de kullanırlar. grup üyeleri viking miraslarına girmeyi amaçladıkları için kendilerine "amplified history" demişlerdir. instagram adresleri de: amplifiedhistory

  grup üyeleri kai uwe faust, christopher juul, maria franz grupları için şunu söylemişlerdir: "heilung is amplified history from early medieval northern europe and should not be mistaken for a modern political or religious statement of any kind."

  lifa albümünden bir performansları için şurada
 • 1 ağustos 2018 tarihinde wacken open air kapsamında, almanya saati ile 23.00'de wackinger sahnesine çıkacak olan danimarkalı dark folk grubu. grubun adı alman dilinde "şifa" anlamına gelmektedir. 2018 itibariyle diskografileri 2015'de kaydettikleri stüdyo albümleri "ofnir" ve 2017'de castlefest sahnesinde kaydettikleri konser albümleri "lıfa" olmak üzere iki albümden oluşmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap