şükela:  tümü | bugün
 • tipcilarin "doktorummm bennn doktorummm" derken, tez yazip doktora sahibi olanlara haksizlik yaptigi gerceginin sebebi ahanda budur. adamin tezi yok, doktorum diyor. allahini seversen, doktorsan hani tezin? ahaha. gordugunuz uzere doktora sahibi insanlara haksizlik "doktorummm benn" havalari.
  hekimim demen lazim. sen bildigin memur gibi bir seysin, "bilim insani" sifati sahipmis gibi caka satma tezsiz doktoranla. doktor dedigin babalar gibi tez yazar savunmaya cikar. sen ne yaptin?
 • doktorların uzmanlık yaptığı o 4 ila 6 sene içerisinde yaptıkları diğer doktora yapanların yazdıkları tezi alır dolar dolar kıçlarına sokar. konuşturmayın şimdi beni. ulan beyefendi olarak geldiğim şu sözlüğe recep ivedik olarak devam ediyorum iki dakkada. hatta neydi o son zamazingo ceber mi meber mi ne dalyaraksa o oldum resmen. neyse.
 • hekimler aldıkları 6 yıllık eğitimle "doktora" düzeyinde değil "yüksek lisans" düzeyinde mezun olurlar. zaten doktoralı olduğunu iddia etmez hiçbir hekim.

  uzman hekimler ise aldıkları en az 4 yıllık uzmanlık eğitimi ile "doktora" ünvanı alır ve deli gibi yayın yaparlar. bu süreçte hocalarının egoları, hastaların atarı gideri ile uğraşmaktan kendilerine ayıracak zamanları kalmaz. aldıkları eğitim burunlarından gelir.

  ayrıca tıpçılar kendilerine doktordan ziyade hekim veya tabip demeyi tercih eder. sen hiç "türk doktorlar odası" diye meslek örgütü duydun mu?

  ayrıca tıp bilimi temel bilim dallarından birisidir. hekimler "bilim insanıymış gibi" değil tam tamına bilim insanıdırlar.

  hekim egosundan rahatsız olabilirsin, ama bu her meslekte olabiliyor.

  hekimlerin saçma sapan muhabbetlerinden sıkılıyor olabilirsin, sonuna kadar haklısın.

  ancak "doktor" olmayan kardeşim:

  her şeyden önce insanların mesleklerine, yaptıkları işlere, verdikleri emeklere saygı duymayı öğren!

  sen hastalıktan can çekişirken başucunda anne baban değil hekimler, hemşireler, acil tıp teknisyenleri ve diğer sağlık çalışanları bulunacak. sen hiçbir şey yapma, sadece saygı duy. bilim insanı olmamakla suçladığın insanların bilimselliğini işin düşünce öğreneceksin!

  not: benim de doktor arkadaşlarım var :)
 • (bkz: doktorların tez yazdığını bilmeyen doktor düşmanı çomar)
 • mezun olduklarında, diğer bölümler gibi, bilmem ne fakültesinin bilmem ne bölümünü değil, koskoca fakültenin bizzat kendisini bitirmiş olmalarından da kaynaklanabilir. ki bu durum, bir tıpçılara bir de hukukçulara özgüdür.

  gelen mesajlar üzerine; diş hekimliği, eczacılık ve veterinerlik fakültesini de ekleyip, aydınlatma için teşekkür ederiz.
 • 3. entryde anlatmış arkadas sagolsun.

  tipta doktora seviyesi uzman dr. seviyesidir.

  ve uzmanlık unvanını alırken hocanız bi konuda tez verir. onu araştırır yayın yaparsınız. sonra kurul karşısında sunar sozlu sınavınızı verirsiniz. doktora seviyesindeki uzman dr. unvanını alırsınız.

  bu sefer olmadı çamur atma denemesi.

  bir diger çamur atma konusu olarak şunu tavsiye edebilirim. tip fakültesi'ni bitiren 'sıradan' 'sade' hekimler yükseklisans seviyesinde kabul ediliyor. ve hiçbir caba göstermeden diyebiliriz. yani yükseklisans icin başvuru yok tez yok sınav yok.

  oyle bedavadan!!
 • yök tez arşivinde sürekli rastladığım tıpta uzmanlık tezleri sebebiyle geçerli olmayan durum.
 • ulan adamlar kalbi çıkartıp yerine yeni kalp takıyor amk tezini mi dikecek damarlara?

  yani zaten aldıkları eğitim ortada ki yukarda tezli tezsiz olayını daha açık aydınlatmış yazar arkadaşlar. teşekkürler
 • hmm deniliyor ki doktora seviyesi degil 6 yilligi bitiren.
  o zaman niye pratisyen hekimler ortada "ben doktorummmmm! bana tapacaksinizzz!" havasinda?

  ilgincmis hageten. tezlilermismis, allahini seversen bu memlekette uzman dr.lara doktor diyoruz sadece degil mi? pratisyenlere hekim der halkimiz? meslegi sorulan her pratisyen "ben hekimim" der degil mi? yemeyin beni.
  ayrica her 5-6 yil okuyan bilimciyse ohooo isimiz var desene, ulkede ne kadar universite mezunu varsa bilim adami :)

  akademisyen tipcilara tabisi lafim yok, bilim insani dedigin akademisyenlerdir. bana her firsatta doktorum diyenleri aciklayabilir misiniz yillardir hastanenin birinde herkese benzer ilaclari yazan hekimleri? neresi bilim insani onun, bildigin memur isci vb bir sey iste.
  akademisyenleri ornek gostererek savunuyorlar bana tipcilari ahahaah. bi gidin allasen ya.