şükela:  tümü | bugün
  • söz müzik sezen aksu, düzenleme ilker bayraktar'a ait olan 2018 sevgililer günü arefesi çıkışlı yıldız tilbe şarkısıdır.

edit-1: geçmişte şu #29017631 entry'de bahsedilen nazirenin devamı niteliğinde bir mısra barındırmaktadır, her aşk bitermiş, mete özgencil.
  • sözü ve müziği sezen aksu'ya ait olan yıldız tilbe şarkısı.

sözleri:

kavuşanlar da mutlu olur.
    hemen çıkma kapıdan.
    acının talibi çok tatlı.
    ayrılıktan bol ne var?

kazımışlar kalbimize,
    “her aşk bitermiş.” yalan!
    çok değil ama hiç değil.
    hele bir dokun, hele bir yan.

daha önce hiç denedin mi?
    ellerinle çiçek ektin mi?
    baktın mı? kokladın mı? kolladın mı?

gel de, dünya dönsün tersine.
    ne bana et, ne de kendine.
    gitme, kalbini üşütürsün.
    deva dışarda değil, içerde.
  • sezen aksu yazıyor, yıldız tilbe söylüyor. vaziyet alın bir kaç güne unutamadığınız aşkınızdan ses, kabuk bağlayan yaranızdan kan gelebilir.

dün gece youtube'da özdemir müzik etiketiyle çıkan albümün söz ve müziğin sezen aksu'ya ait parçası. bu barışmalarından sonra yaptıkları ilk taciz atışı, yakında düet gelir alayımızı delik deşik eder bu ikili.
  • (bkz: dokunan yanar)
  • basligi gorunce dedim aga bu ne?

14 subat sacmaliginin arefesinde cikan bir sozum ona ask sarkisiymis.

sozlerini paylasmis bir arkadas. okudum, bir sey anlamadim. tekrar okudum, yine bir sey anlamadim. sonra dedim ki; "ben asktan hakikaten anlamiyormusum"

tesekkur ederim, farkindaligim artti sayelerinde.
  • işin yoksa şimdi ergenlerin "sigara kendiliğinden yandı abi yeaaa" geyiğini dinle.

sıradan bir şarkı.
  • şarkı yıldızın sesi ile güzelleşmiş. sezen vokal vapmış üstüne. yıldızın popa geri dönüşü diye düşünün bu tür şarkıları. daha da güzelleri gelebilir.
  • mete özgencil'e sataşma var. (bkz: her aşk bitermiş)
  • bu kadar ayrılık edebiyatı olan toplumda sıradan sözleri olan şarkı. hatta sosyal medyanın yaptığı beklentinin çok altında.

fakat yine de "gitme kalbini üşütürsün... oof abii söze bak" edebiyatı başlatmıştır. halbuki herhangi bir şarkıcının çıkış parçası olsa o ö olurdu.
  • 2000-2005 arası yıldız'ı anımsatan hoş bir şarkı fakat yıldız bu şarkıyı düzgün okuyamamış. çok fazla nağme yapmış ve bir süre sonra o nağmeler his kaybına yol açıyor. keşke daha düz ve temiz okusaymış efsane bir şarkı olurdu. aradaki intro da tam sezen introsu hatta fazlasıyla 'hükümsüz', bu da hoş bir detay olmuş.