• icinde su, misir surubu (gdo), soya yagi (gdo), sirke, misir nisastisi (gdo), yumurta beyazi, enzimleriyle oynanmis yumurta beyazi, potasyum sorbat, sodyum benzoat, ksantan sakızı, sogan tozu, kurutulmus hardal tozu, dogala ozdes aroma bulunan mayonez.
  • bugüne kadar hep yağı yumurtayı sirkeyi karıştırıp mayonez yaptığını sanmışız bazı firmaların.

heinz yedikten sonra anlamıştım ben de mayonez diye meğer neleri yediğimi daha önce.

aynı şekilde ketçabını yediğimde de, ketçabın domatesten yapıldığını farketmiştim.
  • ülkeye ilk girdiği zamanlarda made in holland, daha sonra yaygınlaştıkça made in poland olan ve bugün aldığım versiyonunda türkiye'de üretilmiştir ibaresini görüp şok olmakla beraber aynı ölçüde kalitesini kaybettiğini de deneyimlediğimdir.
    nutella'da böyle bitti. halis türk fındıklarını italya'ya gönderip yaptırıyorduk. made in italy ferrero'dan bir anda türkiye'de üretilmiştir ibaresine dönünce tadı acımış, üstünde de yağ birikmeye başlamış kendini bitirmişti.
    pringles'da made in belgium dan made in maroc'a dönünce iğrençleşmişti, bim'e ilk düştüğünde.
    yapmayın bunu işte yapmayın. zehirli bu ok..
  • yurtdışından gelen türkler genelde "buradaki mayonezler çok güzel, bizim oranın mayonezleri berbat" ayağı yapar. biz de alırız gazı "tabi olm" der kabartırız koltukları. yalnız heinz'ın mayonezi ile bizimkiler arasında enteresan bir tat farkı var. heinz çok daha güzel. böyle havucu soyacaksın buna batırıp batırıp yiyeceksin. mayonezi rus salatası dışında pek yemeyen biriydim ama artık ota b.ka mayonez döküyorum..
  • diğer bütün mayonezler bunun billurunu yesin.

işbu entry dardanel tonu az süzüp üstüne bolca heinz mayonez boca edildikten sonra oluşan karışım 0.75 ekmek ile gömüldükten sonra yağlı ellerle yazılmıştır.
  • hiç kendi elleriyle mayonez yapmamış bünyelerin öve öve bitiremediği, her fırsatta tükettiği, buzdolabından ,sofrasından eksik etmediği sos.

bir deneyin derim. ne kadar yağlı ve kalorili , fazlasıyla ağır bir sos olduğunu anlayacaksınız. değil yemek, reyonda mayonezin yanından dahi geçmek istemeyeceksiniz.

içeriğini ve içerikteki miktarları bilip, deneyip çıplak gözlerle görüp öyle yenilmesi önerilir. afiyetler.
  • "mayonez abartılmış balon bir sostur" eşiğine gelmiş tartışmaya konu olan mayonez...

piyasanın en lezzetli mayonezidir, en sağlıklısı değildir...evde yapılan dışında sağlıklı mayonez yoktur arkadaşlar bu arada...

adam 1 sene raf ömrü istiyor tabi ki koruyucu koyacak, normalde mayonez 6 saatte bozulur...
  • ketçap kralı heinzın ürettiği şahane mayonezdir.. hafif sarımtrak renkte olup tadı patatesle beraber parmakları yedirtecek derecede muhteşemdir.. yoğun ve lezzetli bir kıvamı vardır.. lâkin türkiye'de satılmayışıyla sevenlerini üzmüştür..
  • beslenme düzenimde şöyle bir evrimleşme yaratmıştır;

- bir akşam yemeğinde tesadüfen heinz mayonez ile tanışma.
    - ertesi akşam sıcak yemeklerden çok az yiyerek heinz mayonezi tost ekmeğiyle hüpletme.
    - 3. akşam yalnızca mayonez-tost ekmeği yeme.
    - 4. akşam ki bu yaptığımı beni heinz mayonez ile tanıştıran adam bile bilmez; yiyip geldiğimi söyleyerek heinz mayonezi kaşığa sürüp yeme.

koca bir gün bir kap nutella'yı kaşıklayarak ya da yalnızca cola ve sigarayla beslenen insanlar tanıdım sözlük. heinz mayonezden sonra nasıl bir kafa yaşadıklarını anladım.
  • tadı şüphesiz ki daha iyidir. lakin içeriği değil.

tüketici ya tadı iyi içeriği kötü heinz'ı ya da içeriği iyi tadı kötü markaları seçer.
hesabın var mı? giriş yap