şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1956 yılında kurulan şirketin çoğunluk hisseleri oyak'a aittir. oyak, hisseleri sonradan satın almıştır. gübre, bitki koruma ilaçları ve hayvan sağlığı ilaçları üretmektedir.

  internet sitesi; http://www.hektas.com.tr/ dir.
 • yüzde 50 küsürü oyak'a ait tarım ilacı üretimi ve ithalatı yapan kimya firmasıdır. halka açıldığı tarihten bu yana, borsada yatırımcısının yüzünü en çok güldüren şirketlerin başında gelir ayrıca.

  basit bir hesap yapacak olursak 2006 yılının 6 aralık gününde hisse fiyatı 1,06 tl imiş. an itibariyle fiyatı ise 3,27 tl'dir. 10 yıl önceden bugüne yaklaşık 3,08 kat para kazandırmış yatırımcısına. 1000 hisseyle girenin 1500 tl'ye yakın, 10000 hisse ile girenin 15000tl'ye yakın temettü kazancı olmuş bu süre zarfında, ekstra olarak.

  aslında 10 yıl sürede 3 katını kazandırması kağıt üzerinde yüksek bir getiri değil gibi görünse de ikinci bir ev alıp kiraya vermekten veya yazlık alıp yılda 2 hafta kullanmaktan çok daha karlı olduğu aşikar. ayrıca vadeyi biraz daha uzun tuttuğumuz zaman, örneğin 2000'li yılların başlarına... hissenin o dönemki fiyatları daha uygun seviyeleri iniyor. arada uyguladığı bedelsiz sermaye arttırımlarını hesaba katarsak sermaye sahibi olmadan uzun vadeli yatırım ile servet sahibi olabileceğimizi görüyoruz. yedi sülalemiz bir araya gelse kuramayacağımız şirkete 3-5 lirayla bile ortak olabilmenin verdiği haz yanımıza kâr kalacak tabii ki...

  1959 yılında kurulmuş ve sektörün deyim yerindeyse lideri olmuş bu firmanın ilk entry'sinin 2016 sonunda tarafımdan yazılıyor olması konusunda oldukça şaşırmış durumdayım.
 • #68993916

  bu entry'yi girdiğim günden bu yana yani 3 ayda yaklaşık %80 değerlenmiş ve yatırımcısını uçurmuştur.

  yeni girilen yapay gübre ve tohum işinden büyük beklenti var.
 • 1 yıldır endeks, kriz, dolar molar dinlemeden yükselen bu kağıdın önümüzdeki birkaç ay güzel alım fırsatları vereceğini düşünüyorum. şu anki bilançoyla kağıdın biraz pahalı fiyatlandığı görülüyor. piyasa muhtemelen bunu ederine çekmek isteyecektir. ilerideyse özellikle organik gübre yatırımları nedeniyle şirketin önü baya açık görünüyor. uzun vade portföylerde olmazsa olmaz kağıtlardan biri.
 • kedi köpek maması işine de girmiş gönlümünüzün efendisi. ürün çeşitliliğini giderek arttırması, yatırım yaparken kardan da ödün vermemesi güzel hareketler. ülke ekonomisinin boktan durumu olmasa 20 leri konuşuyorduk herhalde ilk çeyrekteki muazzam bilançosuyla.
 • benim de son dönemde borsadaki en verimli yatırımım. 2018'i hisse başı 1 lira net kar ile kapatacağız. 1 yılda ikiye katladık.

  küresel anlamda en hızlı büyüyen sektörler yazılım, donanım, yarıiletken, ilaç molekülü ve tarımsal kimya.

  borsa istanbul'da bu sektörlere dair hiçbir şirket yok doğru düzgün. sadece tarımsal kimye alanında hektaş umut veriyor. bunun dışında az sayıda madencilik temelli kimya şirketi de umut veriyor.

  organik gübre, tohum ve hayvan maması işlerine arka arkaya girildi. 14 milyon liraya yeni bir tarımsal ilaç firması satın alındı.

  ayrıca oyak bünyesinde olması büyük avantaj. oyak en istikrarlı temettü akışı sağlayan grup*.

  büyürse bir adama olabilir. yarın bir gün chemchina, amerikalılar veya avrupalılar ortaklığa gelebilir. bu da değerini daha çok katlama potansiyeli olduğunu gösteriyor.
 • resmen el değiştirme oldu az önce. sabah -19% açan kağıt anında -1% e geldi.

  aradan nemalanan nemalandı biz emir girerken avcumuzu yaladık.

  neye yatırım yapsam diyenlere kapı açan kağıt. ytd.