şükela:  tümü | bugün
  • yalın’ın yeni teklisi.

acayip güzel şarkı.

rap gibi bir kısmı var sonda o olmasaymış da olurmuş. ancak genel olarak bakınca dillere dolanacak gibi duruyor.

klip
  • yalın'ın yeni sevgililer günü şarkısı. nefret edene kadar üst üste dinlicem sanırım. sözlerini öyle çok beğenmedim ama bu adam aşk şarkısı yapmayı dinletmeyi iyi biliyor ya. yalın tam aşk adamı. özlemiştik şarkılarını.

sözleri :

doğruyum dosdoğruyum
    aşka çıkan her yol gibi inanmasanda
    bildiğin tüm şehirleri unuttum
    senin yanında doğdum, yanı başında

hele bi başla,
    sarılarak hele bi başla,
    dolmaz mı sayılı günler
    inmez mi kalbine melekler

bizi yazsın diye değil şarkılar
    bizi anlatsın diye değil akşamlar

gün düşünce en doğuyum
    verdiyim ilk söz gibi aldırmasanda
    sevdiğim tüm nefesleri, susturdum
    senin yanında, doğdum, yanıbaşında

yazdım yazdım sildim
    sonunda uzun yollardan döndüm
    sabahın ilk saaatine ait marurluğum
    yüzüm, ruhum, yağmur az ötede inleyecek sokağa
    az ötede üzülsün geçmişim

karşımdayken bile hatrımdasın
    yazdım yazdım sildim canımdasın
    ben o yollarda büyüdüm
    yanımdayken benim hatrımdasın

hele bi başla, sarılarak hele bi başla,
    dolmaz mı sayılı günler inmez mi kalbine melekler
    bizi yazsın diye değil şarkılar
    bizi anlatsın diye değil akşamlar
  • klibine aşık olduğum şarkı. yalın'ı da sevdiğimden ikisi de çok güzel geliyor şu anki ruh halime. iyi ki güzel şeyler var ulan hayatta, yoksa çekilir yanı yok şu hayatın. hep bir karmaşa, kaos, koşturma.

ben o yollarda büyüdüm
    yanımdayken benim hatrımdasın

demiş ya şarkıda yalın'cım, kocaman bir son 8 yılım geliyor aklıma. her anı ayrı güzel, ayrı kıymetli. ve evet, o yollarda büyüdüm ben de.
  • hani böyle ruh gibi olduğunuz anlar olur bazen. ordasınızdır ama orda değilsinizdir. işte o anlardan birindeyken dinledim bu şarkıyı ve gerçekten ilaç gibi geldi. mecazi anlamda değil bunun kesinlikle fizyolojik bir açıklaması var. gerçekten ilaç gibi geldi ve aslında orada değilken beni oraya getirdi.

13-14 senedir yalın hayranı olan biri olarak kendimle bir kez daha gurur duydum.

sevgili yalın,
    klipte giydiğin o ceketinin içindeki gömlek gibi hayatlara desen ve renk katıyorsun. teşekkürler. iyi ki varsın.

not: 28 mart 2017 zorlu psm’deki konserde, sol üstteki kısımda ‘keşkeee’ diye bağırıp, tüm salonu ‘oyunlaaar oynamasaydık’ diye ayağa kaldıran bendim. yine kendimle gurur duydum.*
  • bir yalınşarkısı.
    nakarat:
    hele bi başla,
    sarılarak hele bi başla,
    dolmaz mısagdhagsg günler
    inmez mi kalbine melekler

ılk dinlemede 'sayılı' olarak anlayanları tebrik ediyorum.