şükela:  tümü | bugün
 • o kadar zevkli bir karakter ki.

  karakter dışında kontrol edebildiğiniz ekstra pet, turret, silah vs aleti olan champion'lari daha bi seviyorum. heimi de onlardan biri. hem solo lane kabiliyetleri olsun, hem ayni anda birden fazla yerde olabilme hurriyeti; diger karakterlerden bana gore en buyuk artilari. oncelikle, turretler sizin her seyiniz. bazen kalkan olarak kullanip skill shotlardan kacin, bazen ward olarak kullanin, isterseniz xp almak icin.

  bana sorarsaniz, cali garen'inden cok daha etkili kombosu (caliya iki turret, kurban girdikten sonra, ulti, e, akabinde w, ölüyor zaten) mevcut.

  i luv this game!
 • bir mühendis olarak kendime en yakın hissettiğim league of legends karekteri.
  büyük beyin büyük güç demektir.
 • red alert, age of empires gibi strateji oyunları oynayanların çabuk çözebileceği bir karakterdir kendileri. sloganımız belli, adam akıllı q skillini kullanan bir heimeri ezmek, neredeyse imkansızdır. early game'de direk şahtır kendileri. oyun ortasında ise şahbaz ama konu late game'e geçince ya da tf'lere sıkıntılıdır. mid lane'de direk jungle düşmanıdır. karşı taraf, eheeee jung buraya geldi, hürraaaa hücum diye üstünüze atılır ve babayı alıp geri çekilir. kendi takımında'ki jungle'ı rahatlatır. taret/turret ne derseniz işte, onları kurduğunuz için rakibi üstünüze çekmek sıkıntılıdır, o yüzden jungle pek fazla uğramaz sizin tarafınıza, ancak karşı jungle gelecek baskına o an denkleyecek işte ama çok baskın yersiniz orası kesin. işlevli bir karakter kısaca yazmak gerekirse, tf artılarına;

  1)en önden gidip turretlerinizi kurarsanız, rakibi deli divane oyalayabilirsiniz, hatta maginot hattı bile kurabilirsiniz. zhonya'yı basıp ulti q skiliyle, rakiplerin anasını bellemeniz olası, hiç olmadı ölecekseniz bile karşı takımın canının yarısını eritebilirsiniz. bu da kendi takımınıza inanılmaz avantaj verir.

  2) canı azalan takım arkadaşınız kaçması gerektiğinde direk sizin yanınıza gelebilir. özellikle adc olursa kendileri, ölümcül bir menzil savaşı çıkabilir.

  3)normal takım savaşında, turretleri kurarak rakibe ekstra hasar verirsiniz ki bu zaten çok klişe bir olay.

  4)tf'de ulti e skilliyle(pek kullanılmaz) bütün rakip takımın koordinasyonunu bozabilirsiniz.

  böyle şeyler işte, şimdi eksileri;

  1)turretler olmadan heimer bir hiçtir, o yüzden adam kovalama ya da yardıma gitme konularında sıkıntılıdır.

  2)mobil bir karakter değil.

  3)zhonya'nız yoksa, tf'de kelime-i şehadet getirmeye başlasanız iyi olur.

  4)late game'de heimer etkisi azalır ve millet tırsmadan saldırı yapmaya başlar, o yüzden küçük bir tavsiye.

  item olarak önerilmez, zaten anlamadım strateji oyunu derler lol'e ama hep aynı şeyler var. kendi stratejim olarak 450-500 vuruş gücü yeter ve artar bile. iki item tanky gidin. daha uzun durun tf'de bir heimer ne kadar çatışmada uzun durursa maçı da o kadar hızlı kazandırır.
 • heimer rehberi ikiyle karşınızdayım ey sözlük ahalisi;

  - hızlı saldırılara sahip champler için tam bir beladır heimer. akali ve katarina gibi champleri çok kolay durdurur. e skilliniz sizin her şeyiniz bu konuda. yürek yiyerek turretlerin ortasına atlayan bir şampiyonu eşek cennetine göndermek bir e skilli uzaklığında.

  - zed gibi özel skilleri olan bir şampiyona ise yapılabilecek tek şey, mesafe korumaya çalışmaktır. ultisini yememeye çalışın. turret falan dinlemez atlar, ağzınıza sıçar ve geri kaçar sizde mal gibi kalırsınız. o yüzden mesafeyi koruyun.

  - gragas ve ziggs gibi heimer düşmanı champler de mevcuttur. yapılacak şey ise turret kurma şeklinizdir. gragas'da turret aralığı birbirinden uzak olmalıdır. ikisini birden patlatma ihtimali olacağı için aralığı geniş tutun ve turretlere odaklayın.(siz zaten istemeseniz de oraya odaklanacaktır) e+w combosu can yakar. e+r&w skilli ise size amansız bir kill aldırabilir ya da rakibi kaçırttırabilir. ziggs paşaya gelirsek ise sır manayı tüketmesinden geçer. sizi bitirebilmek adına bütün skilleri harcayacaktır. saldırılardan iyi sıyrılmanız lazım yoksa combo yiyebilirsiniz ve bu hiç hoş olmaz. e+w skillini iyi tutturmaya çalışın. turretler minyonlara odaklanırken siz ziggs'e odaklanın.

  - adc karşısında heimer zayıf kalır. genel olarak adc'lerin range'i heimerin turretinden fazladır ve hemen yok olup giderler.

  -top solo'da heimer çok ters bir karakterdir. minyon kesmeyi eziyet hale getirir. solo'da heimeri deneyin. mid lane'den daha keyif vereceğine garanti veririm.

  - 3-4 kill aldıysa bütün takım(şaka yapmıyorum gayet ciddiyim) heimer'e uyum sağlamalıdır. heimer sonradan ezilebilirde, sakın ezdirmeyin. yanında tf'ye girin hem kazanın hem kazandırttırın.

  -heimer sabır karakteridir. az canı var diye mal gibi champ kovalamayın. çalılarda saklanan minik sürprizler olabilir.

  - yardıma gidiyorsanız. parmağınız e skilli üzerinde olsun. karşı champ'i durdurmak yardımınızı pekiştirir.

  - oyun late game'de ise botu kesin elden çıkarın. heimer adam kovalama karakteri değildir, daha çok -aslan gel bakalım- karakteridir.
 • şu an pbe de test edilen rework ağır nerf yemezse sezon 4 de terör estirecek herodur.

  bu nedir mk: http://www.youtube.com/watch?v=xaqcxnxgkv4
 • turretleri sizin yerinize farm yapan, karşısındaki oyuncunun farm yapmasını engelleyen, gang yerse jungler ve middeki oyuncuyu öldürme yeteneğini sahip. ultisiyle q, w, e her skillini güçlendirip, duruma göre kullanabilecek en op herolardan biridir. karşısında ahri, ziggs ya da gragas olmadığı sürece tabi.

  ayrıca bitkinlik ve zhonya bu hero için çok mantıklıdır. turretlerin ortasına atlamak gibi saflık yapan oyunculara bitkinlik atabilir ve canınız azken ulti atıp, zhonya basıp kill alabilirsiniz. bir de kaçmanız gerekiyorsa ve zhonyanız yoksa turretlerin etrafında dolanmanızı tavsiye ederim. karşınızdaki sizi hala kovalarsa kill alabilirsiniz.

  son olarak otların içine turretlerinizi koyup gizlenerek karşıdaki oyuncuya küçük sürprizler yapabilirsiniz.
 • (bkz: leauge of legend)’ın mühendis’i... çok severim kendisini...
 • şu anda aşırı buff almış lol karakteri. eski mainim olmasından mütevellit tekrar deneyeyim dedim. toplane mid adc her yerde oynanıyor. rünlerden tahrip girince ilk kuleyi almak nerdeyse garanti.